Resultat
34 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H50 |
Omgange | 34 |
Samlet tid | 42:49 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:36:52 |
Dato | 4. oktober 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 34 km |
Distance (omgang) | 1 km |
Gennemsnit omgang | 1:15 47,63 km/t |
Hurtigste omgang | 1:09 51,74 km/t |
Langsomste omgang | 2:25 24,68 km/t |
Deltager (#29)
kim olesen | |
Hedensted Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 51 år (54 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 1:15 | 47,91 km/t | 1:15 | 12 | 13:38:07 | |||
Omgang 2 | 1:14 | 48,63 km/t | 2:29 | 13 | 13:39:21 | |||
Omgang 3 | 1:11 | 50,20 km/t | 3:40 | 16 | 13:40:33 | |||
Omgang 4 | 1:11 | 50,41 km/t | 4:52 | 18 | 13:41:44 | |||
Omgang 5 | 1:09 | 51,49 km/t | 6:02 | 18 | 13:42:54 | |||
Omgang 6 | 1:11 | 50,44 km/t | 7:13 | 17 | 13:44:05 | |||
Omgang 7 | 1:12 | 49,95 km/t | 8:25 | 17 | 13:45:17 | |||
Omgang 8 | 1:14 | 48,54 km/t | 9:39 | 17 | 13:46:31 | |||
Omgang 9 | 1:09 | 51,74 km/t | 10:49 | 17 | 13:47:41 | |||
Omgang 10 | 1:13 | 48,94 km/t | 12:02 | 15 | 13:48:55 | |||
Omgang 11 | 1:13 | 49,07 km/t | 13:16 | 6 | 13:50:08 | |||
Omgang 12 | 1:11 | 50,38 km/t | 14:27 | 12 | 13:51:19 | |||
Omgang 13 | 1:09 | 51,45 km/t | 15:37 | 14 | 13:52:29 | |||
Omgang 14 | 1:12 | 49,73 km/t | 16:50 | 1 | 13:53:42 | |||
Omgang 15 | 1:12 | 49,68 km/t | 18:02 | 1 | 13:54:54 | |||
Omgang 16 | 1:15 | 47,54 km/t | 19:18 | 1 | 13:56:10 | |||
Omgang 17 | 1:13 | 49,24 km/t | 20:31 | 14 | 13:57:23 | |||
Omgang 18 | 1:13 | 48,97 km/t | 21:44 | 15 | 13:58:37 | |||
Omgang 19 | 1:13 | 48,88 km/t | 22:58 | 14 | 13:59:50 | |||
Omgang 20 | 1:12 | 49,33 km/t | 24:11 | 16 | 14:01:03 | |||
Omgang 21 | 1:10 | 51,18 km/t | 25:21 | 16 | 14:02:14 | |||
Omgang 22 | 1:14 | 48,61 km/t | 26:36 | 16 | 14:03:28 | |||
Omgang 23 | 1:16 | 46,91 km/t | 27:52 | 11 | 14:04:44 | |||
Omgang 24 | 1:18 | 46,14 km/t | 29:10 | 13 | 14:06:02 | |||
Omgang 25 | 1:09 | 51,72 km/t | 30:20 | 15 | 14:07:12 | |||
Omgang 26 | 1:16 | 46,89 km/t | 31:37 | 4 | 14:08:29 | |||
Omgang 27 | 1:10 | 51,33 km/t | 32:47 | 4 | 14:09:39 | |||
Omgang 28 | 1:16 | 47,36 km/t | 34:03 | 8 | 14:10:55 | |||
Omgang 29 | 1:15 | 47,70 km/t | 35:18 | 13 | 14:12:10 | |||
Omgang 30 | 1:16 | 47,11 km/t | 36:35 | 14 | 14:13:27 | |||
Omgang 31 | 1:14 | 48,22 km/t | 37:49 | 14 | 14:14:42 | |||
Omgang 32 | 1:13 | 49,05 km/t | 39:03 | 14 | 14:15:55 | |||
Omgang 33 | 2:25 | 24,68 km/t | 41:29 | 15 | 14:18:21 | |||
Omgang 34 | 1:20 | 44,70 km/t | 42:49 | 15 | 14:19:41 | |||
Omgangstider
Andre resultater for kim
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 17 | 3 omgange | 1:57:57,09 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 22 | 3 omgange | 2:07:57 | 35,59 km/t | 1:41 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 6 | 4 omgange | 1:47:49 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 26 | 5 omgange | 2:17:50 | 32,65 km/t | 1:50 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 36 | 5 omgange | 2:24:58 | 37,87 km/t | 1:35 min/km |
Varde Classic 2023 | 27-08-2023 | 115 KM | 41 | 3:09:22 | 3:09:22 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Rundt om Horsens 2023 (Motion) | 19-08-2023 | 60 KM | 7 | 1:45:55 | 1:45:55 | 33,99 km/t | 1:45 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 31 | 5 omgange | 1:59:50 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 45 | 3 omgange | 1:36:56 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 24 | 6 omgange | 1:59:03 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 47 | 4 omgange | 2:24:32 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 39 | 4 omgange | 2:11:21 | 35,08 km/t | 1:42 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 36 | 8 omgange | 2:00:32 | 36,12 km/t | 1:39 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 39 | 5 omgange | 2:01:51 | 36,93 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 32 | 9 omgange | 1:54:58 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 25 | 3 omgange | 1:48:25 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 33 | 3 omgange | 2:01:19 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14-08-2022 | 93 KM | 21 | 2:42:21 | 2:42:08 | 34,41 km/t | 1:44 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 24 | 4 omgange | 2:17:50 | 32,91 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 49 | 6 omgange | 1:57:55 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 38 | 8 omgange | 1:49:56 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 27 | 4 omgange | 2:00:52 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 21 | 3 omgange | 1:42:37 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 42 | 4 omgange | 1:51:23 | 38,56 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 22 | 5 omgange | 2:01:27 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 20 | 4 omgange | 2:20:13 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 6 | 4 omgange | 1:57:10 | 34,82 km/t | 1:43 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 40 | 3 omgange | 1:50:01 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 4 | 4 omgange | 2:03:07 | 34,69 km/t | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 3 | 4 omgange | 1:29:40 | 40,14 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 26 | 8 omgange | 1:41:35 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 12 | 3 omgange | 2:02:40 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 6 | 5 omgange | 1:51:58 | 38,58 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 14 | 3 omgange | 1:59:58 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 34 | 4 omgange | 2:00:09 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 27 | 5 omgange | 1:57:32 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 24 | 6 omgange | 2:02:43 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 15 | 8 omgange | 2:27:25 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 18 | 4 omgange | 2:34:40 | 36,93 km/t | 1:37 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 23 | 3 omgange | 2:03:38 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 27 | 4 omgange | 1:56:20 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 26 | 5 omgange | 1:58:54 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 24 | 9 omgange | 2:04:36 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 15 | 3 omgange | 2:13:21 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 18 | 3 omgange | 1:59:39 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 26 | 3 omgange | 2:03:00 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 28 | 4 omgange | 1:53:58 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 28 | 4 omgange | 2:00:15 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
DGI Hærvejsløbet 2019 | 29-06-2019 | 157 KM | 10 | 5:11:37 | 4:59:09 | 31,49 km/t | 1:54 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 18 | 3 omgange | 2:01:31 | 37,77 km/t | 1:35 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 10 | 4 omgange | 2:20:27 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 16 | 6 omgange | 1:53:11 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 14 | 4 omgange | 2:13:35 | 34,13 km/t | 1:45 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 21 | 4 omgange | 2:28:49 | 34,83 km/t | 1:43 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 19 | 4 omgange | 2:01:57 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 30 | 3 omgange | 1:50:18 | 37,53 km/t | 1:35 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 15 | 5 omgange | 2:03:01 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 8 | 4 omgange | 2:29:17 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk