Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H50 |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 1:25:24 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:05:00 |
Dato | 27. september 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 60,2 km |
Distance (omgang) | 8,6 km |
Gennemsnit omgang | 12:12 42,29 km/t |
Hurtigste omgang | 11:40 44,18 km/t |
Langsomste omgang | 12:35 40,99 km/t |
Deltager (#21)
Lars Grøndahl Schou | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 50 år (53 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 12:34 | 41,03 km/t | 12:34 | 2 | 11:17:34 | |||
Omgang 2 | 11:40 | 44,18 km/t | 24:15 | 2 | 11:29:15 | |||
Omgang 3 | 11:56 | 43,24 km/t | 36:11 | 1 | 11:41:11 | |||
Omgang 4 | 12:01 | 42,92 km/t | 48:12 | 2 | 11:53:12 | |||
Omgang 5 | 12:14 | 42,16 km/t | 1:00:27 | 2 | 12:05:27 | |||
Omgang 6 | 12:22 | 41,71 km/t | 1:12:49 | 2 | 12:17:49 | |||
Omgang 7 | 12:35 | 40,99 km/t | 1:25:24 | 2 | 12:30:24 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Lars Grøndahl
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 17 | 10 omgange | 2:07:55 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 2 | 5 omgange | 2:57:48 | 41,84 km/t | 1:26 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 5 | 7 omgange | 2:38:02 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 6 | 5 omgange | 2:14:02 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 2 | 5 omgange | 2:51:24 | 37,80 km/t | 1:35 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 9 | 6 omgange | 2:10:22 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 9 | 4 omgange | 2:07:11 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 3 | 8 omgange | 2:39:33 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
BornFondo 2023 - Bornholms Bjergløb | 04-06-2023 | 30,2 KM | 4 | 5 omgange | 4:18:30 | 35,05 km/t | 1:42 min/km |
BornFondo 2023 - Bornholms Bjergløb | 04-06-2023 | 0,4 KM | 5 | 1:11 | 1:11 | 221,31 km/t | 0:16 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 3 | 8 omgange | 2:29:51 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 22 | 5 omgange | 2:51:22 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 24 | 7 omgange | 2:25:28,24 | 42,15 km/t | 1:25 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 15,8 KM | 7 | 7 omgange | 2:40:00,11 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 1 | 5 omgange | 2:22:21 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 17 | 6 omgange | 3:00:29 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11-06-2022 | 200 KM | 800 | 6:28:31 | 6:21:51 | 31,42 km/t | 1:54 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 10 | 7 omgange | 2:30:29 | 40,19 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 19 | 7 omgange | 2:37:41 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 14 | 9 omgange | 3:01:39 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:37:53,97 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 4 | 4 omgange | 2:16:02 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 14 | 5 omgange | 3:05:29 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 6 | 5 omgange | 2:22:37 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 17 | 7 omgange | 2:38:14 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 8 | 11 omgange | 2:30:05 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 9 | 9 omgange | 2:50:37 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 2 | 8 omgange | 2:13:08 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 5 | 9 omgange | 2:11:37,45 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 4 omgange | 2:15:51 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 13 | 8 omgange | 2:28:40 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 11 | 5 omgange | 2:59:12 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 12 | 7 omgange | 2:43:38 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 4 | 8 omgange | 2:35:21 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2021 | 13-05-2021 | 143,5 KM | 20 | 4:04:30 | 4:04:24 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 1 | 20 omgange | 43:50 | 27,37 km/t | 2:11 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 6 | 4 omgange | 2:40:49,29 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 1 | 3 omgange | 2:01:46 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:54:59 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 14 | 5 omgange | 1:56:19 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 5 | 8 omgange | 1:53:47 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 11 | 5 omgange | 2:15:59 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 13 | 6 omgange | 2:28:38 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 8 | 4 omgange | 2:34:33 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 9 | 7 omgange | 2:13:40 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 11 | 8 omgange | 2:20:12 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 6 | 4 omgange | 2:18:28 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 12 | 4 omgange | 2:51:50 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 11 | 6 omgange | 2:17:57 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 18 | 8 omgange | 3:00:38 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 26 | 4 omgange | 2:35:06 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 4 | 4 omgange | 2:32:05 | 40,08 km/t | 1:29 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk