C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC

C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC

Results

Flemming Nielsen
Give Cykelklub
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance H40
Omgange 9
Samlet tid 2:10:18
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 18
Mænd 10 af 18
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 87,3 km
Distance (omgang) 9,7 km
Gennemsnit omgang 14:28
40,20 km/t
Hurtigste omgang 13:48
42,16 km/t
Langsomste omgang 15:19
37,99 km/t
Deltager (#14)
Flemming Nielsen
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 46 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 14:16 40,79 km/t 14:16 18 08:49:16
Omgang 2 13:48 42,17 km/t 28:04 8 09:03:04
Omgang 3 14:16 40,79 km/t 42:20 15 09:17:20
Omgang 4 14:20 40,60 km/t 56:40 9 09:31:40
Omgang 5 14:31 40,09 km/t 1:11:11 9 09:46:11
Omgang 6 14:59 38,84 km/t 1:26:10 10 10:01:10
Omgang 7 14:09 41,13 km/t 1:40:19 9 10:15:19
Omgang 8 14:40 39,68 km/t 1:54:59 9 10:29:59
Omgang 9 15:19 38,00 km/t 2:10:18 10 10:45:18
 
Omgangstider
Andre resultater for Flemming
ArrangementDistanceNettotid
Copenhagen Gran Fondo 2014150 KM3:41:19
RUNDT OM HORSENS 2014145 KM4:11:41
Copenhagen Gran Fondo 201525,4 KM37:57
Copenhagen Gran Fondo 2015169,5 KM4:09:43
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM5:01:00
GP HORSENS100 KM2:38:21
GP HORSENS POSTEN 2016100 KM2:35:56
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:26:43
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:26
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:21:33
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:01:11
Rundt I Trehøje (Motion) 2018100 KM2:25:41
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:32
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:02
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM44:25
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:37:32
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:09
Fredericia Master DM ENKELTSTART (DCU) 26,4 KM38:03
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:28:35
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM38:48
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:54:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:55:14
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:18:28
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:10:06
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:18:29
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:17:07
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:46:39
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:18:15
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:21
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:21
Randers Bike Week #215,4 KM2:43:38
Randers Bike Week #215,4 KM2:43:38
Randers Bike Week #312,4 KM2:32:01
Randers Bike Week #312,4 KM2:32:01
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:59
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:58
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:23:42
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM38:00,65
Hobro løbet 201925,3 KM2:28:48
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM16:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM56:18
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:45:26
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:08:42
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM1:58:13
Herning JFM TT 202027 KM36:40
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM2:22:37
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:44:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: toro.dk@gmail.com