Tour de Tønder 2020

Tour de Tønder 2020

Resultater

Victor Johannsen
Silkeborg IF Cykling
Resultat

30 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Linjeløb U15 - Linieløb
Omgange 30
Samlet tid 42:12
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 10
Mænd 2 af 10
Detaljer
Distance i alt 600 km
Distance (omgang) 20 km
Gennemsnit omgang 1:24
852,99 km/t
Hurtigste omgang 1:05
1098,92 km/t
Langsomste omgang 2:00
598,63 km/t
Deltager (#26)
Victor Johannsen
Victor Johannsen
Silkeborg IF Cykling
Danmark
Mand, 14 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:01 595,04 km/t 2:01 4 15:16:41
Omgang 2 1:43 699,03 km/t 3:44 7 15:18:24
Omgang 3 1:26 837,21 km/t 5:10 5 15:19:50
Omgang 4 1:06 1090,91 km/t 6:16 2 15:20:56
Omgang 5 1:22 878,05 km/t 7:38 4 15:22:18
Omgang 6 1:09 1043,48 km/t 8:47 3 15:23:27
Omgang 7 1:21 888,89 km/t 10:08 5 15:24:48
Omgang 8 1:28 818,18 km/t 11:36 4 15:26:16
Omgang 9 1:30 800,00 km/t 13:06 4 15:27:46
Omgang 10 1:24 857,14 km/t 14:30 1 15:29:10
Omgang 11 1:15 960,00 km/t 15:45 3 15:30:25
Omgang 12 1:11 1014,08 km/t 16:56 2 15:31:36
Omgang 13 1:19 911,39 km/t 18:15 1 15:32:55
Omgang 14 1:17 935,06 km/t 19:32 4 15:34:12
Omgang 15 1:21 888,89 km/t 20:53 4 15:35:33
Omgang 16 1:16 947,37 km/t 22:09 4 15:36:49
Omgang 17 1:19 911,39 km/t 23:28 4 15:38:08
Omgang 18 1:16 947,37 km/t 24:44 3 15:39:24
Omgang 19 1:27 827,59 km/t 26:11 2 15:40:51
Omgang 20 1:19 911,39 km/t 27:30 4 15:42:10
Omgang 21 1:19 911,39 km/t 28:49 2 15:43:29
Omgang 22 1:26 837,21 km/t 30:15 2 15:44:55
Omgang 23 1:21 888,89 km/t 31:36 3 15:46:16
Omgang 24 1:22 878,05 km/t 32:58 3 15:47:38
Omgang 25 1:15 960,00 km/t 34:13 4 15:48:53
Omgang 26 1:41 712,87 km/t 35:54 1 15:50:34
Omgang 27 1:21 888,89 km/t 37:15 2 15:51:55
Omgang 28 1:42 705,88 km/t 38:57 3 15:53:37
Omgang 29 1:51 648,65 km/t 40:48 1 15:55:28
Omgang 30 1:25 847,06 km/t 42:13 2 15:56:53
 
Omgangstider
Andre resultater for Victor
ArrangementDistanceNettotid
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 14,5 KM37:04
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1-31:48
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM38:01
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-42:07
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 45 KM48:26
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 54 KM37:32
Champagneløbet 20175 KM24:00
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2-25:28
Stevens Cross Cup 2017/18 - #31,45 KM27:22
Stevens Cross Cup 2017/18 - #41,85 KM23:52
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM45:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM54:27
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM43:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM53:22
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:04:12
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM35:16
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM51:05
CK Djurs 201814,1 KM49:52
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM55:04
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:38
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM55:30
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM18:55
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM42:37
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM19:52
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM47:48
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM54:51
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM21:59
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM21:59
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:21
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #312,4 KM50:08
Randers Bike Week #312,4 KM50:08
Randers Bike Week #44,2 KM47:28
Randers Bike Week #44,2 KM47:28
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM42:39
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:04:59
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Herning City Gadeløbet 1,6 KM26:36
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:01:26
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:28:26
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM58:24
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:01:50
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM29:57
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM28:17
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM25:05
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM26:52
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19)6 KM47:52
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup1,5 KM26:53
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM33:30
Allbike CX cup #2 Silkeborg-27:10
Champagneløbet 20185 KM25:08
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter34:23
Allbike CX cup #5 Viborg-26:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:21:09
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:04:09
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:16:03
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:19:33
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:07:18
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:27:25
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:08:19
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:24
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:49
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:02:31
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:20:45
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:04:14
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:59
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:59
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:18
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:18
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:29
Randers Bike Week #415,5 KM1:23:03
Randers Bike Week #415,5 KM1:23:03
CK Aarhus7,7 KM1:11:25
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM24:20,46
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM26:11,88
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:00:14
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-22:22
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM24:15
Cross - Vejen BC0,9 KM32:34
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM33:34
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker)2,6 KM30:08
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM28:20
Cross - Marselisborg CC2,3 KM26:46
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM28:13
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM31:33
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-24:50
Cross - Odense - Cross Cup-37:00
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg)-23:08
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers)-27:37
Tour de Tønder 20201 KM1:07
Tour de Tønder 20201 KM38:36
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM8:15
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM47:43
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:01:39
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM1:22:53
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk