Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40

Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40

Results

Claudiu Vasile
Nordjysk Bicycle Club - Frederikshavn Motion
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:45:50
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 9 af 9
Mænd 9 af 9
Point
Point 3
Detaljer
Distance i alt 110,4 km
Distance (omgang) 18,4 km
Gennemsnit omgang 27:38
39,94 km/t
Hurtigste omgang 25:04
44,02 km/t
Langsomste omgang 32:11
34,29 km/t
Deltager (#58)
Claudiu Vasile
Nordjysk Bicycle Club - Frederikshavn Motion
Rumænien
Mand, 26 år (28 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 25:04 44,02 km/t 25:04 16 09:25:04
Omgang 2 25:49 42,74 km/t 50:54 11 09:50:54
Omgang 3 26:10 42,17 km/t 1:17:05 8 10:17:05
Omgang 4 27:34 40,03 km/t 1:44:39 9 10:44:39
Omgang 5 28:58 38,10 km/t 2:13:38 8 11:13:38
Omgang 6 32:11 34,29 km/t 2:45:50 9 11:45:50
 
Omgangstider
Andre resultater for Claudiu
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers-3211:09
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM182:20:09
Herning JFM TT 202027 KM1037:07
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM112:50:21
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM362:49:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM371:09:31
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3515:34
Hobro løbet 201925,3 KM132:36:47
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM62:35:28
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM162:16:29
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1243:16,45
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM436:13,36
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM132:25:05
CK Aarhus18,2 KM103:12:31
Randers Bike Week #415,5 KM143:06:05
Randers Bike Week #415,5 KM233:06:05
Randers Bike Week #312,4 KM122:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM212:35:14
Randers Bike Week #215,4 KM132:46:11
Randers Bike Week #215,4 KM232:46:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM414:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM714:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM62:19:26
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM42:04:22
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM42:18:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM222:00:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM171:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM72:22:35
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM42:09:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM22:00:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM11:49:18
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM62:02:28
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM121:57:15
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM161:50:55
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM62:30:14
Randers Bike Week #44,2 KM41:13:46
Randers Bike Week #44,2 KM71:13:46
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM76:43:57
Randers Bike Week #312,4 KM122:07:50
Randers Bike Week #312,4 KM72:09:50
Randers Bike Week #215,5 KM152:46:21
Randers Bike Week #215,5 KM92:46:21
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1434:04
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM634:04
Rødspætteløbet 2018100 KM42:38:50
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM122:19:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM172:16:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM271:58:02
RUNDT OM ROLD 201855 KM101:27:03
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: rjdalsgaard@gmail.com