Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:45:30 |
Nettotid | 1:45:30 |
Point | 5 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:05:00 |
Dato | 4. oktober 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 69,3 km |
Distance (omgang) | 23,1 km |
Gennemsnit omgang | 35:10 39,40 km/t |
Hurtigste omgang | 34:31 40,14 km/t |
Langsomste omgang | 35:54 38,59 km/t |
Deltager (#134)
Luca Campagner | |
Cykleklubben Fix Rødovre | |
Danmark | |
Mand, 16 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 35:05 | 39,51 km/t | 35:05 | 6 | 10:40:05 | |||
Omgang 2 | 34:31 | 40,14 km/t | 1:09:36 | 7 | 11:14:36 | |||
Omgang 3 | 35:54 | 38,59 km/t | 1:45:31 | 7 | 11:50:31 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Luca
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 19 | 10 omgange | 2:24:09,15 | 42,87 km/t | 1:23 min/km |
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 53 | 27 omgange | 1:08:45,68 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 30 | 9 omgange | 2:49:29 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 40 | 10 omgange | 1:05:03 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 45 | 15:57 | 15:57 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
GripGrab Grand Prix 2023 - Nørrebro CK | 17-06-2023 | 2 KM | 2 | 12 omgange | 46:58,60 | 30,65 km/t | 1:57 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 12 | 6 omgange | 2:55:30,27 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 2 | 10 omgange | 2:11:02,69 | 43,04 km/t | 1:23 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 9 | 8 omgange | 2:32:28 | 37,78 km/t | 1:35 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 8 | 4 omgange | 2:14:10 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 11 | 5 omgange | 2:24:27 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 13 | 8 omgange | 2:02:58,28 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 25 | 5 omgange | 2:00:19,30 | 43,13 km/t | 1:23 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 14 | 7 omgange | 2:23:59,05 | 42,59 km/t | 1:24 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 7 | 10 omgange | 2:24:16 | 38,18 km/t | 1:34 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30-04-2023 | 1 KM | 7 | 16 omgange | 43:36 | 22,01 km/t | 2:43 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:25:59,07 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 16 | 10 omgange | 1:14:33,63 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 20 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28-08-2021 | 2 KM | 18 | 18 omgange | 1:01:47,67 | 34,95 km/t | 1:42 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 16 | 20 omgange | 54:23,79 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 77 | 48:05 | 48:05 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 15 | 10 omgange | 2:39:29,16 | 35,36 km/t | 1:41 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 47 | 8 omgange | 2:18:34,97 | 36,37 km/t | 1:38 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 49 | 4 omgange | 3:16:16,95 | 34,63 km/t | 1:43 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 47 | 8 omgange | 2:43:36 | 35,21 km/t | 1:42 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 40 | 7 omgange | 2:38:17,27 | 32,90 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 36 | 7 omgange | 2:10:58,04 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 37 | 21 omgange | 53:03,00 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 38 | 23:39,53 | 23:39,53 | 36,77 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 38 | 10 omgange | 2:05:36,00 | 35,85 km/t | 1:40 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 34 | 4 omgange | 3:34:22,91 | 30,67 km/t | 1:57 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 20 | 8 omgange | 1:48:58 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 39 | 3 omgange | 2:16:17 | 36,45 km/t | 1:38 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 13 | 4 omgange | 1:00:00 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk