Result
2 laps
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13 |
Laps | 2 |
Total time | 1:01:42 |
Points | 0 |
Details
Start time | 08:32:00 |
Date | 09 August 2020 |
Details
Distance in total | 31.2 km |
Distance (lap) | 15.6 km |
Average lap | 29:20 31.91 km/h |
Fastest lap | 28:46 32.53 km/h |
Slowest lap | 29:53 31.31 km/h |
Participant (#66)
Mikkel Skoubo | |
Slagelse Cykle Ring | |
Denmark | |
Male, 12 years (15 today) |
Laps
Select position display:
Swipe horizontally to view all splits
Lap | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Time | Pace | Time | Position | Time of day | ||||
Lap 0 | 3:02 | 3:02 | 9 | 08:35:02 | ||||
Lap 1 | 29:53 | 31.31 km/h | 32:56 | 3 | 09:04:56 | |||
Lap 2 | 28:46 | 32.53 km/h | 1:01:42 | 3 | 09:33:42 | |||
Lap times
Other results for Mikkel
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14/01/2024 | 2.7 KM | 10 | 5 laps | 44:16 | 18.30 km/h | 3:16 min/km |
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg | 07/01/2024 | - | 7 | 5 laps | 41:42 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 30/12/2023 | - | 2 | 7 laps | 48:39 | 0.00 km/h | - min/km |
CX - Næstved BC | 10/12/2023 | - | 3 | 4 laps | 37:37 | 0.00 km/h | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26/11/2023 | 2400 Metres | 7 | 8 laps | 44:10 | 26.08 km/h | 2:18 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25/11/2023 | 2500 Metres | 7 | 6 laps | 38:34 | - | - |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19/11/2023 | - | 6 | 4 laps | 38:13 | 0.00 km/h | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29/10/2023 | 1.5 KM | 9 | 4 laps | 39:57 | 9.01 km/h | 6:39 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28/10/2023 | 1.5 KM | 11 | 5 laps | 39:52 | 11.29 km/h | 5:18 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14/10/2023 | 20.1 KM | 7 | 3 laps | 2:02:48 | 29.46 km/h | 2:02 min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08/10/2023 | - | 6 | 7 laps | 41:02 | 0.00 km/h | - min/km |
Challenge cross-cup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 07/10/2023 | - | 5 | 7 laps | 43:04 | 0.00 km/h | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01/10/2023 | 25.8 KM | 22 | 3 laps | 2:00:31.68 | 38.53 km/h | 1:33 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 12 | 7 laps | 1:51:09.83 | 38.92 km/h | 1:32 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 17.5 KM | 7 | 4 laps | 1:43:53 | 40.43 km/h | 1:29 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 21 | 5 laps | 2:16:28 | 32.97 km/h | 1:49 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 33 | 10 laps | 1:52:50 | 41.74 km/h | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 30 | 24:51 | 24:51 | 40.00 km/h | 1:29 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 5 | 3 laps | 1:47:27 | 36.18 km/h | 1:39 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13/08/2023 | 13.4 KM | 9 | 5 laps | 1:38:34.40 | 40.78 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 24 | 5 laps | 2:00:21 | 38.88 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 27 | 5 laps | 1:35:39 | 38.89 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 25 | 10 laps | 1:02:59 | 40.00 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 47 | 15:55 | 15:55 | 39.92 km/h | 1:30 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 8 | 3 laps | 1:41:39 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 6 | 5 laps | 1:36:10 | 37.43 km/h | 1:36 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 29 | 3 laps | 1:44:38 | 40.94 km/h | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 13 | 4 laps | 2:01:33 | 37.91 km/h | 1:34 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21/05/2023 | 10.5 KM | 2 | 1:59:43.81 | 1:59:43.81 | 36.83 km/h | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 102.2 KM | 34 | 5:54:11 | 5:54:11 | 17.31 km/h | 3:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 36 | 6 laps | 2:32:01 | 38.36 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 41 | 4 laps | 1:38:35 | 38.22 km/h | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 40 | 18:35.87 | 18:33.96 | 41.37 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120.00 km/h | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 35 | 3 laps | 1:25:01 | 40.86 km/h | 1:28 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 10 | 5 laps | 1:52:24.85 | 38.96 km/h | 1:32 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 4 | 5 laps | 1:39:15 | 36.87 km/h | 1:37 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 15 KM | 12 | 5 laps | 2:02:49 | 36.64 km/h | 1:38 min/km |
ABC København 2023 | 23/04/2023 | 17.6 KM | 8 | 4 laps | 1:45:58.63 | 39.86 km/h | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 25 | 4 laps | 1:56:55 | 36.74 km/h | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 21 | 5 laps | 1:51:15 | 40.45 km/h | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 24 | 3 laps | 1:38:59 | 38.91 km/h | 1:32 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01/04/2023 | 5.2 KM | 7 | 9 laps | 1:15:00.11 | 37.44 km/h | 1:36 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14/01/2023 | - | 13 | 4 laps | 43:23 | 0.00 km/h | - min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27/11/2022 | - | 5 | 4 laps | 44:50 | 0.00 km/h | - min/km |
CX - Næstved BC | 20/11/2022 | - | 5 | 5 laps | 49:33 | 0.00 km/h | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06/11/2022 | 2500 Metres | 10 | 3 laps | 25:23 | - | - |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30/10/2022 | 1500 Metres | 14 | 7 laps | 35:38 | 17.67 km/h | 3:23 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09/10/2022 | - | 4 | 6 laps | 38:15 | 0.00 km/h | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08/10/2022 | - | 2 | 6 laps | 40:24 | 0.00 km/h | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02/10/2022 | 25.8 KM | 20 | 3 laps | 2:15:20.88 | 34.31 km/h | 1:44 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 24.8 KM | 37 | 3 laps | 1:48:08 | 41.28 km/h | 1:27 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 19 | 3 laps | 1:15:52.73 | 36.53 km/h | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 17 | 21:22.92 | 21:22.92 | 37.88 km/h | 1:35 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14/08/2022 | 10.5 KM | 5 | 4 laps | 1:12:48.72 | 34.61 km/h | 1:44 min/km |
Sjælland på Tværs // Sjælland Rundt 2022 | 25/06/2022 | 137 KM | 29 | 3:30:00 | 3:29:49 | 39.17 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11/06/2022 | 100 KM | 52 | 2:48:57 | 2:48:49 | 35.54 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 16 | 3 laps | 1:32:34 | 31.50 km/h | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 11 | 3 laps | 1:20:30 | 35.10 km/h | 1:42 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 23 | 21:02.83 | 21:02.83 | 35.35 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 17 | 7 laps | 20:41 | 34.51 km/h | 1:44 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 16 | 5 laps | 1:27:24.25 | 31.47 km/h | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 16 | 9 laps | 42:49.14 | 35.06 km/h | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 13 | 5 laps | 1:08:07.07 | 33.03 km/h | 1:48 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 12 | 6 laps | 41:09.83 | 34.98 km/h | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 10 KM | 12 | 16:47.55 | 16:47.55 | 35.73 km/h | 1:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 11 KM | 6 | 3 laps | 59:58 | 33.01 km/h | 1:49 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 2 | 5 laps | 1:02:10 | 36.18 km/h | 1:39 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09/04/2022 | 13.4 KM | 10 | 3 laps | 1:30:10.95 | 26.75 km/h | 2:14 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08/01/2022 | 1500 Metres | 4 | 6 laps | 51:25 | 10.50 km/h | 5:42 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02/01/2022 | - | 6 | 4 laps | 39:15 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19/12/2021 | - | 3 | 5 laps | 50:17 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18/12/2021 | - | 4 | 5 laps | 48:02 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28/11/2021 | - | 6 | 4 laps | 39:20 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21/11/2021 | - | 4 | 5 laps | 37:48 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07/11/2021 | - | 3 | 5 laps | 40:26 | 0.00 km/h | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31/10/2021 | 2.5 KM | 6 | 6 laps | 41:58 | 21.44 km/h | 2:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 7 | 4 laps | 57:24 | 35.95 km/h | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 12 | 3 laps | 52:58 | 35.68 km/h | 1:40 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19/09/2021 | 5.2 KM | 2 | 8 laps | 1:07:30.50 | 36.97 km/h | 1:37 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 11.1 KM | 15 | 4 laps | 1:11:16.25 | 37.38 km/h | 1:36 min/km |
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC | 11/09/2021 | 15 KM | 11 | 25:20 | 25:20 | 35.53 km/h | 1:41 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 9 | 3 laps | 56:52 | 34.81 km/h | 1:43 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 7.6 KM | 8 | 5 laps | 1:10:36 | 32.29 km/h | 1:51 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 32 | 4 laps | 1:09:15 | 37.43 km/h | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 30 | 23:26.22 | 23:26.22 | 38.66 km/h | 1:33 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 7.5 KM | 4 | 5 laps | 1:04:29 | 34.88 km/h | 1:43 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21/08/2021 | 12 KM | 12 | 19:47.58 | 19:47.58 | 36.38 km/h | 1:38 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 15/08/2021 | 5.2 KM | 9 | 31:10.00 | 27:10.00 | 11.48 km/h | 5:13 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 19 | 3:36:30 | 3:36:30 | 4.32 km/h | 13:52 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 21 | 3 laps | 59:50 | 37.30 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 26 | 7 laps | 1:08:26 | 25.78 km/h | 2:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 5.3 KM | 24 | 8:14 | 8:14 | 38.57 km/h | 1:33 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27/06/2021 | 14 KM | 26 | 3 laps | 1:09:28.60 | 36.27 km/h | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26/06/2021 | 5.2 KM | 10 | 7 laps | 1:00:06.29 | 36.34 km/h | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26/06/2021 | 5.2 KM | 12 | 8:09.08 | 8:09.08 | 38.28 km/h | 1:34 min/km |
DEUTER enkeltstart | 22/06/2021 | 12.5 KM | 4 | 20:31.42 | 20:31.42 | 36.54 km/h | 1:38 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 9 | 2 laps | 1:16:46 | 33.76 km/h | 1:46 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 17 | 4 laps | 57:05 | 35.73 km/h | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06/06/2021 | 10.5 KM | 16 | 4 laps | 1:09:20.37 | 36.34 km/h | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 6.79 KM | 12 | 6 laps | 1:08:58.20 | 35.44 km/h | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 20 | 3 laps | 1:05:19 | 33.06 km/h | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 12 | 3 laps | 1:04:09 | 34.23 km/h | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 15 | 3 laps | 1:16:41 | 33.80 km/h | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 9.17 KM | 13 | 4 laps | 1:06:34.03 | 33.06 km/h | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 19 | 12 laps | 32:40.04 | 35.99 km/h | 1:40 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 9.4 KM | 28 | 16:27.78 | 16:27.78 | 34.26 km/h | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 21 | 5 laps | 1:07:52.58 | 33.17 km/h | 1:48 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 7.3 KM | 21 | 5 laps | 1:03:33.51 | 34.46 km/h | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 14 | 6 laps | 47:09 | 31.30 km/h | 1:55 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 12 | 24 laps | 33:05 | 43.52 km/h | 1:22 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 25 | 5 laps | 1:17:13 | 29.52 km/h | 2:01 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 29 | 4 laps | 58:10 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 35 | 3 laps | 54:58 | 34.38 km/h | 1:44 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19/09/2020 | 15 KM | 21 | 26:56 | 26:56 | 33.40 km/h | 1:47 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 21 | 2 laps | 54:53 | 31.48 km/h | 1:54 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 3 | 20 laps | 25:25 | 35.39 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 3 | 19 laps | 23:44 | 36.00 km/h | 1:39 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 3 | 1:05 | 1:05 | 41.19 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30/08/2020 | - | 3 | 0:03 | 0:03 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 4 | 0:00 | 2:46:12 | 5.63 km/h | 10:39 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 1 | 2 laps | 47:49 | 31.12 km/h | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 5 | 6 laps | 47:57 | 31.53 km/h | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 4 | 8:55 | 8:55 | 35.65 km/h | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 1 | 20 laps | 29:10 | 411.35 km/h | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 1 | 12 laps | 17:11 | 418.69 km/h | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 4 | 1:22 | 1:22 | 43.59 km/h | 1:22 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 1 | 1 laps | 1:00 | 60.00 km/h | 1:00 min/km |
Danmark cykler sammen | 24/05/2020 | 50 KM | 92 | 2:43:20 | 2:43:20 | 18.37 km/h | 3:16 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 4 | 3 laps | 46:50 | 33.05 km/h | 1:48 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 10 | 2 laps | 39:12 | 32.14 km/h | 1:52 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 4.3 KM | 20 | 6 laps | 44:12 | 35.02 km/h | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 11.3 KM | 12 | 20:21.97 | 20:21.97 | 33.29 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 5 | 2 laps | 1:00:06 | 30.95 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 5 | 2 laps | 1:00:06 | 30.95 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 9 | 2 laps | 46:39 | 31.89 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 9 | 2 laps | 46:39 | 31.89 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 4 | 4 laps | 45:55 | 29.79 km/h | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 4 | 4 laps | 45:55 | 29.79 km/h | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 5 | 9:07 | 9:07 | 34.83 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 5 | 9:07 | 9:07 | 34.83 km/h | 1:43 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 4 | 3 laps | 48:11 | 33.62 km/h | 1:47 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 13 | 2 laps | 50:23 | 29.05 km/h | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 6 | 2 laps | 56:51 | 30.18 km/h | 1:59 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 6.4 KM | 5 | 3 laps | 37:50 | 30.45 km/h | 1:58 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 7.5 KM | 6 | 4 laps | 1:12:05 | 24.97 km/h | 2:24 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 4 | 6 laps | 43:42 | 31.29 km/h | 1:55 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 5.8 KM | 6 | 1 laps | 46:28 | 7.49 km/h | 8:00 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 3 | 4 laps | 58:24 | 29.62 km/h | 2:01 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 15 | 3 laps | 49:20 | 31.37 km/h | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 10.5 KM | 24 | 2 laps | 42:06 | 29.92 km/h | 2:00 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02/09/2018 | 7.4 KM | 8 | 3 laps | 42:40 | 31.22 km/h | 1:55 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12/08/2018 | - | 1 | 6 laps | 16:23 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 1 | 3 laps | 24:11 | 31.26 km/h | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29/07/2018 | 4.2 KM | 1 | 0:00 | 1:42:15 | 2.46 km/h | 24:20 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 2 | 1 laps | 25:46 | 28.87 km/h | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 1 | 1 laps | 32:31 | 28.60 km/h | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 2 | 6 laps | 20:15 | 24.89 km/h | 2:24 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10/06/2018 | 4.14 KM | 1 | 4 laps | 32:17 | 30.77 km/h | 1:57 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09/06/2018 | 11.3 KM | 1 | 23:29 | 20:59 | 32.29 km/h | 1:51 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03/06/2018 | 8.5 KM | 1 | 2 laps | 34:21 | 29.69 km/h | 2:01 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21/05/2018 | 14.2 KM | 1 | 1 laps | 32:51 | 25.93 km/h | 2:18 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20/05/2018 | 12.2 KM | 3 | 1 laps | 22:08 | 33.06 km/h | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19/05/2018 | 7 KM | 1 | 1 laps | 28:56 | 14.51 km/h | 4:08 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25/03/2018 | 11 KM | 1 | 1 laps | 31:29 | 20.96 km/h | 2:51 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk