Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13 |
Points | 0 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 9:37 |
Start time | 13:07:30 |
End time | 13:17:07 |
Date | 06 August 2020 |
Details
Speed | 33.05 km/h |
Pace | 1:48 min/km |
Participant (#18)
Marcus Halle | |
Odder Cykel Klub | |
Denmark | |
Male, 11 years (15 today) |
Split times
Swipe horizontally to view all splits
Split time | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Time | Pace | Time | Time of day | ||||
5,3 Km | 5.3 km | 9:37 | 33.07 km/h | 9:37 | 13:17:07 | |||
Other results for Marcus
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 8 | 4 laps | 53:23 | 38.66 km/h | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 10.8 KM | 1 | 3 laps | 50:44 | 38.31 km/h | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 1 | 2 laps | 1:21:40 | 37.17 km/h | 1:36 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 6 KM | 4 | 6 laps | 1:00:03 | 35.96 km/h | 1:40 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 2 | 2 laps | 1:09:29 | 37.30 km/h | 1:36 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 3 | 3 laps | 1:08:52 | 37.64 km/h | 1:35 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 10 KM | 1 | 3 laps | 44:53 | 40.10 km/h | 1:29 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 6 | 4 laps | 1:18:47 | 36.55 km/h | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 12.2 KM | 7 | 3 laps | 1:02:40 | 35.04 km/h | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 3 | 2 laps | 1:05:03 | 35.41 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 20 | 3 laps | 1:24:16 | 34.60 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 43.8 KM | 6 | 4:22:05 | 4:22:05 | 10.03 km/h | 5:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 5 | 3 laps | 1:15:46 | 37.30 km/h | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 10 | 19:19.64 | 19:17.95 | 24.87 km/h | 2:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 10 | 7 laps | 17:38 | 40.46 km/h | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 21 | 2 laps | 1:05:10 | 35.53 km/h | 1:41 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 7.6 KM | 2 | 4 laps | 52:17 | 34.89 km/h | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 11 | 5 laps | 1:25:09 | 32.34 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 9 | 5 laps | 1:03:48 | 35.27 km/h | 1:42 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 7 | 35:47 | 35:47 | 61.46 km/h | 0:58 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 2.7 KM | 18 | 1 laps | 7:12 | 22.46 km/h | 2:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 11 KM | 5 | 3 laps | 55:13 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 13.3 KM | 3 | 3 laps | 1:04:50.27 | 36.92 km/h | 1:37 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 13.5 KM | 7 | 21:29.23 | 21:29.23 | 37.70 km/h | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 5.5 KM | 15 | 7 laps | 1:11:45 | 32.19 km/h | 1:51 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 5 KM | 16 | 6 laps | 51:04 | 35.24 km/h | 1:42 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02/10/2022 | 7.3 KM | 9 | 5 laps | 1:00:04.13 | 36.46 km/h | 1:38 min/km |
DM HOLD DCU 2022 - Hvidovre CK | 01/10/2022 | 23 KM | 6 | 36:09 | 36:09 | 38.16 km/h | 1:34 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 12 | 3 laps | 51:46 | 37.55 km/h | 1:35 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 11 | 2 laps | 1:39:16 | 30.58 km/h | 1:57 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 7 | 1 laps | 18:57 | 35.63 km/h | 1:41 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 14 | 3 laps | 1:15:50.30 | 36.55 km/h | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 19 | 21:30.04 | 21:30.04 | 37.67 km/h | 1:35 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 15 | 2 laps | 1:13:23 | 30.91 km/h | 1:56 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 16 | 4 laps | 1:27:07 | 33.06 km/h | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 18 | 3 laps | 1:07:00 | 32.77 km/h | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 15 | 4 laps | 1:31:43 | 30.61 km/h | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 39 | 3 laps | 1:47:51 | 27.04 km/h | 2:13 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 22 | 3 laps | 1:25:37 | 33.01 km/h | 1:49 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 34 | 22:04.37 | 22:04.37 | 33.71 km/h | 1:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 41 | 7 laps | 25:58 | 27.50 km/h | 2:10 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 7.6 KM | 5 | 4 laps | 54:18 | 33.58 km/h | 1:47 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 5.8 KM | 9 | 7 laps | 1:15:46 | 32.15 km/h | 1:51 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 11 | 3 laps | 1:23:26 | 31.07 km/h | 1:55 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 5 | 5 laps | 1:06:23 | 33.89 km/h | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 5.5 KM | 24 | 7 laps | 1:09:59 | 33.01 km/h | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 5 KM | 18 | 6 laps | 54:19 | 33.14 km/h | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 13.1 KM | 17 | 3 laps | 1:14:13 | 31.77 km/h | 1:53 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 18 | 2 laps | 1:29:23 | 30.88 km/h | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 5.5 KM | 2 | 5 laps | 57:03 | 28.92 km/h | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 5 KM | 4 | 4 laps | 38:26 | 31.22 km/h | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 13 KM | 5 | 25:32 | 25:32 | 30.53 km/h | 1:57 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 2 | 1 laps | 45:42 | 33.22 km/h | 1:48 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 3 | 2 laps | 50:36 | 32.15 km/h | 1:51 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 4 | 23:48.91 | 23:48.91 | 34.52 km/h | 1:44 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 4 | 2 laps | 41:45 | 31.62 km/h | 1:53 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 7.6 KM | 2 | 3 laps | 45:21 | 30.15 km/h | 1:59 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 8.97 KM | 7 | 3 laps | 50:06 | 32.23 km/h | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 8.97 KM | 8 | 15:24.50 | 15:24.50 | 34.93 km/h | 1:43 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 7.5 KM | 2 | 4 laps | 57:13 | 31.46 km/h | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 4 | 4 laps | 57:29 | 30.27 km/h | 1:58 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 3 | 1 laps | 21:08 | 31.97 km/h | 1:52 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26/06/2021 | 5.2 KM | 3 | 4 laps | 40:27.47 | 30.85 km/h | 1:56 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26/06/2021 | 5.2 KM | 4 | 6:10.41 | 6:10.41 | 50.54 km/h | 1:11 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 13 | 1 laps | 47:37 | 27.21 km/h | 2:12 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 10 | 3 laps | 56:31 | 27.07 km/h | 2:12 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 3 | 1 laps | 44:21 | 31.12 km/h | 1:55 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25/04/2021 | 9.1 KM | 4 | 3 laps | 57:44.21 | 28.37 km/h | 2:06 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 7.3 KM | 4 | 2 laps | 27:36.74 | 31.72 km/h | 1:53 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 7 | 16 laps | 23:44 | 40.43 km/h | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 11 | 3 laps | 49:20 | 27.72 km/h | 2:09 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 7 | 3 laps | 47:48 | 32.38 km/h | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 16 | 2 laps | 41:32 | 30.33 km/h | 1:58 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 10 | 2 laps | 53:05 | 30.65 km/h | 1:57 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 9.8 KM | 9 | 17:24 | 17:24 | 33.79 km/h | 1:46 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 13 | 2 laps | 59:36 | 28.99 km/h | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 16 | 2 laps | 1:06:17 | 28.24 km/h | 2:07 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 14 | 0:00 | 2:56:08 | 5.31 km/h | 11:17 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 14 | 2 laps | 49:43 | 29.92 km/h | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 11 | 6 laps | 50:31 | 29.93 km/h | 2:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 3 | 2 laps | 34:18 | 30.08 km/h | 1:59 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 1 | 1 laps | 19:43 | 31.95 km/h | 1:52 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 7.4 KM | 2 | 2 laps | 22:09 | 40.07 km/h | 1:29 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 1 | 1 laps | 55:22 | 27.41 km/h | 2:11 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 5.3 KM | 3 | 3 laps | 32:34 | 29.29 km/h | 2:02 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07/09/2019 | 10 KM | 5 | 20:01.35 | 20:01.35 | 29.97 km/h | 2:00 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 4.1 KM | 7 | 4 laps | 31:26 | 31.30 km/h | 1:55 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 7.4 KM | 1 | 2 laps | 28:18 | 31.37 km/h | 1:54 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 2 | 2 laps | 34:41 | 26.63 km/h | 2:15 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22/06/2019 | 5.7 KM | 2 | 3 laps | 33:09 | 30.94 km/h | 1:56 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 2 | 2 laps | 34:51 | 30.98 km/h | 1:56 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 5 | 1 laps | 24:08 | 30.32 km/h | 1:58 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 5 | 1 laps | 30:17 | 28.32 km/h | 2:07 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 6.4 KM | 4 | 2 laps | 27:53 | 27.54 km/h | 2:10 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 7.5 KM | 7 | 2 laps | 44:04 | 20.42 km/h | 2:56 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 4 | 3 laps | 23:32 | 29.05 km/h | 2:03 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 15.6 KM | 4 | 1 laps | 54:51 | 17.06 km/h | 3:30 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 2 | 1 laps | 28:48 | 29.36 km/h | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 2 | 3 laps | 36:18 | 27.27 km/h | 2:12 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 1 | 2 laps | 30:37 | 28.25 km/h | 2:07 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk