Startnr. | Deltager | Klub/Firma | Land | Starttid svømning | Distance |
| Jesse Kamara
Team Kamara
| Team Kamara | DEN | | Bronze - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Team Kamara | | Bronze - STAFET |
|
| Phoebe Kamara
Team Kamara
| Team Kamara | DEN | | Bronze - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Team Kamara | | Bronze - STAFET |
|
| Simon Groth
Team Kamara
| Team Kamara | DEN | | Bronze - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Team Kamara | | Bronze - STAFET |
|
7 | Lars Varming
Hvidovre triathlon club
| Hvidovre triathlon club | DEN | 08:02:00 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Hvidovre triathlon club | 08:02:00 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
14 | Mads Flacheberg
Frederikssund triathlon klub
| Frederikssund triathlon klub | DEN | 08:04:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Frederikssund triathlon klub | 08:04:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
20 | Rocko Marc Mølgaard | | DEN | 08:06:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:06:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
27 | Kim Mücke
PGTPlaygroundTri
| PGTPlaygroundTri | DEN | 08:08:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
PGTPlaygroundTri | 08:08:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
29 | Kevin Nielsen
Buhler Haas-Meincke
| Buhler Haas-Meincke | DEN | 08:09:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Buhler Haas-Meincke | 08:09:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
45 | Mikkel Neumann
Langgarverne
| Langgarverne | DEN | 08:14:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Langgarverne | 08:14:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
53 | Marcus Helin | | DEN | 08:17:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:17:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
56 | Søren munkeboe Jensen
S.C.W
| S.C.W | DEN | 08:18:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
S.C.W | 08:18:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
62 | Jens Vinther Clausen | | DEN | 08:20:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:20:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
86 | Mikkel Tao Nord
Hvidovre Tri
| Hvidovre Tri | DEN | 08:28:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Hvidovre Tri | 08:28:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
98 | Rasmus Stokholm | | DEN | 08:32:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:32:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
101 | Søren Juul Jensen | | DEN | 08:33:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:33:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
105 | Dan Palade | | DEN | 08:34:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:34:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
107 | Charlotte Henriksen
1982
| 1982 | DEN | 08:35:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
1982 | 08:35:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
109 | André Doni
Køge Tri Team 2000
| Køge Tri Team 2000 | DEN | 08:36:00 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Køge Tri Team 2000 | 08:36:00 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
110 | Marcin Joachim Grzegorczyk
MJG sport
| MJG sport | POL | 08:36:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
MJG sport | 08:36:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
112 | Tommas Jensen
KVIK TRI TEAM
| KVIK TRI TEAM | DEN | 08:37:00 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
KVIK TRI TEAM | 08:37:00 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
114 | Morten Larsen
Implement Consulting Group
| Implement Consulting Group | DEN | 08:37:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Implement Consulting Group | 08:37:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
117 | Jakob Sørensen | | DEN | 08:38:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:38:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
126 | Laila Hummelshøj
Blovstrød Løverne
| Blovstrød Løverne | DEN | 08:41:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Blovstrød Løverne | 08:41:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
129 | Lars Bo Andersen
KHIF TRI
| KHIF TRI | DEN | 08:42:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
KHIF TRI | 08:42:40 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
140 | Jonas Rudloff
Dataleterne
| Dataleterne | DEN | 08:46:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Dataleterne | 08:46:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
143 | Jesper Rasmussen | | DEN | 08:47:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 08:47:20 | Sølv: 500m, 40 km, 10 km |
|
180-3 | Rikke Vilstrup
Team Frejasvej 10 B
| Team Frejasvej 10 B | DEN | | Sølv - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Team Frejasvej 10 B | | Sølv - STAFET |
|
180-1 | Per Vilstrup-Clausen
Team Frejasvej 10 B
| Team Frejasvej 10 B | DEN | 08:50:00 | Sølv - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Team Frejasvej 10 B | 08:50:00 | Sølv - STAFET |
|
180-2 | Per Vilstrup-Clausen
Team Frejasvej 10 B
| Team Frejasvej 10 B | DEN | | Sølv - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Team Frejasvej 10 B | | Sølv - STAFET |
|
186-3 | Deltager 3 | | DEN | | Sølv - STAFET |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | | Sølv - STAFET |
|
311 | Anita la Fontaine
DIN TRÆNER
| DIN TRÆNER | DEN | 09:03:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
DIN TRÆNER | 09:03:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
320 | Simone Gramsbergen
ACK
| ACK | DEN | 09:06:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
ACK | 09:06:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
325 | Ulrik Johannessen | | DEN | 09:08:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:08:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
326 | Iris Graessner | | DEN | 09:08:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:08:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
327 | Susanne Thorsted Münster | | DEN | 09:08:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:08:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
332 | Mikkel Vittrup | | DEN | 09:10:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:10:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
334 | Thomas Larsen
Glostrup Triathlon Klub
| Glostrup Triathlon Klub | DEN | 09:11:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Glostrup Triathlon Klub | 09:11:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
335 | Høgni Haargaard
Glostrup Triathlon Klub
| Glostrup Triathlon Klub | DEN | 09:11:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Glostrup Triathlon Klub | 09:11:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
337 | Torben Karlshøj
Køge TRI team 2000
| Køge TRI team 2000 | DEN | 09:12:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Køge TRI team 2000 | 09:12:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
340 | Thor Mørup Prødel
TRI4
| TRI4 | DEN | 09:13:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
TRI4 | 09:13:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
348 | Cecilie Kunstek | | DEN | 09:15:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:15:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
352 | Kirstine Wilfred Christensen | | DEN | 09:17:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:17:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
355 | Markus Lund Wittorf
Dataleterne
| Dataleterne | DEN | 09:18:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Dataleterne | 09:18:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
357 | Isabella Sparre | | DEN | 09:18:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:18:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
358 | Christian Thyge | | DEN | 09:19:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:19:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
364 | Linda Sønderup
Præstøløberne
| Præstøløberne | DEN | 09:21:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Præstøløberne | 09:21:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
370 | Peter Olrik | | DEN | 09:23:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:23:00 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
371 | Mette Benkjer | | DEN | 09:23:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:23:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
372 | Lisbeth Sommer Knudsen | | DEN | 09:23:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
- | 09:23:40 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
374 | Charlotte Dalsgaard
Kællingerne
| Kællingerne | DEN | 09:24:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|
Klub/Firma | Starttid svømning | Distance |
Kællingerne | 09:24:20 | Bronze: 300m, 20 km, 5 km |
|