Resultat
35 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H60 |
Omgange | 35 |
Samlet tid | 42:37 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:36:52 |
Dato | 4. oktober 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 35 km |
Distance (omgang) | 1 km |
Gennemsnit omgang | 1:13 49,27 km/t |
Hurtigste omgang | 1:07 53,36 km/t |
Langsomste omgang | 1:18 46,12 km/t |
Deltager (#24)
Lars Fogtmann | |
BCC Elite | |
Danmark | |
Mand, 59 år (63 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 1:15 | 47,78 km/t | 1:15 | 2 | 13:38:07 | |||
Omgang 2 | 1:13 | 48,71 km/t | 2:29 | 2 | 13:39:21 | |||
Omgang 3 | 1:11 | 50,11 km/t | 3:41 | 2 | 13:40:33 | |||
Omgang 4 | 1:11 | 50,46 km/t | 4:52 | 2 | 13:41:44 | |||
Omgang 5 | 1:09 | 51,99 km/t | 6:01 | 2 | 13:42:53 | |||
Omgang 6 | 1:11 | 50,18 km/t | 7:13 | 2 | 13:44:05 | |||
Omgang 7 | 1:12 | 49,95 km/t | 8:25 | 2 | 13:45:17 | |||
Omgang 8 | 1:14 | 48,61 km/t | 9:39 | 2 | 13:46:31 | |||
Omgang 9 | 1:09 | 51,72 km/t | 10:49 | 2 | 13:47:41 | |||
Omgang 10 | 1:12 | 49,64 km/t | 12:01 | 2 | 13:48:53 | |||
Omgang 11 | 1:15 | 47,91 km/t | 13:16 | 2 | 13:50:08 | |||
Omgang 12 | 1:10 | 50,87 km/t | 14:27 | 2 | 13:51:19 | |||
Omgang 13 | 1:09 | 51,89 km/t | 15:36 | 2 | 13:52:29 | |||
Omgang 14 | 1:15 | 47,45 km/t | 16:52 | 2 | 13:53:44 | |||
Omgang 15 | 1:17 | 46,71 km/t | 18:09 | 1 | 13:55:02 | |||
Omgang 16 | 1:12 | 49,70 km/t | 19:22 | 1 | 13:56:14 | |||
Omgang 17 | 1:07 | 53,36 km/t | 20:29 | 2 | 13:57:21 | |||
Omgang 18 | 1:14 | 48,38 km/t | 21:44 | 2 | 13:58:36 | |||
Omgang 19 | 1:14 | 48,48 km/t | 22:58 | 2 | 13:59:50 | |||
Omgang 20 | 1:12 | 49,71 km/t | 24:10 | 2 | 14:01:03 | |||
Omgang 21 | 1:10 | 51,26 km/t | 25:21 | 2 | 14:02:13 | |||
Omgang 22 | 1:14 | 48,54 km/t | 26:35 | 1 | 14:03:27 | |||
Omgang 23 | 1:17 | 46,52 km/t | 27:52 | 2 | 14:04:44 | |||
Omgang 24 | 1:18 | 46,12 km/t | 29:10 | 2 | 14:06:02 | |||
Omgang 25 | 1:09 | 52,07 km/t | 30:19 | 2 | 14:07:12 | |||
Omgang 26 | 1:17 | 46,37 km/t | 31:37 | 2 | 14:08:29 | |||
Omgang 27 | 1:12 | 49,68 km/t | 32:49 | 2 | 14:09:42 | |||
Omgang 28 | 1:12 | 49,40 km/t | 34:02 | 2 | 14:10:54 | |||
Omgang 29 | 1:15 | 47,71 km/t | 35:18 | 2 | 14:12:10 | |||
Omgang 30 | 1:16 | 46,94 km/t | 36:34 | 2 | 14:13:27 | |||
Omgang 31 | 1:14 | 48,05 km/t | 37:49 | 2 | 14:14:42 | |||
Omgang 32 | 1:13 | 48,89 km/t | 39:03 | 2 | 14:15:55 | |||
Omgang 33 | 1:13 | 48,88 km/t | 40:17 | 2 | 14:17:09 | |||
Omgang 34 | 1:11 | 50,34 km/t | 41:28 | 2 | 14:18:20 | |||
Omgang 35 | 1:08 | 52,59 km/t | 42:37 | 2 | 14:19:29 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Lars
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 5 | 7 omgange | 1:35:43 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 4 | 3 omgange | 2:08:05 | 38,78 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 2 | 5 omgange | 2:00:55 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 2 | 3 omgange | 1:38:49 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 2 | 5 omgange | 2:09:56 | 34,63 km/t | 1:43 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 4 | 8 omgange | 2:01:03 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 4 | 5 omgange | 1:44:56 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 12 | 7 omgange | 2:11:50 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 3 | 4:48:47 | 4:48:47 | 3,24 km/t | 18:30 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 8 | 5 omgange | 1:47:14 | 34,69 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 3 | 7 omgange | 50:59 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 6 | 16:35 | 16:35 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 4 | 3 omgange | 1:55:03 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 4 | 6 omgange | 1:46:55 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 8 | 5 omgange | 1:50:06 | 32,70 km/t | 1:50 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 6 | 5 omgange | 2:07:24 | 33,91 km/t | 1:46 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 6 | 7 omgange | 1:33:27 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 3 | 3 omgange | 2:02:41 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:08:54 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 10 | 2 omgange | 1:37:22 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 4 | 6 omgange | 1:33:31 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 4 omgange | 1:46:13 | 35,25 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 7 | 0:00 | 4:57:42 | 3,14 km/t | 19:05 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:06:04 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 6 | 7 omgange | 48:39 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 7 | 16:51 | 16:51 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 18 | 9 omgange | 2:04:30 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 14 | 3 omgange | 1:59:38 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 19 | 3 omgange | 1:59:47 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 26 | 4 omgange | 1:53:58 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 23 | 4 omgange | 1:58:51 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 8 | 5 omgange | 2:46:58 | 32,70 km/t | 1:50 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 34 | 5 omgange | 1:59:10 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 33 | 4 omgange | 2:22:12 | 40,17 km/t | 1:29 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 23 | 6 omgange | 2:16:22 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 15 | 6 omgange | 1:53:11 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 21 | 6 omgange | 2:21:34 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 22 | 5 omgange | 2:11:26 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 31 | 4 omgange | 1:46:59 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 17 | 4 omgange | 2:23:14 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 39 | 9 omgange | 2:02:01 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 18 | 3 omgange | 2:10:45 | 37,86 km/t | 1:35 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 14 | 3 omgange | 2:05:15 | 33,77 km/t | 1:46 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 25 | 3 omgange | 2:00:45 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 14 | 4 omgange | 2:31:29 | 37,23 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 7 | 5 omgange | 1:59:29 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 10 | 4 omgange | 2:04:35 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 24 | 5 omgange | 2:09:37 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 15 | 5 omgange | 2:36:26 | 34,90 km/t | 1:43 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 8 | 7 omgange | 2:44:42 | 36,21 km/t | 1:39 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 4 | 3 omgange | 2:00:15 | 38,17 km/t | 1:34 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 27 | 5 omgange | 2:25:12 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 31 | 6 omgange | 2:14:26 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 11 | 6 omgange | 1:01:31 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 26 | 4 omgange | 2:00:23 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 18 | 5 omgange | 1:54:52 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 13 | 5 omgange | 2:11:51 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
GP HORSENS | 13-06-2015 | 100 KM | 1 | 2:45:30 | 2:45:30 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk