Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Damer (DA,DB,U19P) |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:36:25 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:08:00 |
Dato | 4. oktober 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 92,4 km |
Distance (omgang) | 23,1 km |
Gennemsnit omgang | 39:06 35,44 km/t |
Hurtigste omgang | 37:39 36,80 km/t |
Langsomste omgang | 41:14 33,61 km/t |
Deltager (#19)
Julie Uhre | |
Give Cykelklub | |
Danmark | |
Kvinde, 16 år (19 i dag) | |
U19P kvinder
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 4. oktober 2020. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 39:16 | 35,29 km/t | 39:16 | 6 | 10:47:16 | |||
Omgang 2 | 37:39 | 36,80 km/t | 1:16:56 | 10 | 11:24:56 | |||
Omgang 3 | 38:15 | 36,23 km/t | 1:55:11 | 11 | 12:03:11 | |||
Omgang 4 | 41:14 | 33,61 km/t | 2:36:25 | 12 | 12:44:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Julie
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Champagneløbet 2022 | 31-12-2022 | 21 KM | 43 | 2:23:42 | 2:23:29 | 8,78 km/t | 6:49 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 24 | 6 omgange | 2:48:01 | 26,57 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 26 | 8 omgange | 1:16:14 | 26,44 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 23 | 17:57 | 17:57 | 35,40 km/t | 1:41 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 35 | 3 omgange | 2:50:02 | 32,82 km/t | 1:49 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 24 | 6 omgange | 1:15:54 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 30 | 3 omgange | 2:36:20 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 34 | 6:24,12 | 6:24,12 | 29,99 km/t | 2:00 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 18,5 KM | 6 | 28:53 | 28:53 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 11 | 6 omgange | 3:20:46 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 12 | 4 omgange | 2:14:18 | 28,05 km/t | 2:08 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 14 | 22:04,14 | 22:04,14 | 33,71 km/t | 1:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 14 | 14 omgange | 43:53 | 32,53 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 3 | 13 omgange | 1:49:53,00 | 28,39 km/t | 2:06 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 3 | 24:50,07 | 24:50,07 | 36,24 km/t | 1:39 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 1 | 7 omgange | 2:32:51 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 22 | 43:24,92 | 43:24,92 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 | 5 omgange | 2:28:30 | 31,51 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 4 | 5:42:59 | 5:42:59 | 2,73 km/t | 21:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:03:13 | 36,22 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 1 | 8 omgange | 54:05 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 5 | 17:24 | 17:24 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | - | 17 | 3:15:05 | 3:15:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 25 | 23:01,69 | 23:01,69 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 24 | 51:48 | 51:44 | 2,78 km/t | 21:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 93 KM | 15 | 2:33:47 | 2:33:47 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 45 KM | 30 | 1:14:23 | 1:14:23 | 36,30 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 92,5 KM | 8 | 2:33:57 | 2:33:56 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 33 | 6:12,54 | 6:12,54 | 30,92 km/t | 1:56 min/km |
DM i linjeløb 2021, eliteherrer & elitekvinder + U19-kvinder | 20-06-2021 | 132,5 KM | 26 | 4:17:45 | 4:17:45 | 30,84 km/t | 1:56 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 13,5 KM | 3 | 20:57 | 20:57 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 1 | 15-06-2021 | 16,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:12:45 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | - | 19 | 4 omgange | 2:49:11 | 0,00 km/t | - min/km |
DM HOLD DCU 2021 - AALBORG | 04-06-2021 | 27,4 KM | 12 | 39:36 | 39:36 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 1 | 7 omgange | 2:29:45 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:34:24 | 33,57 km/t | 1:47 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 3 | 5 omgange | 2:21:23,90 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 4 | 5 omgange | 2:17:30,16 | 37,74 km/t | 1:35 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 4 | 5 omgange | 1:32:35 | 12,96 km/t | 4:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 5 | 6 omgange | 1:58:15,52 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 2 | 15 omgange | 39:39,85 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 5 | 23:36,16 | 23:36,16 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 6 | 8 omgange | 1:44:01,70 | 34,63 km/t | 1:43 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 2 | 5 omgange | 1:46:34,87 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 8 | 4 omgange | 3:08:06,00 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | - | 3 | 16 omgange | 2:12:43,30 | 0,00 km/t | - min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 17 KM | 3 | 26:29,68 | 26:29,68 | 38,50 km/t | 1:33 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 2 | 5 omgange | 1:57:46 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 2 | 26:47 | 26:47 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 40 omgange | 41:57 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 8 omgange | 8:08 | 44,25 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 1:09 | 1:09 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 1 | 0:14 | 0:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 11 | 5 omgange | 2:13:11 | 35,14 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 12 | 0:00 | 5:32:51 | 2,81 km/t | 21:20 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 13 | 6 omgange | 2:02:53 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 15 | 8 omgange | 59:32 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 11 | 17:15 | 17:15 | 36,84 km/t | 1:37 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 3 | 5 omgange | 52:53 | 13,05 km/t | 4:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 5 | 8 omgange | 1:58:23 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 4 | 3 omgange | 2:25:15 | 34,20 km/t | 1:45 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 5 | 5 omgange | 1:31:17 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 3 | 22:09,16 | 22:09,16 | 37,65 km/t | 1:35 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 2 | 3 omgange | 59:19 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 5 omgange | 2:33:47 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 5 omgange | 2:33:47 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:15:03 | 33,05 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:15:03 | 33,05 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 1 | 5 omgange | 2:15:50 | 34,01 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 1 | 5 omgange | 2:15:50 | 34,01 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 1 | 16:51 | 16:51 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 1 | 16:51 | 16:51 | 37,72 km/t | 1:35 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 8 | 4 omgange | 1:03:33 | 33,98 km/t | 1:45 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:15:53 | 33,92 km/t | 1:46 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 2 omgange | 1:10:28 | 32,35 km/t | 1:51 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 2 | 6 omgange | 1:33:52 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 1 | 10 omgange | 1:00:27 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track | 25-04-2019 | 6 KM | 9 | 2 omgange | 51:35 | 13,96 km/t | 4:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 2 | 7 omgange | 1:05:22 | 35,33 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 3 | 5 omgange | 55:32 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:03:53 | 36,91 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 1 | 2 omgange | 1:21:10 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 4 | 3 omgange | 42:14 | 11,08 km/t | 5:24 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 2 | 4 omgange | 46:13 | 4,67 km/t | 12:50 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 2 | 5 omgange | 45:23 | 17,85 km/t | 3:21 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 1 | 4 omgange | 32:51 | 16,80 km/t | 3:34 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 57:24 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 4 | 3 omgange | 58:23 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 2 omgange | 1:30:17 | 31,23 km/t | 1:55 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 3 | 7 omgange | 1:14:38 | 34,32 km/t | 1:44 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 2 omgange | 1:23:31 | 33,76 km/t | 1:46 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 1 | 5 omgange | 1:03:24 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 1 | 6 omgange | 1:13:57 | 35,09 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 8 omgange | 58:28 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 8 omgange | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 1 | 0:00 | 3:59:43 | 1,05 km/t | 57:04 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:07:27 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:07:30 | 33,07 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 1 | 3 omgange | 1:27:23 | 31,93 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 1 | 3 omgange | 1:27:23 | 31,93 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 1 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 1 | 10 omgange | 26:48 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 3 | 4 omgange | 1:34:43 | 30,66 km/t | 1:57 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 3 | 6:05:49 | 25:49 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 2 | 5 omgange | 59:35 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 2 | 7 omgange | 1:12:10 | 33,75 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 2 | 1:09:21 | 23:21 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 1 | 3 omgange | 1:15:40 | 33,77 km/t | 1:46 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,5 KM | 3 | 3 omgange | 1:05:00 | 34,61 km/t | 1:44 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:21:20 | 31,86 km/t | 1:52 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track | 17-05-2018 | 6 KM | 2 | 2 omgange | 1:01:20 | 11,74 km/t | 5:06 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 1 | 3 omgange | 1:13:53 | 34,35 km/t | 1:44 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 1 | 4 omgange | 1:03:35 | 33,97 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 4 | 7 omgange | 1:11:07 | 32,48 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 3 | 5 omgange | 1:11:26 | 29,40 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:14:11 | 31,79 km/t | 1:53 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk