Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:43:11 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:05:00 |
Dato | 26. september 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 110,4 km |
Distance (omgang) | 27,6 km |
Gennemsnit omgang | 40:47 40,59 km/t |
Hurtigste omgang | 38:43 42,76 km/t |
Langsomste omgang | 44:44 37,01 km/t |
Deltager (#134)
Jacob Fredslund Larsen | |
Roskilde Cykle Ring | |
Danmark | |
19 år (23 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 40:35 | 40,79 km/t | 40:35 | 8 | 11:45:35 | |||
Omgang 2 | 39:06 | 42,34 km/t | 1:19:42 | 21 | 12:24:42 | |||
Omgang 3 | 38:43 | 42,76 km/t | 1:58:26 | 24 | 13:03:26 | |||
Omgang 4 | 44:44 | 37,01 km/t | 2:43:11 | 24 | 13:48:11 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Fredslund
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 39,6 KM | 52 | 56:15 | 56:15 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 18 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 48 | 9 omgange | 2:45:28,34 | 45,69 km/t | 1:18 min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21-11-2021 | - | 15 | 4 omgange | 26:00 | 0,00 km/t | - min/km |
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021 | 16-10-2021 | - | 23 | 41:56 | 41:56 | 0,00 km/t | - min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14 Meter | 10 | 2:53:28,57 | 2:53:28,57 | 0,04 km/t | 25:48:53 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 19 | 6 omgange | 2:03:45 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28-08-2021 | 2 KM | 8 | 17 omgange | 51:05,17 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 1 | 52:39,02 | 52:39,02 | 45,58 km/t | 1:18 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 7 | 35:10,05 | 35:10,05 | 44,36 km/t | 1:21 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 6 | 2 omgange | 31:56 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 27 | 9 omgange | 3:19:46 | 33,52 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 7 | 10 omgange | 1:04:12 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 4 | 13:54 | 13:54 | 45,74 km/t | 1:18 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 10 | 8 omgange | 1:58:52,33 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 15 | 5 omgange | 2:47:31 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 4 | 4 omgange | 2:37:13,03 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 9 | 8 omgange | 2:22:01 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 15 | 9 omgange | 2:38:53 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 7 | 6 omgange | 2:27:15,97 | 43,02 km/t | 1:23 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 4 | 6 omgange | 2:26:18,38 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 13 | 7 omgange | 2:04:16,28 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 14 | 7 omgange | 2:15:30,89 | 41,84 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 8 | 21 omgange | 44:43 | 28,17 km/t | 2:07 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 20 | 4 omgange | 2:34:26,71 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus | 10-01-2021 | 3 KM | 14 | 3 omgange | 22:40 | 23,82 km/t | 2:31 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 27 | 7 omgange | 52:28 | 20,01 km/t | 2:59 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 9 | 5 omgange | 2:50:08 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 2 | 8 omgange | 1:33:51 | 43,98 km/t | 1:21 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 29 KM | 10 | 40:03 | 40:03 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40 | 23-08-2020 | 18,4 KM | 9 | 5 omgange | 2:15:35 | 40,71 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 7 omgange | 2:52:12 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 0:00 | 6:28:36 | 2,41 km/t | 24:54 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 10 | 8 omgange | 2:27:48 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 3 | 9 omgange | 54:15 | 41,80 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 4 | 14:28 | 14:28 | 43,94 km/t | 1:21 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #1 - Klassikeren | 03-04-2020 | 20 KM | 1 | 30:54 | 30:54 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 2 | 7 omgange | 55:55 | 19,90 km/t | 3:00 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 6 | 2 omgange | 15:17 | - | - |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 26 | 8 omgange | 1:10:41 | 15,62 km/t | 3:50 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 18 | 4 omgange | 2:57:30 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 29-06-2019 | 130 KM | 32 | 3:01:26 | 3:01:14 | 43,04 km/t | 1:23 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 41 | 33:56 | 33:56 | 44,19 km/t | 1:21 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 33 | 7 omgange | 2:34:58 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 31 | 7 omgange | 2:37:37 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 48 | 6 omgange | 2:36:52 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 47 | 4 omgange | 2:12:17 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 28 | 5 omgange | 2:37:35 | 40,74 km/t | 1:28 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 41 | 4 omgange | 29:04 | 18,99 km/t | 3:09 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 54 | 4 omgange | 25:58 | - | - |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 31 | 11 omgange | 2:25:17 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 27 | 4 omgange | 2:51:08 | 38,56 km/t | 1:33 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 41 | 4 omgange | 2:29:18 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 37 | 7 omgange | 2:39:26 | 37,41 km/t | 1:36 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 40 | 5 omgange | 2:52:14 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 21 | 7 omgange | 3:03:18 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 57 | 6 omgange | 2:49:56 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 17 | 4 omgange | 2:34:06 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 23 | 5 omgange | 2:58:23 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk