Virtuel Etape København 2020

Virtuel Etape København 2020

Team results

  


Position
Club/Company
Category
Sex
Finish time
 
1
Blovstrød LøverneAllM
7:54:43
315
Jonas Brandsbjerg-M
2:27:01
785
Jim Webb-M
2:34:54
311
Lars Rahbæk-M
2:52:48
 
2
Adidas Runners CopenhagenAllM
8:14:47
432
Rasmus Melsen-M
2:42:02
201
Mads Frandsen-M
2:43:55
653
Jan Wolff-M
2:48:50
 
3
Blovstrød LøverneAllM/F
9:06:17
140
Henrik Larsen-M
3:00:22
591
Nils Nyrup-M
3:02:56
139
Tine Broksø-F
3:02:59
 
4
Team LynkineserneAllM
9:08:04
121
Jonas W. Sørensen-M
2:48:50
120
Jens Mundeli-Jensen-M
3:09:01
122
Peter Barfod-M
3:10:13
 
5
Blovstrød LøverneAllM/F
9:22:25
272
Jens Arne Christiansen-M
3:04:26
656
Lars Nyrup-M
3:06:39
192
Annika Winther-F
3:11:20
 
6
Team Late Run VejleAllM/F
9:23:22
346
Brian Andersen Christensen-M
2:51:45
345
Karsten Olesen Olesen-M
2:52:58
347
Line Dupont-F
3:38:39
 
7
Ringe LøbeklubAllM/F
9:41:17
175
Peter Lander-M
3:04:40
173
Annette Lander-F
3:13:26
712
Bent Hornemann-M
3:23:11
 
8
Blovstrød LøverneAllM/F
9:52:59
300
Christian Thodsen-M
3:13:49
333
Jan Jensen-M
3:18:55
312
Anne Grethe Hansen-F
3:20:15
 
9
FIFAllM/F
10:00:00
615
Michelle Sigvardt-F
3:05:25
759
Bjarne Bjerg-M
3:19:19
437
Cecilie Gjedsted Hassenfeldt-F
3:35:16
 
10
ValbyløberneAllM/F
10:07:26
731
Sophine Krintel-F
3:16:58
634
Mark Raine-M
3:17:01
515
Charlotte Cliford-F
3:33:27
 
11
Novo Nordisk løbeklubAllM/F
10:28:47
579
Hanne Vie-F
3:23:42
622
Andreas Westh-M
3:30:27
275
Annika Valla Broman-F
3:34:38
 
12
Mikkeller Running ClubAllM/F
10:30:35
531
David Burmeister-M
3:04:33
727
Henrik Uth Jensen-M
3:07:56
685
Britt Johnsen-F
4:18:06
 
13
Blovstrød LøverneAllM
10:34:37
313
Peter Florboe-M
3:25:43
562
Ebbe Hansen-M
3:31:49
657
Søren Engberg-M
3:37:05
 
14
Motionsklubben AmagerAllM
10:35:58
748
Tomas Dolleris-M
3:27:42
551
Per Brogaard-M
3:33:42
418
Claus Larsen-M
3:34:34
 
15
Novozymes LøbeklubAllM/F
10:51:10
458
Casper Warming-M
3:30:29
216
Erik Marcussen-M
3:32:57
230
Hanne Tynell-F
3:47:44
 
16
adidas Runners CopenhagenAllM/F
10:51:37
148
Caroline Lindsted-F
2:53:19
671
Mette Juhl Jessen-F
3:53:59
667
Jens Bille-M
4:04:19
 
17
Accura AdvokatpartnerselskabAllM/F
11:02:26
739
Morten Hornsyld-M
3:08:18
736
Melissa Bolvig Christensen-F
3:45:36
737
Claus Rolsted-M
4:08:32
 
18
Motionsklubben amagerAllM
11:06:55
576
Jimmi Rasmussen-M
3:36:38
575
John Hansen-M
3:41:08
574
Jacob Nissen-M
3:49:09
 
19
Greve TrimAllM/F
11:15:41
30
Kenn Mouritzen-M
2:51:07
498
Anders Pii-M
3:57:30
754
Jane Völkner-F
4:27:04
 
20
Ringe LøbeklubAllF
11:15:55
174
Birgit Hansen-F
3:34:17
711
Lene Sørensen-F
3:35:11
217
Margreta Reinhold Niclasen-F
4:06:27
 
21
ValbyløberneAllM/F
11:19:15
380
Ricky Hansson-M
3:41:30
532
Camilla Andersen-F
3:43:25
801
Bibi Øvermyr-F
3:54:20
 
22
Goose RunnersAllM/F
11:31:14
318
Martina Winsløw Thomsen-F
2:46:17
222
Pernille Petersen-F
4:00:41
227
Mads Jansen Beck-M
4:44:16
 
23
Lundens løbeholdAllM
11:35:21
218
Anders Kaspersen-M
3:25:08
597
Niels Bendiksen Green-M
3:59:57
771
Mads Larsen-M
4:10:16
 
24
Ørestad RunnersAllM/F
11:39:06
543
Peter Bjørn Larsen-M
3:49:04
544
Lena Balle Dalgaard-F
3:53:04
542
Ulrik Hjorth-andersen-M
3:56:58
 
25
FortiusAllM
11:42:18
247
Hans Christian Munch-M
3:40:11
323
Anders Staffe-M
3:52:01
124
Viktor Nielsen-M
4:10:06
 
26
#detersåfintAllM/F
11:54:26
565
Mette Damm-F
3:47:14
566
Peter Rye Sørensen-M
3:50:20
561
Maj-Britt Petersen-F
4:16:52
 
27
ValbyløberneAllM/F
12:00:12
289
Hjalte Kaarup Andersen-M
3:59:00
539
Pia Beck Tonnesen-F
3:59:43
514
Bjarne Krarup Wulff-M
4:01:29
 
28
Novo Nordisk LøbeklubAllM/F
12:05:45
689
Dennis Kenneth Jensen-M
3:37:54
271
Sofie Boeck-F
4:08:35
621
Jørn Meidahl Petersen-M
4:19:16
 
29
Blovstrød LøverneAllM/F
12:06:42
316
Christina Brandsbjerg-F
3:47:02
522
Martin Svendsen-M
4:04:40
662
Helle Aaen Jensen-F
4:15:00
 
30
Jyllinge LøbeklubAllM/F
12:14:49
103
Steen Arnfred-M
3:35:51
102
Birgitte Thestrup-F
4:18:33
617
Gitte Wagner Hansen-F
4:20:25
 
31
Adidas Runners CopenhagenAllM/F
12:32:47
308
Julie Hvam Ahlgreen-F
4:07:23
137
jeannette Hvenegaard Petersen-F
4:09:15
202
Lucas Hong Cai-M
4:16:09
 
32
TIK LØBERNEAllF
12:33:09
387
Mette Rønberg-F
3:56:57
503
Maria Linde Elmgreen-F
4:11:55
246
Hanna Larsen-F
4:24:17
 
33
GLLRAllF
12:34:57
35
Silje Dyvik-F
4:05:58
336
Susanne Petersen-F
4:06:21
23
Ann-Christina Laursen Post-F
4:22:38
 
34
ValbyløberneAllM/F
12:37:49
517
Janne van Acker-F
4:03:55
351
John Westerdahl-M
4:05:18
288
Mette Kaarup Andersen-F
4:28:36
 
35
Motionsklubben AmagerAllM/F
12:43:58
304
Hannibal Hass-M
4:08:23
535
Lone Møller-F
4:09:45
159
Marianne Ulrich-F
4:25:50
 
36
Blovstrød LøverneAllF
13:12:31
234
Lene Christensen-F
4:16:14
699
Kyong Hee Manzionna-F
4:26:02
678
Kristina Schjellerup-F
4:30:15
 
37
A-TeamAllM/F
13:14:40
182
Rasmus Gamborg Grøn-M
3:02:12
197
Helene Drejer-F
4:07:00
457
Tove Knudsen Jensen-F
6:05:28
 
38
Motionsklubben AmagerAllM/F
13:39:12
319
Lisbeth Stephansen-F
4:30:58
541
Povl Erik Nilsson-M
4:31:02
552
Bente Overholdt-F
4:37:12
 
39
Benløse løbeklubAllM/F
13:41:00
84
Søren Holmgren-M
4:21:30
520
Betina Mortensen-F
4:39:03
236
Mette Mandrup Kjær-F
4:40:27
 
40
Blovstrød LøverneAllF
13:52:56
784
Anne Havmøller Jørgensen-F
4:33:06
610
Lisbeth Frøslev Petersen-F
4:35:45
677
Hanne Schjellerup-F
4:44:05
 
41
GLLRAllF
14:00:04
259
Dorte Vangsø Rasmussen-F
4:29:05
164
Karina Lundstrøm Hammer-F
4:38:32
249
Ditte Faurholm-F
4:52:27
 
42
Mikkeller Running ClubAllM/F
14:09:36
686
Niels Berner-M
4:25:18
11
Lene Baron-F
4:38:00
152
Karin Frøidt-F
5:06:18
 
43
Jyllinge LøbeklubAllM/F
14:13:53
99
Charlotte Klausen-F
4:27:03
138
Jeanett Rasmussen-F
4:35:39
39
Henrik Zabel-M
5:11:11
 
44
Benløse LøbeklubAllM/F
14:33:42
397
Per Frits Rasmussen-M
4:44:00
83
Majbritt Harboe Holmgren-F
4:53:11
110
Monika Pedersen-F
4:56:31
 
45
ValbyløberneAllF
14:49:32
529
Sarah Johansen-F
4:35:57
606
Annette Alkilde-F
4:39:39
511
Tanja Schang Larsen-F
5:33:56
 
46
Benløse LøbeklubAllF
15:11:42
792
Dorthe Christensen-F
4:57:23
97
Ingrid Jensen-F
5:06:22
396
Trine petersen-F
5:07:57
 
47
GLLRAllF
15:57:30
203
Marianne Kvetny-F
5:12:12
198
Vinniie Jørgensen-F
5:20:08
258
Jane Sjøgren-F
5:25:10
 
48
TIK LøberneAllM/F
16:23:34
242
Morten Jakobsen-M
4:51:40
484
Benedikte Kruuse Larsen-F
5:18:47
701
Mona Jul Pedersen-F
6:13:07
 
49
GLLRAllF
17:05:02
324
Louise Refnov-F
5:32:34
506
Vivian Olesen-F
5:44:46
510
Lonni Hansen-F
5:47:42
 
50
Motionsklubben AmagerAllF
17:43:35
368
Kate Hansen-F
4:39:42
257
Charlotte Lyck-F
5:33:49
654
Jette Landberg-F
7:30:04
 
51
Blovstrød LøverneAllF
18:02:17
609
Tina Brønnum-F
5:56:01
600
Barbara Bro-Rasmussen-F
6:03:08
601
Bettina Aaby Møller-F
6:03:08
 
52
Blovstrød løverneAllF
18:09:26
603
Lisbeth Hvolby-F
6:03:08
602
Janet Weis-F
6:03:09
604
Anette Burr-F
6:03:09
 
53
GLLRAllF
23:45:45
545
Henriette Christensen-F
7:44:18
505
Pernille Lund-F
7:52:10
547
Dorthe Ørbæk-F
8:09:17