Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:44:53 |
Nettotid | 2:44:53 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:36:00 |
Dato | 4. oktober 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 115,5 km |
Distance (omgang) | 23,1 km |
Gennemsnit omgang | 32:59 42,01 km/t |
Hurtigste omgang | 31:15 44,33 km/t |
Langsomste omgang | 38:23 36,10 km/t |
Deltager (#37)
Frederik Christensen | |
Team Vifra Kvickly Odder Junior | |
Danmark | |
Mand, 17 år (20 i dag) | |
Ungdom (2003) mænd
Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2020. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 31:33 | 43,91 km/t | 31:33 | 6 | 13:07:33 | |||
Omgang 2 | 31:52 | 43,49 km/t | 1:03:25 | 20 | 13:39:25 | |||
Omgang 3 | 31:52 | 43,47 km/t | 1:35:18 | 41 | 14:11:18 | |||
Omgang 4 | 31:15 | 44,33 km/t | 2:06:34 | 38 | 14:42:34 | |||
Omgang 5 | 38:23 | 36,10 km/t | 2:44:58 | 24 | 15:20:58 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:52 | 43,48 km/t | 1:22 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 26 | 5 omgange | 2:13:26 | 33,72 km/t | 1:46 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:39:03 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 4 | 3 omgange | 1:56:05,27 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 1 | 34:24,08 | 34:24,08 | 44,13 km/t | 1:21 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 13 | 5 omgange | 2:45:35 | 39,13 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 4 | 5 omgange | 3:06:47 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 18 | 5 omgange | 2:57:47 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 25 | 7 omgange | 2:08:31,45 | 40,52 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 16 | 7 omgange | 1:52:19,07 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 27 | 21 omgange | 47:13,55 | 43,57 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 5 | 19:22,42 | 19:22,42 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 14 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 15 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 6 | 7 omgange | 2:10:54 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 17 | 29:25,28 | 29:25,28 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 38 | 4 omgange | 2:30:31 | 44,01 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 11 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 7 | 34:31 | 34:31 | 46,92 km/t | 1:16 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 8 | 2 omgange | 28:46 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 4 omgange | 1:06:48 | - | - |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 6 | 8 omgange | 2:24:40 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 25 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 25 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 8 | 14:07 | 14:07 | 45,02 km/t | 1:19 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 22 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 15 | 3 omgange | 2:12:07 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 9 | 3 omgange | 1:57:56 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 24 | 4 omgange | 1:57:04 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 23 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 59 | 5 omgange | 2:20:57 | 30,43 km/t | 1:58 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 8 | 4 omgange | 2:33:35 | 33,75 km/t | 1:46 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 14 | 6 omgange | 1:54:44 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk