Cross - Marselisborg CC

Results

Gustav Frederik Dahl
Holte MTB Klub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 8
Samlet tid 1:01:43
Point
Point 16
Detaljer
Distance i alt 18,4 km
Distance (omgang) 2,3 km
Gennemsnit omgang 7:42
17,88 km/t
Hurtigste omgang 7:28
18,46 km/t
Langsomste omgang 7:58
17,30 km/t
Deltager (#21)
Gustav Frederik Dahl
Holte MTB Klub
Danmark
Mand, 18 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 7:31 18,33 km/t 7:31 2 14:22:31
Omgang 2 7:28 18,46 km/t 15:00 2 14:30:00
Omgang 3 7:36 18,12 km/t 22:37 1 14:37:37
Omgang 4 7:40 17,98 km/t 30:17 2 14:45:17
Omgang 5 7:45 17,79 km/t 38:03 2 14:53:03
Omgang 6 7:50 17,59 km/t 45:54 2 15:00:54
Omgang 7 7:58 17,30 km/t 53:52 3 15:08:52
Omgang 8 7:51 17,57 km/t 1:01:43 3 15:16:43
 
Omgangstider
Andre resultater for Gustav Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL5,2 KM61:50:50,22
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross-21:03:57
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus3 KM254:28
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød-21:02:16
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2-156:58
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1-159:13
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-11:01:15
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen-259:33
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-21:02:01
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-159:12
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM2417:34
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM11:00:56
Tour De Charlottenlund 2021 OCC2 KM171:15:53,22
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM157:01:07
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM282:48:13
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM231:01:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM3213:34
Le Tour Revanchen 2021 - Gadeløb - Struer1,8 KM161:13:37
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM422:27:55,12
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus3 KM247:28
Cyklecross //ABC-148:32
Cross Odense 6. dec. 2020.2,65 KM41:02:10
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2,3 KM51:04:57
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM252:17
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20204,7 KM31:29:56
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM583:48:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM331:56:05
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM613:43:14
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM393:45:48
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-1028:35
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM142:03:35
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM42:36:28
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM102:46:42
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM56:24:24
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM202:24:05
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1959:26
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM714:11
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,66 KM456:47
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM101:46:43
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM12:17:02
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM172:20:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM22:40:23
DM XCM 2019 - Aarhus MTB75 KM93:22:20
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM2937:26
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM859:38
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup5,5 KM171:32:46
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM111:06:44
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM201:21:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: henrikkirk@gmail.com