Spar Nords Gadeløb Skive 2020

Spar Nords Gadeløb Skive 2020

Results

Christian Gorm Albrechtsen
Antiga Casa Bellsolà-Girona
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

36 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Elite (A,B,U19)
Omgange 36
Samlet tid 1:11:09
Nettotid 1:11:09
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 18 af 19
Mænd 18 af 19
A mænd 17 af 18
Detaljer
Distance i alt 36 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 1:58
30,33 km/t
Hurtigste omgang 1:48
33,32 km/t
Langsomste omgang 2:12
27,21 km/t
Deltager (#180)
Christian Gorm Albrechtsen
Antiga Casa Bellsolà-Girona
Danmark
Mand, 22 år (24 i dag)
A mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 2. september 2020.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 1:48 33,32 km/t 1:48 14 19:05:43
Omgang 2 1:52 31,97 km/t 3:40 12 19:07:35
Omgang 3 1:52 32,01 km/t 5:33 4 19:09:28
Omgang 4 1:58 30,43 km/t 7:31 9 19:11:26
Omgang 5 1:57 30,72 km/t 9:28 5 19:13:23
Omgang 6 1:56 30,98 km/t 11:24 1 19:15:20
Omgang 7 1:57 30,56 km/t 13:22 9 19:17:17
Omgang 8 1:55 31,06 km/t 15:18 6 19:19:13
Omgang 9 1:54 31,44 km/t 17:13 5 19:21:08
Omgang 10 1:59 30,19 km/t 19:12 6 19:23:07
Omgang 11 2:00 29,95 km/t 21:12 10 19:25:07
Omgang 12 1:54 31,38 km/t 23:07 10 19:27:02
Omgang 13 1:50 32,55 km/t 24:57 9 19:28:53
Omgang 14 1:56 30,87 km/t 26:54 9 19:30:49
Omgang 15 1:53 31,61 km/t 28:48 6 19:32:43
Omgang 16 2:04 28,93 km/t 30:52 14 19:34:48
Omgang 17 1:53 31,70 km/t 32:46 6 19:36:41
Omgang 18 2:12 27,21 km/t 34:58 19 19:38:53
Omgang 19 1:57 30,73 km/t 36:55 17 19:40:51
Omgang 20 1:58 30,41 km/t 38:54 18 19:42:49
Omgang 21 2:04 28,80 km/t 40:59 19 19:44:54
Omgang 22 2:06 28,56 km/t 43:05 16 19:47:00
Omgang 23 1:57 30,52 km/t 45:03 8 19:48:58
Omgang 24 2:03 29,05 km/t 47:07 8 19:51:02
Omgang 25 2:02 29,48 km/t 49:09 11 19:53:04
Omgang 26 2:03 29,15 km/t 51:12 18 19:55:08
Omgang 27 1:57 30,66 km/t 53:10 17 19:57:05
Omgang 28 1:56 30,77 km/t 55:07 12 19:59:02
Omgang 29 2:01 29,60 km/t 57:08 11 20:01:04
Omgang 30 2:00 29,93 km/t 59:09 12 20:03:04
Omgang 31 1:53 31,73 km/t 1:01:02 7 20:04:57
Omgang 32 2:06 28,40 km/t 1:03:09 10 20:07:04
Omgang 33 2:00 29,98 km/t 1:05:09 16 20:09:04
Omgang 34 1:56 30,78 km/t 1:07:06 7 20:11:01
Omgang 35 2:05 28,63 km/t 1:09:12 13 20:13:07
Omgang 36 2:00 29,78 km/t 1:11:13 17 20:15:08
 
Omgangstider
Andre resultater for Christian Gorm
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM132:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM112:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM735:23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM452:42:07
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM453:07:29
Hobro løbet 202114,4 KM392:46:19
Odder CK25,3 KM243:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM193:12:14
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM192:47:33
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM121:16:03
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM381:06:36
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM213:17:19
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM322:52:33
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM403:34:09
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM5041:47
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2433:06
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM793:38:19
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM523:01:16
Hobro løbet 201925,3 KM243:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM453:47:11
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM433:04,30
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM141:17:02
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM43:38:24
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM42:52:16
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1533:26
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM313:44:00
Skive Gadeløb (DCU) -211:10:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM253:44:03
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM2231:42
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3040:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM493:02:23
CK Djurs 201819,7 KM123:48:04
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM323:36:42
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM124:01:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk