Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | A (lige plac.) |
Total time | 7:26:41 |
Chip time | 7:26:41 |
Points | 0 |
Details
Date | 09 August 2020 |
Participant (#124)
Alexandru-Ionut Antoniu | |
Aalborg Cykle-Ring | |
Romania | |
Male, 25 years (29 today) |
Other results for Alexandru-Ionut
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 5 | 6 laps | 3:33:50 | 42.59 km/h | 1:24 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 13 | 12 laps | 4:02:15 | 44.58 km/h | 1:20 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19/08/2023 | 131 KM | 7 | 3:34:25 | 3:34:25 | 36.66 km/h | 1:38 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 9 | 9 laps | 3:02:05 | 42.70 km/h | 1:24 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11/08/2023 | 1 KM | 24 | 33 laps | 1:07:15 | 29.44 km/h | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 44 | 8 laps | 2:59:47 | 41.65 km/h | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 56 | 10 laps | 2:47:12 | 44.49 km/h | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 90 | 11 laps | 1:26:01 | 32.22 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 41 | 13:57 | 13:57 | 45.55 km/h | 1:19 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 33 | 4:31:37 | 4:31:32 | 5.08 km/h | 11:48 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 6 | 10 laps | 3:02:08 | 42.82 km/h | 1:24 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10/06/2023 | 130.4 KM | 31 | 3:02:39 | 3:02:39 | 42.83 km/h | 1:24 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 76 | 6 laps | 3:07:52 | 45.60 km/h | 1:18 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 13 | 8 laps | 3:35:14 | 42.82 km/h | 1:24 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21/05/2023 | 9.07 KM | 3 | 14 laps | 3:00:18 | 42.26 km/h | 1:25 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 15 KM | 29 | 8 laps | 2:46:18 | 43.29 km/h | 1:23 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 25.3 KM | 64 | 7 laps | 3:48:31.32 | 46.50 km/h | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 33 | 7 laps | 2:49:10 | 44.44 km/h | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 41 | 8 laps | 2:33:54 | 46.78 km/h | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 153.6 KM | 20 | 3:26:03 | 3:26:00 | 44.74 km/h | 1:20 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02/10/2022 | 25.8 KM | 16 | 7 laps | 4:08:25.66 | 43.62 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 44 | 15 laps | 2:50:27 | 45.40 km/h | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 24.8 KM | 21 | 6 laps | 3:09:51 | 47.03 km/h | 1:16 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 12 | 6 laps | 3:34:50 | 42.39 km/h | 1:24 min/km |
CK Aarhus | 17/09/2022 | 8 KM | 13 | 14 laps | 2:42:41 | 41.31 km/h | 1:27 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 178.5 KM | 11 | 4:14:15 | 4:14:15 | 42.12 km/h | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11/08/2022 | 1400 Metres | 8 | 35 laps | 1:12:02 | 40.81 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 8 | 8 laps | 3:09:27 | 39.52 km/h | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 13 | 7:21:14 | 7:21:14 | 2.12 km/h | 28:17 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 13 | 10 laps | 2:54:03 | 42.74 km/h | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 19 | 11 laps | 1:03:18 | 43.78 km/h | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 36 | 14:26 | 14:26 | 44.06 km/h | 1:21 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 25 | 9 laps | 4:15:55 | 39.88 km/h | 1:30 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15/05/2022 | 9.07 KM | 18 | 14 laps | 2:46:11 | 45.85 km/h | 1:18 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 18 | 8 laps | 2:46:31 | 43.24 km/h | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 54 | 6 laps | 2:53:15 | 47.79 km/h | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 13 KM | 9 | 10 laps | 3:12:13 | 40.58 km/h | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 17.9 KM | 97 | 7 laps | 2:47:04 | 45.00 km/h | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 15 KM | 52 | 8 laps | 2:34:56 | 46.47 km/h | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 153.6 KM | 55 | 3:38:09 | 3:38:09 | 42.25 km/h | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 75 | 6 laps | 3:30:52 | 39.26 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 17.8 KM | 29 | 6 laps | 2:34:37 | 41.44 km/h | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 15 KM | 35 | 7 laps | 2:25:09 | 43.40 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 35 | 14 laps | 2:41:03 | 44.85 km/h | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 44 | 8 laps | 2:46:22 | 41.55 km/h | 1:26 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 21 | 6 laps | 3:42:16 | 40.98 km/h | 1:27 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 20.3 KM | 25 | 7 laps | 3:17:36 | 43.15 km/h | 1:23 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 15 KM | 54 | 8 laps | 2:49:40 | 42.43 km/h | 1:24 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04/09/2021 | 9 KM | 32 | 14 laps | 3:02:26 | 41.44 km/h | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 26 | 7:03:17 | 7:03:17 | 2.21 km/h | 27:08 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 57 | 10 laps | 2:49:52 | 43.80 km/h | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 33 | 11 laps | 1:01:17 | 45.23 km/h | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 10.6 KM | 64 | 14:05 | 14:05 | 45.16 km/h | 1:19 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01/08/2021 | 23.9 KM | 29 | 4:19:47 | 4:19:47 | 44.16 km/h | 1:21 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 56 | 10 laps | 2:54:03 | 41.36 km/h | 1:27 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 24 | 10 laps | 3:33:30 | 40.47 km/h | 1:28 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08/05/2021 | 12.4 KM | 19 | 9 laps | 2:27:36.94 | 45.36 km/h | 1:19 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04/04/2021 | 14.6 KM | 17 | 3:19:14 | 3:19:13 | 43.97 km/h | 1:21 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02/04/2021 | 5.2 KM | 41 | 24 laps | 2:39:24.27 | 46.97 km/h | 1:16 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 15 | 7 laps | 2:29:43 | 40.40 km/h | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06/09/2020 | - | 52 | 2 laps | 34:59 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 22 | 8 laps | 3:12:54 | 38.82 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 50 | 9 laps | 2:54:42 | 38.33 km/h | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07/08/2020 | 4.2 KM | 24 | 11 laps | 1:04:59 | 42.65 km/h | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 23 | 11 laps | 1:04:59 | 42.65 km/h | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 10.6 KM | 25 | 14:06 | 14:06 | 45.08 km/h | 1:19 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 25.3 KM | 18 | 4 laps | 2:26:27 | 41.46 km/h | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 18.4 KM | 3 | 5 laps | 2:16:22 | 40.47 km/h | 1:28 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01/09/2019 | 25 KM | 7 | 36:25.48 | 36:25.48 | 41.18 km/h | 1:27 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 18.9 KM | 3 | 5 laps | 2:24:39 | 39.20 km/h | 1:31 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 18.2 KM | 2 | 6 laps | 2:56:33 | 37.11 km/h | 1:37 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 19 KM | 2 | 4 laps | 2:01:46 | 37.45 km/h | 1:36 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 21.6 KM | 1 | 4 laps | 2:16:26 | 37.99 km/h | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 17.8 KM | 10 | 4 laps | 1:45:17 | 40.57 km/h | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 23 KM | 2 | 4 laps | 2:20:07 | 39.39 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 21.4 KM | 3 | 4 laps | 2:09:14 | 39.74 km/h | 1:30 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09/12/2018 | 2.2 KM | 1 | 7 laps | 45:34 | 20.27 km/h | 2:57 min/km |
Tour de Aars (Motion) 2018 | 08/09/2018 | 104.4 KM | 4 | 2:43:16 | 2:43:07 | 38.40 km/h | 1:33 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk