Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
15 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Juniorer |
Varv | 15 |
Total tid | 3:02:55 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:00:00 |
Datum | den 3 oktober 2020 |
Detaljer
Distans totalt | 114 km |
Distans (varv) | 7,6 km |
Genomsnitt varv | 12:11 37,39 km/t |
Snabbaste varv | 10:25 43,75 km/t |
Långsammaste varv | 15:18 29,78 km/t |
Deltagare (#46)
Jesper FERM | |
Uddevalla CK | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 1 | 12:33 | 36,33 km/t | 12:33 | 14 | 10:12:33 | |||
Varv 2 | 11:28 | 39,77 km/t | 24:01 | 14 | 10:24:01 | |||
Varv 3 | 11:14 | 40,59 km/t | 35:15 | 1 | 10:35:15 | |||
Varv 4 | 11:43 | 38,92 km/t | 46:59 | 1 | 10:46:59 | |||
Varv 5 | 11:53 | 38,37 km/t | 58:52 | 2 | 10:58:52 | |||
Varv 6 | 11:55 | 38,27 km/t | 1:10:48 | 1 | 11:10:48 | |||
Varv 7 | 11:50 | 38,54 km/t | 1:22:38 | 6 | 11:22:38 | |||
Varv 8 | 10:25 | 43,78 km/t | 1:33:03 | 10 | 11:33:03 | |||
Varv 9 | 10:45 | 42,42 km/t | 1:43:49 | 9 | 11:43:49 | |||
Varv 10 | 11:15 | 40,53 km/t | 1:55:05 | 9 | 11:55:05 | |||
Varv 11 | 11:19 | 40,29 km/t | 2:06:24 | 19 | 12:06:24 | |||
Varv 12 | 13:17 | 34,33 km/t | 2:19:42 | 20 | 12:19:42 | |||
Varv 13 | 14:01 | 32,53 km/t | 2:33:43 | 20 | 12:33:43 | |||
Varv 14 | 13:53 | 32,85 km/t | 2:47:36 | 20 | 12:47:36 | |||
Varv 15 | 15:18 | 29,80 km/t | 3:02:55 | 20 | 13:02:55 | |||
Varvtider
Andra resultat för Jesper
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 2023-10-01 | 25,8 KM | 46 | 7 varv | 3:58:37,92 | 45,41 km/t | 1:19 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2023-09-24 | 8,6 KM | 59 | 15 varv | 2:53:18 | 44,66 km/t | 1:20 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 2023-06-11 | 19,3 KM | 17 | 8 varv | 3:33:32,14 | 43,38 km/t | 1:22 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 2022-09-18 | 10,3 KM | 25 | 13 varv | 3:06:20,65 | 43,11 km/t | 1:23 min/km |
Lars RP Kriterium | 2022-07-24 | 4,3 KM | 16 | 15 varv | 1:31:12 | 42,43 km/t | 1:24 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2022-07-23 | 11 KM | 23 | 15 varv | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2022-06-26 | 9,3 KM | 34 | 10 varv | 2:16:42 | - | - |
Göteborgsgirot Grand Prix 2022 | 2022-05-27 | - | 27 | 22 varv | 36:42 | 0,00 km/t | - min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 2022-05-01 | 60 KM | 22 | 4:19:22 | 4:19:18 | 13,88 km/t | 4:19 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 2022-04-24 | 42,1 KM | 15 | 4 varv | 4:02:30 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Kinnekulleloppet | 2022-04-23 | 29,5 KM | 31 | 5 varv | 3:41:51 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Östgötaloppet 2022 | 2022-04-10 | 115 KM | 19 | 2:45:41 | 2:45:41 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Falkenloppet | 2021-10-02 | 10 KM | 39 | 10 varv | 2:27:41 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 2021-06-20 | 7,6 KM | 61 | 23 varv | 4:12:36 | - | - |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 2021-05-15 | 2,04 KM | 43 | 40 varv | 2:18:37 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 2020-09-06 | 1,2 KM | 4 | 30 varv | 54:26 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
Kinnekulleloppet Tempo | 2020-09-05 | 16 KM | 8 | 26:22,53 | 26:22,53 | 36,40 km/t | 1:38 min/km |
Svanesundstempot | 2020-08-30 | 20 KM | 7 | 28:57,45 | 28:57,45 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Svanesunds Grand Prix | 2020-08-29 | 1,1 KM | 7 | 32 varv | 54:13 | 38,94 km/t | 1:32 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 2020-08-15 | 2,4 KM | 42 | 20 varv | 1:01:56 | 46,50 km/t | 1:17 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 2020-08-15 | 2,4 KM | 19 | 13 varv | 40:36 | 46,10 km/t | 1:18 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 2020-07-25 | 32 KM | 18 | 46:33,35 | 46:33,35 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
För resultatfrågor e-post: goranmattsson.uck@hotmail.com