Tour de Tønder 2020

Tour de Tønder 2020

Resultater

Mikkel Skoubo
Slagelse Cykle Ring
Resultat

12 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Udskildningsløb U13 - Udskildningsløb
Omgange 12
Samlet tid 17:11
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 11
Mænd 1 af 11
Detaljer
Distance i alt 120 km
Distance (omgang) 10 km
Gennemsnit omgang 1:25
418,69 km/t
Hurtigste omgang 1:14
482,27 km/t
Langsomste omgang 1:55
312,24 km/t
Deltager (#66)
Mikkel Skoubo
Slagelse Cykle Ring
Danmark
Mand, 12 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 1:56 310,34 km/t 1:56 3 11:04:20
Omgang 2 1:44 346,15 km/t 3:40 5 11:06:04
Omgang 3 1:24 428,57 km/t 5:04 1 11:07:28
Omgang 4 1:14 486,49 km/t 6:18 1 11:08:42
Omgang 5 1:24 428,57 km/t 7:42 1 11:10:06
Omgang 6 1:25 423,53 km/t 9:07 1 11:11:31
Omgang 7 1:21 444,44 km/t 10:28 1 11:12:52
Omgang 8 1:21 444,44 km/t 11:49 1 11:14:13
Omgang 9 1:20 450,00 km/t 13:09 1 11:15:33
Omgang 10 1:21 444,44 km/t 14:30 1 11:16:54
Omgang 11 1:22 439,02 km/t 15:52 1 11:18:16
Omgang 12 1:20 450,00 km/t 17:12 1 11:19:36
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkel
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC11 KM31:29
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg7 KM28:56
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM22:08
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM32:51
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM34:21
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM20:59
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM32:17
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM20:15
Randers Bike Week #215,5 KM32:31
Randers Bike Week #312,4 KM25:46
Randers Bike Week #44,2 KM24:11
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -16:23
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM1:42:15
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM42:40
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM42:06
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM49:20
Integoløbet Hedensted 7,21 KM58:24
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM46:28
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM43:42
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:12:05
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM37:50
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM56:51
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM50:23
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM48:11
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:07
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:07
Randers Bike Week #25,7 KM45:55
Randers Bike Week #25,7 KM45:55
Randers Bike Week #312,4 KM46:39
Randers Bike Week #312,4 KM46:39
Randers Bike Week #415,5 KM1:00:06
Randers Bike Week #415,5 KM1:00:06
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM20:21,97
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4,3 KM44:12
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM39:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM46:50
Danmark cykler sammen50 KM2:43:20
Tour de Tønder 20201 KM1:22
Tour de Tønder 202010 KM29:10
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk