Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Junior Women (U19P,U17P) |
Point | 36 |
Detaljer
Distance | 17 km |
Nettotid | 24:50,34 |
Starttidspunkt | 10:08:00 |
Sluttidspunkt | 10:32:50 |
Dato | 3. oktober 2020 |
Detaljer
Hastighed | 41,06 km/t |
Tempo | 1:27 min/km |
Deltager (#1)
Mille Troelsen | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
17 år (21 i dag) | |
U19P
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 3. oktober 2020. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Mellemtid1 | 12,7 km | 19:38,75 | 38,81 km/t | 19:38,75 | 10:27:38 | |||
Finish | 4,3 km | 5:11,59 | 49,62 km/t | 24:50,34 | 10:32:50 | |||
Total | 17 km | 24:50,34 | 41,06 km/t | 24:50,34 | 10:32:50 | |||
Andre resultater for Mille
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 18 | 3:35:16 | 3:35:15 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 15 | 40:45 | 40:45 | 38,72 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 4 | 8 omgange | 1:58:58 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 2:16:24 | 33,39 km/t | 1:47 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 2 | 3 omgange | 1:53:49 | 34,16 km/t | 1:45 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 3 | 3 omgange | 1:52:32 | 36,78 km/t | 1:37 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 3 | 7 omgange | 2:19:37 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 11 | 5 omgange | 2:21:30,47 | 37,31 km/t | 1:36 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 6 | 19 omgange | 45:30 | 25,05 km/t | 2:23 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 3 | 18 omgange | 2:17:02 | 32,31 km/t | 1:51 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 15 | 7 omgange | 2:53:26 | 35,36 km/t | 1:41 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 10 | 4 omgange | 2:29:54 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 6 omgange | 1:15:55 | 40,78 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 6 | 3 omgange | 2:11:19 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:53:19 | 42,99 km/t | 1:23 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 1 | 40:52 | 40:52 | 22,02 km/t | 2:43 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 13 | 17 omgange | 47:09 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 1 | 4 omgange | 1:29:59 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 9 | 5 omgange | 2:12:38 | 35,28 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 5 | 0:00 | 5:29:02 | 2,84 km/t | 21:05 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 9 | 6 omgange | 2:02:53 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 9 | 8 omgange | 57:10 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 5 | 16:21 | 16:21 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 2:09:26 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 3 | 4 omgange | 2:04:56 | 35,34 km/t | 1:41 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 5 KM | 3 | 7:35,58 | 7:35,58 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
Herning City Gadeløbet 2019 | 30-08-2019 | 1,8 KM | 11 | 23 omgange | 1:04:42 | 38,39 km/t | 1:33 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 2 | 4 omgange | 2:09:30 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 15 KM | 3 | 21:10 | 21:10 | 42,51 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 2 | 5 omgange | 1:53:31 | 31,97 km/t | 1:52 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 2:30:13 | 29,95 km/t | 2:00 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 4 | 4 omgange | 2:34:54 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 5 | 6 omgange | 2:44:13 | 31,35 km/t | 1:54 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 4 omgange | 2:31:10 | 30,16 km/t | 1:59 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 3 | 6 omgange | 2:40:02 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 2 | 4 omgange | 1:59:47 | 34,06 km/t | 1:45 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 4 omgange | 2:54:19 | 29,74 km/t | 2:01 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 1 | 4 omgange | 2:23:29 | 32,95 km/t | 1:49 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 2:06:19 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 59:45 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 3 | 3 omgange | 58:23 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 2 omgange | 1:34:12 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 2 | 7 omgange | 1:10:53 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 1 | 3 omgange | 1:02:49 | 31,52 km/t | 1:54 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 2 | 5 omgange | 1:04:16 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 1 | 14 omgange | 36:11 | 0,00 km/t | - min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 1 | 4 omgange | 1:34:58 | 30,57 km/t | 1:57 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 1 | 5:17:38 | 25:38 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:12:14 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 1 | 54:02 | 23:02 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 2 | 5 omgange | 59:43 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 2 | 7 omgange | 1:12:30 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 2 | 1:36:15 | 25:15 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:20:12 | 31,87 km/t | 1:52 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:21:33 | 31,78 km/t | 1:53 min/km |
Rundt I Trehøje (Motion) 2018 | 28-04-2018 | 65 KM | 1 | 1:46:41 | 1:46:41 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 2 | 2 omgange | 1:32:50 | 32,83 km/t | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 4 | 7 omgange | 1:13:43 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 2 | 5 omgange | 1:11:11 | 29,50 km/t | 2:02 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@slagelsecyklering.dk