X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020

X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020

Results

Frederik Lykke
Silkeborg IF Cykling
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Omgange 4
Samlet tid 56:04
Placering
Samlet 1 af 23
Mænd 1 af 23
Point
Point 200
Detaljer
Distance i alt 18,8 km
Distance (omgang) 4,7 km
Gennemsnit omgang 13:24
21,04 km/t
Hurtigste omgang 13:06
21,51 km/t
Langsomste omgang 13:41
20,61 km/t
Deltager (#95)
Frederik Lykke
Silkeborg IF Cykling
Danmark
Mand, 16 år (17 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 2:28 2:28 8 09:57:28
Omgang 1 13:14 21,30 km/t 15:43 2 10:10:43
Omgang 2 13:34 20,78 km/t 29:17 4 10:24:17
Omgang 3 13:41 20,61 km/t 42:58 2 10:37:58
Omgang 4 13:06 21,51 km/t 56:04 1 10:51:04
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C15 KM48:58
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1-32:06
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 14,5 KM59:22
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM58:48
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-1:00:33
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 45 KM50:00
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 54 KM55:26
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 6-1:05:34
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:06:05
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:09:20
DCU MTB XCO Racing Kolding4,3 KM49:12
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM56:49
CK Djurs 201814,1 KM1:06:08
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:10:47
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM48:41
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM50:05
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:20
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:20
Randers Bike Week #215,5 KM1:24:06
Randers Bike Week #215,5 KM1:24:06
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:20
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:20
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:50:29
Herning City Gadeløbet 1,6 KM22:46
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg5 KM48:58
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM29:04
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM30:56
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM1:01:32
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM38:41
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM38:50
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM33:35
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter39:47
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM53:52
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:30
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:03
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:11
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM1:06:24
DM XCM 2019 - Aarhus MTB50 KM2:22:51
DCU XCO - Viborg MTB5,2 KM1:14:15
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:44:51
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM1:13:04
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM20:32,80
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:51:50
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:10:01
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg4,1 KM58:57
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM26:58
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM34:37
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM34:42
Cross - Marselisborg CC2,3 KM30:55
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM28:45
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2019/20)4,5 KM1:04:15
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2019/20)4,5 KM59:40
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20)4,5 KM1:02:31
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM15:28
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:03:06
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:30:09
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:03:45
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM4:52:18
Cyklebørsen MTBvintercup # 5 (2019/20)4,5 KM57:21
DM XCO - Vejle 20204800 Meter1:03:22
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20204,8 KM1:07:26
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag2,3 KM52:14
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM1:51:45
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM2:45:22,13
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM2:04:09
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM1:51:03,21
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM19:59,37
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM48:15,42
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM1:55:31,92
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM1:17:25
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk