Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15P |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 58:47 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 13. september 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 28,8 km |
Distance (omgang) | 14,4 km |
Gennemsnit omgang | 29:23 29,39 km/t |
Hurtigste omgang | 28:45 30,04 km/t |
Langsomste omgang | 30:01 28,77 km/t |
Deltager (#404)
Julie Alberte Schmidt | |
Randers Cykleklub af 1910 | |
Danmark | |
Kvinde, 13 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 30:01 | 28,77 km/t | 30:01 | 4 | 09:30:01 | |||
Omgang 2 | 28:45 | 30,04 km/t | 58:47 | 4 | 09:58:47 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Julie Alberte
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 10 | 7 omgange | 1:17:29 | 22,77 km/t | 2:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 5 | 8:46 | 8:46 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 3,8 KM | 1 | 10 omgange | 1:10:07 | 32,51 km/t | 1:50 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 14,3 KM | 1 | 24:11 | 24:11 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 9 | 3 omgange | 1:09:37 | 31,54 km/t | 1:54 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 1 | 12 omgange | 36:32 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 2 | 22:09,94 | 22:09,94 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 2 | 1 omgange | 19:17 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
CAMPIONE FJORDLØBET RANDERS 2022 | 14-08-2022 | 53 KM | 3 | 1:38:58 | 1:38:51 | 32,17 km/t | 1:51 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 2 | 4 omgange | 56:57 | 32,02 km/t | 1:52 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 1 | 3 omgange | 1:04:33 | 30,67 km/t | 1:57 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 2 | 3 omgange | 55:11 | 32,61 km/t | 1:50 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:05:42 | 34,25 km/t | 1:45 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 1 | 10 omgange | 1:08:40 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 2 | 20:01,04 | 20:01,04 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 3 | 2 omgange | 1:22:11 | 33,58 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:15:53 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 2 | 6 omgange | 59:28 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 1 | 24:21 | 24:21 | 32,03 km/t | 1:52 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:21:11,15 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 58:20 | 35,38 km/t | 1:41 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 1 | 3 omgange | 58:39 | 32,22 km/t | 1:51 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 2 | 22:26,88 | 22:26,88 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 1 | 3 omgange | 59:39 | 33,19 km/t | 1:48 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 1 | 5 omgange | 1:15:02 | 30,39 km/t | 1:58 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 4 | 4 omgange | 1:19:26 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 3 | 23:23,56 | 23:23,56 | 38,73 km/t | 1:32 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:08:34 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 1 | 6 omgange | 1:18:56 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 1 | 1 omgange | 19:43 | 34,25 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 3 | 3:54:01 | 3:54:01 | 4,00 km/t | 15:00 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:06:56 | 33,35 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 3 | 7 omgange | 1:10:11 | 25,13 km/t | 2:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 4 | 8:44 | 8:44 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 5 | 3 omgange | 1:11:55,68 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 2 | 6 omgange | 1:11:09,20 | 34,35 km/t | 1:44 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 4 | 3 omgange | 1:05:53 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 5 | 3 omgange | 1:11:37 | 30,66 km/t | 1:57 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:22:41 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 6 | 4 omgange | 1:23:02,59 | 26,50 km/t | 2:15 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 4 | 12 omgange | 35:58,57 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 2 | 16:03,15 | 16:03,15 | 35,13 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 3 | 5 omgange | 1:12:23,86 | 31,10 km/t | 1:55 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 3 | 6 omgange | 47:10 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 2 | 5 omgange | 26:57 | 0,00 km/t | - min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 2 | 23 omgange | 33:12 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 2 | 5 omgange | 1:17:20 | 29,48 km/t | 2:02 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 6 | 4 omgange | 1:03:40 | 32,42 km/t | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 7 | 3 omgange | 57:42 | 32,75 km/t | 1:49 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 2 | 3 omgange | 1:13:41 | 33,12 km/t | 1:48 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 1 | 27:20 | 27:20 | 32,91 km/t | 1:49 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 30 omgange | 36:37 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 10 KM | 2 | 6 omgange | 7:14 | 497,09 km/t | 0:07 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 2 | 0:02 | 0:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 1 | 30 omgange | 43:50 | 821,19 km/t | 0:04 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 1 | 30 omgange | 43:50 | - | - |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 3 | 8 omgange | 11:23 | 421,35 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 3 | 1:15 | 1:15 | 47,57 km/t | 1:15 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 3 | 1 omgange | 3:00 | 20,00 km/t | 3:00 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 5 | 2 omgange | 44:30 | 28,31 km/t | 2:07 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 1 | 4 omgange | 45:33 | 38,98 km/t | 1:32 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 3 | 1 omgange | 54:33 | 27,82 km/t | 2:09 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 3 | 5 omgange | 56:10 | 28,31 km/t | 2:07 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 1 | 18:45,13 | 18:45,13 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 9 | 6 omgange | 45:28 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 4 | 21:01,95 | 21:01,95 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 2 | 3 omgange | 43:30 | 30,61 km/t | 1:57 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 2 | 3 omgange | 54:03 | 25,64 km/t | 2:20 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 1 | 2 omgange | 50:07 | 26,33 km/t | 2:16 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 4 | 3 omgange | 56:21 | 27,15 km/t | 2:12 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 8 | 3 omgange | 57:14 | 28,30 km/t | 2:07 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 4 | 1 omgange | 56:38 | 22,88 km/t | 2:37 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 4 | 2 omgange | 1:01:26 | 27,54 km/t | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 8 | 5 omgange | 1:05:50 | 25,06 km/t | 2:23 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 6 | 3 omgange | 43:46 | 28,78 km/t | 2:05 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 7 | 2 omgange | 58:29 | 26,87 km/t | 2:13 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 2 | 4 omgange | 1:10:05 | 24,69 km/t | 2:25 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com