Randers Bike Week #4 Bjergløb

Randers Bike Week #4 Bjergløb

Results

Tristan Gilbert Jørgensen
Holstebro Cycleclub af 1960
Result

2 laps

Hours Minutes Seconds

Distance U13
Laps 2
Total time 1:04:46
Position   (based on gun time)
Overall 14 of 22
Male 14 of 22
Points
Points 0
Details
Distance in total 31.2 km
Distance (lap) 15.6 km
Average lap 30:51
30.33 km/h
Fastest lap 30:17
30.90 km/h
Slowest lap 31:25
29.78 km/h
Participant (#6)
Tristan Gilbert Jørgensen
Holstebro Cycleclub af 1960
Denmark
Male, 11 years (13 today)
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 0 3:02 3:02 13 08:35:02
Lap 1 30:17 30.90 km/h 33:20 11 09:05:20
Lap 2 31:25 29.78 km/h 1:04:46 11 09:36:46
 
Lap times
Other results for Tristan Gilbert
EventDistancePositionChip time
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC10 KM855:14
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg5.5 KM161:09:17
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy5 KM2555:23
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring13.1 KM161:14:09
Agro Top løb 2022 - Skive3.8 KM41:12:46
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM141:24:13
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Metres1049:00
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-651:43
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-539:51
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-633:46
Cross JFM - Vejen BC1.2 KM341:26
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2.5 KM541:21
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2.2 KM541:33
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM657:15
3 Dage i Nord - #2 Thy5 KM738:47
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet13 KM625:45
Hobro løbet 202114.4 KM754:51
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113.56 KM851:06
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7.25 KM657:34
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11.26 KM421:11
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15.6 KM132:51:23
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12.4 KM1446:01
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4.2 KM1851:50
Randers Bike Week 2021 #1 TT5.3 KM99:09
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM351:21.22
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5.2 KM640:29.92
Flyver Cup 2021 afd #15.2 KM56:17.90
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21.6 KM844:33
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM644:40
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM1547:36
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4.1 KM726:39
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2.3 KM434:40
Korona Prijs CK Aarhus XVI2.3 KM329:52
Middelfart 20207.6 KM847:33
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8.6 KM947:48
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10.5 KM1038:51
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb13.56 KM851:04
Herning JFM TT 20209.8 KM817:20
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1.2 KM612:56
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1.2 KM51:57
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15.6 KM132:54:27
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12.4 KM1247:49
Randers Bike Week #2 Kriterium4.2 KM1552:00
Randers Bike Week #1 TT5.3 KM159:52
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-622:50
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2.65 KM332:52
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-722:20
Hydro løbet 2019 - Tønder10.5 KM2743:23
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM620:14.38
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4.1 KM430:35
DM B&U - TT - Esbjerg11.3 KM922:37.52
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57.4 KM528:26
CK Aarhus7.7 KM334:43
Randers Bike Week #415.5 KM533:57
Randers Bike Week #415.5 KM533:57
Randers Bike Week #312.4 KM525:36
Randers Bike Week #312.4 KM525:36
Randers Bike Week #25.7 KM525:56
Randers Bike Week #25.7 KM525:56
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM410:17
Randers Bike Week #1 - TT5.3 KM410:17
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5.7 KM433:28
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM535:21
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412.2 KM624:28
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14.3 KM430:14
Horsens - U17 TORNADO CUP 16.4 KM227:27
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7.5 KM442:13
Agro Top løbet 2019 - Skive3.8 KM323:32
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A15.6 KM254:41
CK Djurs - Kolind Løbet 201914.1 KM328:48
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5.5 KM436:22
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM330:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13.1 KM429:01
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5.8 KM326:49
Integoløbet Hedensted 7.21 KM230:40
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Metres216:56
Timing by DCU Jylland / Fyn. Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk