De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H55 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 2:21:04 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:00:00 |
Dato | 13. september 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 94,5 km |
Distance (omgang) | 31,5 km |
Gennemsnit omgang | 47:01 40,19 km/t |
Hurtigste omgang | 46:46 40,40 km/t |
Langsomste omgang | 47:17 39,97 km/t |
Deltager (#19)
Lars Aagaard Hansen | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
55 år (59 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 47:17 | 39,97 km/t | 47:17 | 3 | 08:47:17 | |||
Omgang 2 | 47:00 | 40,21 km/t | 1:34:17 | 4 | 09:34:17 | |||
Omgang 3 | 46:46 | 40,40 km/t | 2:21:04 | 7 | 10:21:04 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Lars Aagaard Hansen
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 22 | 4 omgange | 2:31:15,77 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 3 | 10 omgange | 2:06:34 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 6 | 6 omgange | 2:36:01 | 40,38 km/t | 1:29 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 11 | 5 omgange | 2:19:10 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
U23 DM og Master DM TT 2023 - Holstebro CC | 02-09-2023 | 25,2 KM | 1 | 33:16 | 33:16 | 45,43 km/t | 1:19 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 10 | 5 omgange | 2:57:36 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 13 | 4 omgange | 2:19:24 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 8 | 12 omgange | 2:20:48 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 10 | 6 omgange | 2:21:53 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 2 | 34:05,72 | 34:05,72 | 44,52 km/t | 1:20 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 9 | 10 omgange | 2:08:52 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 1 | 2 omgange | 30:43 | 43,98 km/t | 1:21 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 15,8 KM | 15 | 7 omgange | 2:43:34,90 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 28 KM | 1 | 37:05 | 37:05 | 45,29 km/t | 1:19 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:25:32 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM - TT | 18-06-2022 | 12,5 KM | 1 | 33:23 | 33:23 | 22,46 km/t | 2:40 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 4 | 5 omgange | 2:46:14 | 42,95 km/t | 1:23 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 8 | 8 omgange | 2:27:00 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 12 | 10 omgange | 2:18:37 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:47:50 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:20:05 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 11 | 4 omgange | 2:17:15 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 14 | 10 omgange | 2:07:01 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 5 | 4 omgange | 2:42:53 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:41:03 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 3 | 36:39,62 | 36:39,62 | 22,42 km/t | 2:40 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 1 | 6 omgange | 2:17:25 | 39,29 km/t | 1:31 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 5 | 11 omgange | 2:30:05 | 39,57 km/t | 1:30 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 1 | 8 omgange | 2:15:33 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 3 | 2 omgange | 31:16 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 9 | 5 omgange | 2:53:39 | 37,31 km/t | 1:36 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 3 | 4 omgange | 2:39:37 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 11 | 4 omgange | 2:18:05 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 6 | 5 omgange | 2:58:23 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 7 | 7 omgange | 2:39:48 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 6 | 8 omgange | 2:35:51 | 37,57 km/t | 1:35 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 8 | 4 omgange | 2:40:58,85 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 18 | 3 omgange | 2:02:38 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 2 | 35:23 | 35:23 | 45,78 km/t | 1:18 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 11 | 5 omgange | 1:56:19 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 7 | 8 omgange | 1:53:46 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 1 | 5 omgange | 2:11:06 | 35,70 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 17 | 0:00 | 6:01:59 | 2,59 km/t | 23:12 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 26 | 7 omgange | 2:45:55 | 31,39 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 4 | 8 omgange | 50:19 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 3 | 14:50 | 14:50 | 42,84 km/t | 1:24 min/km |
Nytårsløbet 2019 - Odense | 31-12-2019 | 10 KM | 33 | 40:32 | 40:27 | 14,83 km/t | 4:02 min/km |
Lysløbet 2019 | 04-12-2019 | 5 KM | 10 | 19:59 | 19:57 | 15,03 km/t | 3:59 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:32:44 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 16 | 5 omgange | 2:16:16 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 1 | 35:59,17 | 35:59,17 | 44,02 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 3 | 7 omgange | 2:52:44 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 7 | 7 omgange | 2:52:44 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 1 | 8 omgange | 2:30:53 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 1 | 8 omgange | 2:30:53 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 3 | 7 omgange | 2:39:10 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 9 | 7 omgange | 2:39:08 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 2 | 14:25 | 14:25 | 44,11 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 2 | 14:25 | 14:25 | 44,11 km/t | 1:21 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 7 | 4 omgange | 2:34:28 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 2 | 5 omgange | 1:55:29 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 12 | 4 omgange | 2:21:47 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 4 | 6 omgange | 2:14:33 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 2 | 6 omgange | 1:51:02 | 39,55 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 8 | 4 omgange | 1:46:45 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 24 | 4 omgange | 2:23:18 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 2 | 4 omgange | 2:07:40 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 4 | 4 omgange | 1:59:31 | 36,75 km/t | 1:37 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 10 | 7 omgange | 2:06:54 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
Nytårsløbet 2018 - Odense | 31-12-2018 | 10 KM | 48 | 43:17 | 43:12 | 13,88 km/t | 4:19 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 3 | 11 omgange | 2:27:18 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 6 | 4 omgange | 2:48:52 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 4 omgange | 2:32:07 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:35:34 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 6 | 5 omgange | 3:03:30 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 1 | 6 omgange | 2:16:31 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 1 | 6 omgange | 2:52:54 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 2 | 7 omgange | 2:35:28 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 25 KM | 5 | 3:13:05 | 33:05 | 45,33 km/t | 1:19 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 7 | 4 omgange | 2:34:32 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 11 | 6 omgange | 2:14:06 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:18 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:11:37 | 39,38 km/t | 1:31 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 3 | 6 omgange | 1:00:25 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 6 | 5 omgange | 1:54:32 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:53:25 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:51:32 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Nytårsløbet 2016 - Odense | 31-12-2016 | 10 KM | 26 | 39:58 | 39:53 | 15,04 km/t | 3:59 min/km |
Nytårsløbet 2015 - Odense | 31-12-2015 | 10 KM | 23 | 39:28 | 39:25 | 15,22 km/t | 3:56 min/km |
UCI World Cycling Tour Final 2015 Road Race | 06-09-2015 | 165 KM | 123 | 4:16:56 | 4:16:56 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
UCI World Cycling Tour Final 2015 Time Trial | 03-09-2015 | 18,6 KM | 120 | 26:42 | 26:42 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Copenhagen Gran Fondo 2015 | 16-05-2015 | 169,5 KM | 281 | 4:15:10 | 4:15:10 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Copenhagen Gran Fondo 2015 | 14-05-2015 | 25,4 KM | 79 | 36:01 | 36:01 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Nytårsløbet 2014 | 31-12-2014 | 10 KM | 28 | 39:23 | 39:23 | 15,23 km/t | 3:56 min/km |
Copenhagen Gran Fondo 2014 | 01-06-2014 | 150 KM | 101 | 3:41:16 | 3:41:16 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Copenhagen Gran Fondo 2014 | 30-05-2014 | 25,5 KM | 74 | 36:21 | 36:21 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@hvidovreck.dk