De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 21:04 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:00:00 |
Dato | 10. november 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 2,7 km |
Distance (omgang) | 0,9 km |
Gennemsnit omgang | 7:01 7,68 km/t |
Hurtigste omgang | 6:45 7,98 km/t |
Langsomste omgang | 7:27 7,24 km/t |
Deltager (#82)
Casper Johannsen | |
Silkeborg IF Cykling | |
Danmark | |
Mand, 11 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 7:27 | 7,24 km/t | 7:27 | 1 | 10:07:27 | |||
Omgang 2 | 6:45 | 7,98 km/t | 14:13 | 1 | 10:14:13 | |||
Omgang 3 | 6:51 | 7,87 km/t | 21:04 | 1 | 10:21:04 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Casper
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 11 | 3 omgange | 1:49:07 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 25 | 3 omgange | 2:14:33 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 24 | 5 omgange | 2:20:03 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 43 | 5 omgange | 2:06:06 | 37,11 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 61 | 5 omgange | 1:45:41 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 61 | 10 omgange | 1:13:51 | 34,12 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 62 | 16:41 | 16:41 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 15 | 3 omgange | 1:41:43 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 6 | 4 omgange | 1:41:58 | 40,01 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 65 | 6:49:47 | 6:49:47 | 14,96 km/t | 4:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 56 | 6 omgange | 2:47:23 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 56 | 4 omgange | 1:43:54 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 86 | 20:21,08 | 20:19,43 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 96 | 1 omgange | 1:58:10 | 9,80 km/t | 6:07 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 15 | 5 omgange | 1:45:48 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 7 | 5 omgange | 2:02:49 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 7 | 14 omgange | 38:25 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 25 | 4 omgange | 1:23:54,51 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 20 | 21:31,00 | 21:31,00 | 37,65 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 38 | 5 omgange | 1:54:44 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 36 | 3 omgange | 1:44:12 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 25 | 3 omgange | 1:57:28 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 19 | 4 omgange | 58:05 | 35,53 km/t | 1:41 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 23 | 3 omgange | 56:37 | 34,33 km/t | 1:44 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 6 | 2 omgange | 1:31:20 | 33,24 km/t | 1:48 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 9 | 1 omgange | 19:43 | 34,26 km/t | 1:45 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:15:46,32 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 22 | 22:10,13 | 22:10,13 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21-08-2022 | 1900 Meter | 2 | 26:22 | 26:22 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 11 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 25 | 3:33:33 | 3:33:33 | 4,38 km/t | 13:41 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 18 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 25 | 7 omgange | 50:31 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 35 | 8:48 | 8:48 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 9 | 2 omgange | 1:10:08 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 10 | 4 omgange | 1:23:54 | 34,33 km/t | 1:44 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 5 | 3 omgange | 1:06:55 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 24 | 3 omgange | 1:32:34 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 29 | 3 omgange | 1:29:48 | 31,47 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 30 | 21:38,94 | 21:38,94 | 34,37 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 15 | 7 omgange | 20:41 | 34,51 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 8 | 4 omgange | 57:04 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 8 | 5 omgange | 1:27:18,95 | 31,51 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 8 | 9 omgange | 42:43,51 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 14 | 5 omgange | 1:08:55,55 | 32,64 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 9 | 6 omgange | 41:09,83 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 19 | 17:26,89 | 17:26,89 | 34,39 km/t | 1:44 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 5 | 3 omgange | 59:58 | 33,01 km/t | 1:49 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 5 | 3 omgange | 55:09 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 7 | 7 omgange | 1:09:14 | 33,36 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 10 | 6 omgange | 52:51 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 6 | 3 omgange | 1:14:09 | 31,80 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 6 | 10 omgange | 1:13:04 | 31,20 km/t | 1:55 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:30:09,94 | 26,75 km/t | 2:14 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 8 | 2 omgange | 1:21:25 | 33,90 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 8 | 7 omgange | 1:14:22 | 31,06 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 10 | 6 omgange | 53:31 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 14 | 24:45 | 24:45 | 31,51 km/t | 1:54 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 11 | 4 omgange | 57:24 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 5 | 3 omgange | 52:58 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:14:18 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 13 | 2 omgange | 1:32:50 | 32,70 km/t | 1:50 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 6 | 3 omgange | 1:08:48 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 14 | 23:38,18 | 23:38,18 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 11 | 3 omgange | 58:27 | 33,87 km/t | 1:46 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 8 | 6 omgange | 1:20:05 | 32,59 km/t | 1:50 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 9 | 1 omgange | 20:38 | 32,74 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 22 | 3:39:01 | 3:39:01 | 4,27 km/t | 14:02 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 13 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 26 | 7 omgange | 1:08:26 | 25,78 km/t | 2:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 46 | 8:54 | 8:54 | 35,70 km/t | 1:40 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 14 | 3 omgange | 1:09:27,70 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 6 | 7 omgange | 1:00:01,40 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 17 | 8:34,11 | 8:34,11 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 13 | 2 omgange | 1:20:20 | 32,26 km/t | 1:51 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 3 | 2 omgange | 1:18:21 | 35,22 km/t | 1:42 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 14 | 3 omgange | 1:04:06 | 33,70 km/t | 1:46 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 17 | 3 omgange | 1:19:36 | 32,56 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 22 | 4 omgange | 1:09:41,77 | 31,58 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 17 | 12 omgange | 32:18,13 | 36,40 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 34 | 16:54,57 | 16:54,57 | 33,35 km/t | 1:47 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 29 | 5 omgange | 1:11:54,13 | 31,31 km/t | 1:54 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 19 | 5 omgange | 1:03:33,05 | 34,46 km/t | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 9 | 6 omgange | 47:02 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 7 | 4 omgange | 38:49 | 16,38 km/t | 3:39 min/km |
Party Prijs – AftenCross – lørdag | 14-11-2020 | 2,3 KM | 8 | 7 omgange | 42:12 | 22,89 km/t | 2:37 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 2 | 1 omgange | 34:07 | 4,04 km/t | 14:50 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 3 | 16 omgange | 23:44 | 40,43 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 4 | 3 omgange | 46:40 | 29,31 km/t | 2:02 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 3 | 3 omgange | 45:45 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 2 | 2 omgange | 38:51 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 4 | 2 omgange | 50:22 | 32,30 km/t | 1:51 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 4 | 16:28 | 16:38 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 2 | 6 omgange | 12:54 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 1 | 1:48 | 1:48 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 2 | 2 omgange | 53:54 | 32,05 km/t | 1:52 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 2 | 20 omgange | 25:25 | 35,39 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 2 | 20 omgange | 25:05 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 5 | 1:10 | 1:10 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 2 | 0:02 | 0:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 2 omgange | 1:01:39 | 30,36 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 5 | 0:00 | 2:46:34 | 5,62 km/t | 10:40 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 3 | 2 omgange | 47:49 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 4 | 6 omgange | 47:54 | 31,56 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 8 | 9:22 | 9:22 | 33,93 km/t | 1:46 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg) | 01-02-2020 | - | 6 | 3 omgange | 28:01 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross - Odense - Cross Cup | 04-01-2020 | - | 2 | 2 omgange | 22:10 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum) | 14-12-2019 | - | 5 | 3 omgange | 27:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 2 | 4 omgange | 26:54 | 23,64 km/t | 2:32 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 1 | 4 omgange | 28:31 | 22,29 km/t | 2:41 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,65 KM | 2 | 3 omgange | 30:03 | 15,87 km/t | 3:46 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 1 | 3 omgange | 28:18 | 14,62 km/t | 4:06 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 3 | 1 omgange | 2:03 | 66,89 km/t | 0:53 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 2 | 4 omgange | 27:25 | 20,13 km/t | 2:58 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 6 | 4 omgange | 25:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 3 | 4 omgange | 45:30 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 1 omgange | 49:01 | 30,97 km/t | 1:56 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 7 | 5 omgange | 51:02 | 31,15 km/t | 1:55 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 8 | 18:39,94 | 18:39,94 | 32,14 km/t | 1:51 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 10 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 21 | 21:08,64 | 21:08,64 | 32,07 km/t | 1:52 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 4 | 3 omgange | 41:02 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 8 | 3 omgange | 49:28 | 28,01 km/t | 2:08 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 5 | 2 omgange | 44:43 | 29,52 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 9 | 2 omgange | 1:03:23 | 29,35 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 9 | 2 omgange | 1:03:23 | 29,35 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 11 | 4 omgange | 49:53 | 27,42 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 11 | 4 omgange | 49:53 | 27,42 km/t | 2:11 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 3 | 5 omgange | 51:46 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 6 | 3 omgange | 48:55 | 33,12 km/t | 1:48 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 9 | 2 omgange | 50:23 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 12 | 2 omgange | 59:39 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 4 | 3 omgange | 37:49 | 30,45 km/t | 1:58 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 3 | 4 omgange | 1:12:04 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 7 | 6 omgange | 44:23 | 30,82 km/t | 1:56 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 4 | 1 omgange | 44:29 | 29,13 km/t | 2:03 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 2 | 2 omgange | 54:01 | 31,31 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 17 | 5 omgange | 57:06 | 28,89 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 14 | 3 omgange | 39:03 | 32,25 km/t | 1:51 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 17 | 2 omgange | 51:38 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 6 | 4 omgange | 1:00:38 | 28,53 km/t | 2:06 min/km |
Champagneløbet 2018 | 31-12-2018 | 2,5 KM | 3 | 11:11 | 11:09 | 13,44 km/t | 4:27 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 31 | 2 omgange | 43:19 | 29,08 km/t | 2:03 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 20 | 3 omgange | 51:34 | 27,92 km/t | 2:08 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 2 | 2 omgange | 23:37 | 30,99 km/t | 1:56 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 3 | 1 omgange | 53:28 | 26,37 km/t | 2:16 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 2 | 1 omgange | 24:26 | 27,00 km/t | 2:13 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 3 | 2 omgange | 29:06 | 29,72 km/t | 2:01 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 2 | 2 omgange | 31:07 | 29,69 km/t | 2:01 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 2 | 6 omgange | 17:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 5 | 3 omgange | 25:01 | 30,22 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 3 | 0:00 | 1:43:32 | 2,43 km/t | 24:39 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 3 | 1 omgange | 25:47 | 28,86 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 4 | 1 omgange | 32:38 | 28,50 km/t | 2:06 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 4 | 6 omgange | 20:18 | 24,83 km/t | 2:25 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 2 | 2 omgange | 34:41 | 19,72 km/t | 3:02 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 4,14 KM | 6 | 4 omgange | 35:36 | 27,91 km/t | 2:08 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 11,3 KM | 3 | 23:29 | 21:59 | 30,83 km/t | 1:56 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 1 | 2 omgange | 24:34 | 28,32 km/t | 2:07 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 3 | 33:21 | 20:21 | 30,94 km/t | 1:56 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 6 | 1 omgange | 33:40 | 25,30 km/t | 2:22 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 5 | 1 omgange | 22:08 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 7 KM | 5 | 1 omgange | 29:20 | 14,31 km/t | 4:11 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 5 | 1 omgange | 25:57 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 3 | 2 omgange | 39:04 | 27,64 km/t | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 6 | 3 omgange | 39:36 | 25,00 km/t | 2:24 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 4 | 2 omgange | 31:21 | 26,79 km/t | 2:14 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 5 | 1 omgange | 30:26 | 25,82 km/t | 2:19 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 11 KM | 5 | 1 omgange | 33:30 | 19,69 km/t | 3:02 min/km |
Champagneløbet 2017 | 31-12-2017 | 2,5 KM | 5 | 12:59 | 12:58 | 11,56 km/t | 5:11 min/km |
Champagneløbet 2016 | 31-12-2016 | 2,5 KM | 6 | 14:10 | 14:05 | 10,64 km/t | 5:38 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk