Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb

Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb

Information og tilmelding

Søndag
20. september 2020


Vejen Bicycle Club og Esbjerg CR arrangerer i fællesskab

de jysk-fynske mesterskaber i landevejsløb.

Der er desværre lukket for tilmelding til JFM på grund af COVID 19 restriktioner, da vi har overskredet forsamlingstallet
 
De nye Covid 19 restriktioner får desværre indflydelse på afviklingen af JFM i Vejen, da Politiet ikke tillader feltstørrelser på mere en 50 ryttere.

Derfor har arrangørerne i samarbejde med Distriktet besluttet at bede alle ryttere fra det Sjællandske om at blive hjemme og ikke køre til det Vestjyske, da man ikke vil få starttilladelse.

Alle ryttere der ikke kan starte i Vejen - vil eller har allerede modtaget mail vedrørende ovenstående
106 Andreas Larsen Team Eiland Electric Carl Ras
4 Emil Toudal BHS - PL Beton Bornholm
8 Mads Baadgaard Rahbek BHS - PL Beton Bornholm
12 Frederik Irgens Jensen BHS - PL Beton Bornholm
11 Frederik Muff BHS - PL Beton Bornholm
3 Mathias Bregnhøj BHS - PL Beton Bornholm
14 Marcus Sander Hansen BHS - PL Beton Bornholm
88 Peter Visby Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
80 Arne Birkemose Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
82 Marckus Njor Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
83 Anders Fynbo Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
84 Matias Gunnar Malmberg Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
89 Rasmus Hestbek Lund Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
85 Thomas Brayan-Lund Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
90 Hjalmar Klyver Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
81 Thorolf Rønhede Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
56 Sebastian Nielsen Team O B Wiik - Dan Stillads
48 Frederik Uhre Team O B Wiik - Dan Stillads
54 Magnus Rost Team O B Wiik - Dan Stillads
58 Jacob Schebye Team O B Wiik - Dan Stillads
53 Mads Søgaard Mondrup Team O B Wiik - Dan Stillads
104 Peter Busk Team Eiland Electric Carl Ras
105 Klaus Hestkjær Team Eiland Electric Carl Ras
94 Christian Ingeman Lindquist Team Synch - Giant
92 Andreas Lund Andresen Team Synch - Giant
171 Nicolaj Amping Ordrup Cykle Club
95 Mattias Nordal Team Synch - Giant
87 Jonas Flø Pedersen Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
129 Gustav Frederik Dahl Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
17 Markus Kramer Team Eiland Electric Carl Ras
20 Lukas Sulaj Kloppenborg Team Eiland Electric Carl Ras
15 Lucas Norman Gude Team IBT-Ridley Sydkysten Cycling
128 Martin Szokody Køge Cykel Ring
19 Kasper Eggers Team Eiland Electric Carl Ras
18 Malthe Thyssen Team Eiland Electric Carl Ras
65 Nicklas Lilleskov Falk Rasmussen Slagelse Cykle Ring
Sebastian Tøttrup Nørrebro Cykleklub
189 Simon Marquardsen Næstved Bicycle Club
204 Jakob Larsson Dansk Bicycle Club
205 Nikolaj Lysholm Larsson Dansk Bicycle Club
Viktoria SMIDTH KNUDSEN Holte MTB Klub
152 Tine Rishøj Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
140 michael kahr Amager Cykle Ring
202 Poul Svendsen Ordrup Cykle Club
177 Henrik Petersen Amager Cykle Ring
170 Christian Oldenborg Ordrup Cykle Club
180 Jens Frøslev-Nielsen Birkerød Bicycle Club
198 Søren Christian Thomsen Greve Cykle Club
183 Robert Pulvertaft Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
69 Claus Westerholt Lolland-Falster Cykle Klub
70 Torben Skov Ordrup Cykle Club
33 Mikkas Skoubo Slagelse Cykle Ring
111 Aksel Storm Roskilde Cykle Ring
66 Mikkel Skoubo Slagelse Cykle Ring
424 Mille Estvan-slonina Greve Cykle Club
134 Luca Campagner Cykleklubben Fix Rødovre
143 Niklas Villumsen Slagelse Cykle Ring
108 Patrick Boje Frydkjær Næstved Bicycle Club
112 Theodor Storm Roskilde Cykle Ring
28 Tobias Aagaard Hansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
79 Albin Hoflund Team SA-AL Køleteknik CEC
76 Jaspar Lonsdale Team SA-AL Køleteknik CEC
75 Daniel Lysdal Buur Team SA-AL Køleteknik CEC
77 Rasmus Bisgaard Olsen Team SA-AL Køleteknik CEC
17 Oscar Bluhm Team Audi CEC
78 Yasin Grøn El Mahdi Team SA-AL Køleteknik CEC
13 Oskar Kromann Jensen Team Audi CEC
24 Marius Mørkeberg Poulsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior
12 Sebastian Roer Iversen Team Audi CEC
63 Gustav Wang Team ABC Junior
11 Daniel Lond Team Audi CEC
130 hjalte thor knudsen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)


"Klik på billede, for at få det i stor størelse"



Pga. covid-19 restriktioner samt tiltagende trafik ved Vejen Idrætscenter afvikles mesterskaberne i samarbejde med Event- og Konferencecenteret Asserbølgård, Favrskovvej 23, 6650 Brørup. Se skitse.
Da ruterne er ensrettede anbefales det at køre til Asserbølgård via Lindknud og følge Favrskovvej til centret.
Det er tilladt at forpleje på hele ruten i felter, der kører over 100 km, dog ikke på sidste omgang.  Affaldszoner skal ubetinget benyttes.
Arrangøren forbeholder sig til at sætte begrænsninger på feltstørrelserne, samt om nødvendigt at lukke tilmelding til klasser – først til mølle princippet gælder.  
Der er god plads i centerområdet, siddepladser ved målstregen, mulighed for køb af forplejning, men naturligvis forventes det, at alle respekterer gældende covid-19 regler.

BEMÆRK: Da det er Jysk-Fynsk Mesterskab vil distriktet priortere  de jysk-fynske ryttere såfremt der er klasser der bliver for store og dermed ikke opfylder Covid19 kravene



Rutebeskrivelse stor rute:
Start: Asserbølgård
Th Adserbølvej
Lu Damgårdsvej
Th Tirslundvej
Th Præstkærvej
Th Ålundvej
Tv Esbjergvej
Th Skyggedal
Th Drivvej
Th Favrskovvej
Mål: Asserbølgård


Rutebeskrivelse lille rute:
Start: Asserbølgård
Th Adserbølvej
Th Møllevej
Th Drivvej
Th Favrskovvej
Mål: Asserbølgård

https://ridewithgps.com/routes/33532479?fbclid=IwAR3GaKrSXwyRFb2OvkxchpVP4fxLQlwAwZkGmgO9IGBrdz6phUWMw7P1Ngg

https://ridewithgps.com/routes/33532383?fbclid=IwAR3GaKrSXwyRFb2OvkxchpVP4fxLQlwAwZkGmgO9IGBrdz6phUWMw7P1Ngg


Søndag 20. september 2020

KlasseStartOmgangeOmgang distance
U1708:30513,56 km
U1508:33313,56 km
U17P08:33313,56 km
U15P08:33313,56 km
U1308:36213,56 km
U13P08:36213,56 km
U1108:39113,56 km
U11P08:39113,56 km
A10:10720,3 km
U1910:14520,3 km
B10:18520,3 km
C10:18520,3 km
DB13:45420,3 km
U19P13:45420,3 km
DA13:45420,3 km
H4013:45420,3 km
D13:48420,3 km
H5013:55420,3 km
H6013:57420,3 km
H7013:57420,3 km

 
 Event information
20. september 2020
., Danmark
Se kort herunder
Tilmelding er lukket
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk
www.sportstiming.dk/event/7754
7 x 20,3 km (142,1 km)
Starter 10:10

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 140,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 280,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
5 x 20,3 km (101,5 km)
Starter 10:18

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
5 x 20,3 km (101,5 km)
Starter 10:18

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:45

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:48

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:45

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:55

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:57

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:45

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:57

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
5 x 20,3 km (101,5 km)
Starter 10:14

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
5 x 13,56 km (67,8 km)
Starter 08:30

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 85,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 170,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
4 x 20,3 km (81,2 km)
Starter 13:45

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 95,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 190,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
3 x 13,56 km (40,68 km)
Starter 08:33

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 60,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 120,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
2 x 13,56 km (27,12 km)
Starter 08:36

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 60,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 120,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
1 x 13,56 km (13,56 km)
Starter 08:39

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 60,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 120,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
3 x 13,56 km (40,68 km)
Starter 08:33

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 85,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 170,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
3 x 13,56 km (40,68 km)
Starter 08:33

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 60,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 120,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
2 x 13,56 km (27,12 km)
Starter 08:36

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 60,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 120,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager
1 x 13,56 km (13,56 km)
Starter 08:39

Pris pr. deltager
Til og med 13. sep 2020 60,00 DKK + gebyr
Fra 14. sep 2020 120,00 DKK + gebyr
Håndteringsgebyr: 15,00 DKK pr. deltager

 Arrangør
DCU Jylland / Fyn

I tilfælde af spørgsmål om dette event, kontakt venligst DCU Jylland / Fyn:

jfresultater@dcu-cykling.dk
https://www.cyklingdanmark.dk/tilmelding/

Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb

  • .
  • Danmark

Har du spørgsmål?