Cross - Marselisborg CC

Results

Rasmus højsgaard
Marselisborg CC
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

Udgået under løbet

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 2
Samlet tid 16:30
Detaljer
Distance i alt 4,6 km
Distance (omgang) 2,3 km
Gennemsnit omgang 8:15
16,72 km/t
Hurtigste omgang 8:06
17,04 km/t
Langsomste omgang 8:24
16,42 km/t
Deltager (#17)
Rasmus højsgaard
Marselisborg CC
Danmark
Mand, 24 år (27 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 8:06 17,04 km/t 8:06 14:23:06
Omgang 2 8:24 16,42 km/t 16:30 14:31:30
 
Omgangstider
Andre resultater for Rasmus
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM232:54:15
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM232:19:05
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus3 KM2213:56
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-61:01:28
Cross JFM - Vejen BC2,1 KM61:02:43
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM121:01:38
Hobro løbet 202114,4 KM112:20:51
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM196:39:05
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM262:59:07
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM556:31
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM2315:14
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM72:18:11
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM62:39:28
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM32:21:11
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM42:35:24
Dirty Jutland 2021220 KM157:28:15
Ronde van Borum 202172 KM812:25:09
Party Prijs – AftenCross – lørdag2,3 KM1641:45
Korona Prijs CK Aarhus XVI2,3 KM1246:21
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag2,3 KM1253:17
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM172:23:40
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM72:03:36
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM142:59:00
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM136:36:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM112:27:48
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1054:15
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2415:47
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,66 KM178:57
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM850:40
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM132:31:33
Allbike Cuppen 2019 - #5 Aarhus MTB-91:17:25
HammelevLøbet 201931 KM11:07:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM372:55:25
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter71:12:28
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup2,2 KM2055:33
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM51:10:47
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM21:05:01
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM1959:52
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM2954:57
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM252:55:16
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM192:30:32
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-251:20:00
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM62:51:53
Albike Cuppen 2018 - #3 Viborg-181:10:32
Frederikshøj6,3 KM101:26:14
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM232:45:39
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM153:07:40
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: henrikkirk@gmail.com