Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb

Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb

Results

Bo Sommer
Horsens Amatør Cykleklub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance H50
Omgange 3
Samlet tid 2:18:16
Nettotid 2:18:16
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 15 af 33
Detaljer
Distance i alt 94,5 km
Distance (omgang) 31,5 km
Gennemsnit omgang 46:07
40,97 km/t
Hurtigste omgang 45:11
41,82 km/t
Langsomste omgang 47:01
40,19 km/t
Deltager (#97)
Bo Sommer
Horsens Amatør Cykleklub
Danmark
54 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 46:09 40,95 km/t 46:09 8 11:01:09
Omgang 2 45:12 41,81 km/t 1:31:21 12 11:46:21
Omgang 3 47:01 40,20 km/t 2:18:22 15 12:33:22
 
Omgangstider
Andre resultater for Bo Sommer
ArrangementDistanceNettotid
Silkeborg MTB 201276 KM3:56:50
Copenhagen Gran Fondo 201497,5 KM2:29:42
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2014163 KM4:28:03
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM4:48:56
UCI World Cycling Tour Final 2015 Road Race165 KM4:30:29
Copenhagen Gran Fondo 2015169,5 KM4:11:17
GP HORSENS100 KM2:47:51
RUNDT OM ROLD 2015 powered by Comwell Sport110 KM2:45:27
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2015 powered by Comwell Hotels98 KM2:44:30
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:24:39
GP HORSENS POSTEN 2016100 KM2:36:06
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:52:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:51:06
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM1:49:57
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:09:32
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:54
CK Djurs 201819,7 KM1:59:55
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:11:48
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:34
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM2:23:07
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:00:23
Fredercia Master DM (DCU) 14,2 KM2:38:46
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:44:41
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2018100 KM2:48:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:05:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:58:27
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:01:52
Det Østjyske Bakkeløb 201963 KM1:40:37
Hobro løbet 201925,3 KM1:59:36
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:05:56
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:04:30
Det Østjyske Bakkeløb 202063 KM1:40:07
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM1:56:19
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM1:56:20
Horsens AC - 20201 KM44:38
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM2:02:38
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:29:05
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@hvidovreck.dk