Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Enkelstart U15 - Enkelstart |
Detaljer
Distance | 1 km |
Nettotid | 1:10 |
Starttidspunkt | 14:00:00 |
Sluttidspunkt | 14:01:10 |
Dato | 5. juli 2020 |
Detaljer
Hastighed | 51,35 km/t |
Tempo | 1:10 min/km |
Deltager (#19)
Simon Damgaard | |
Holstebro Cycleclub af 1960 | |
Danmark | |
Mand, 13 år (17 i dag) |
Andre resultater for Simon
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 71 | 9 omgange | 3:11:48 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 71 | 10 omgange | 1:10:09 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 84 | 15:18 | 15:18 | 41,53 km/t | 1:26 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 22 | 7 omgange | 2:17:45 | 37,19 km/t | 1:36 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 19 | 3 omgange | 2:11:51 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 14 | 7 omgange | 1:42:07 | 32,90 km/t | 1:49 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 23 | 3 omgange | 2:08:35 | 35,70 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 52 | 5 omgange | 2:13:27 | 35,07 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 50 | 5:17:59 | 5:17:59 | 2,94 km/t | 20:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 51 | 5 omgange | 1:45:11 | 35,36 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 55 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 65 | 17:32 | 17:32 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 30 | 4 omgange | 2:34:43 | 29,32 km/t | 2:02 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 59 | 4 omgange | 1:45:12 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 78 | 20:15,04 | 20:15,04 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 65 | 14 omgange | 43:20 | 32,95 km/t | 1:49 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 21 | 4 omgange | 2:03:52 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 25 | 5 omgange | 2:11:50 | 34,13 km/t | 1:45 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 28 | 3 omgange | 1:56:16 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 33 | 3 omgange | 1:54:46 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 35 | 3 omgange | 2:33:04 | 29,98 km/t | 2:00 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 7 | 5 omgange | 34:37 | 19,93 km/t | 3:00 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 23 | 5 omgange | 1:15:01 | 30,39 km/t | 1:58 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 16 | 3 omgange | 1:13:40 | 33,13 km/t | 1:48 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 14 | 26:45 | 26:45 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 6 | 12 omgange | 26:21 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 8 | 1:45 | 1:45 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 19 | 2 omgange | 54:52 | 31,49 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 7 | 30 omgange | 36:11 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 7 | 15 omgange | 21:32 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 7 | 1:08 | 1:08 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 7 | 0:07 | 0:07 | 0,00 km/t | - min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 7 | 29 omgange | 43:44 | 795,43 km/t | 0:04 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 7 | 29 omgange | 43:44 | - | - |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 6 | 18 omgange | 25:58 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 6 | 1 omgange | 6:00 | 10,00 km/t | 6:00 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 31 | 3 omgange | 1:04:00 | 29,53 km/t | 2:01 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 32 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 49 | 24:05,43 | 24:05,43 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 28 | 5 omgange | 1:05:56 | 33,67 km/t | 1:46 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 18 | 3 omgange | 1:05:22 | 30,29 km/t | 1:58 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 26 | 3 omgange | 1:09:20 | 31,41 km/t | 1:54 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 37 | 4 omgange | 1:10:16 | 30,73 km/t | 1:57 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 38 | 3 omgange | 1:09:43 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 33 | 3 omgange | 1:25:11 | 30,21 km/t | 1:59 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 21 | 2 omgange | 1:21:36 | 27,94 km/t | 2:08 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 23 | 6 omgange | 1:41:50 | 26,51 km/t | 2:15 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 27 | 10 omgange | 1:11:56 | 31,69 km/t | 1:53 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 27 | 2 omgange | 1:28:52 | 29,16 km/t | 2:03 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 27 | 3 omgange | 1:20:28 | 31,53 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 31 | 7 omgange | 1:18:40 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 23 | 1 omgange | 1:22:30 | 4,22 km/t | 14:13 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 23 | 3 omgange | 50:22 | 30,73 km/t | 1:57 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 13 | 2 omgange | 41:35 | 30,30 km/t | 1:58 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 10 | 4 omgange | 44:54 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 13 | 1 omgange | 46:13 | 30,51 km/t | 1:58 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 4,14 KM | 11 | 6 omgange | 47:52 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 15 | 4 omgange | 44:29 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 10 | 42:32 | 19:32 | 32,25 km/t | 1:51 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 21 | 2 omgange | 1:01:45 | 27,59 km/t | 2:10 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 12 | 2 omgange | 44:41 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 21 | 2 omgange | 1:00:37 | 28,51 km/t | 2:06 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 11 | 2 omgange | 54:45 | 30,90 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 10 | 5 omgange | 1:00:49 | 27,13 km/t | 2:12 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk