Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 2:13:15 |
Point | 3 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:30:00 |
Dato | 10. oktober 2020 |
Detaljer
Distance i alt | 92,4 km |
Distance (omgang) | 13,2 km |
Gennemsnit omgang | 19:02 41,60 km/t |
Hurtigste omgang | 18:14 43,40 km/t |
Langsomste omgang | 20:18 39,01 km/t |
Deltager (#35)
Jeppe Andreasen | |
Team Vifra Kvickly Odder Junior | |
Danmark | |
Mand, 18 år (22 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:17 | 43,29 km/t | 18:17 | 12 | 10:48:17 | |||
Omgang 2 | 18:25 | 42,97 km/t | 36:43 | 18 | 11:06:43 | |||
Omgang 3 | 18:14 | 43,40 km/t | 54:58 | 12 | 11:24:58 | |||
Omgang 4 | 19:34 | 40,45 km/t | 1:14:33 | 13 | 11:44:33 | |||
Omgang 5 | 18:40 | 42,42 km/t | 1:33:13 | 9 | 12:03:13 | |||
Omgang 6 | 19:43 | 40,14 km/t | 1:52:57 | 10 | 12:22:57 | |||
Omgang 7 | 20:18 | 39,01 km/t | 2:13:15 | 9 | 12:43:15 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jeppe
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 10 | 8 omgange | 1:33:37 | 44,09 km/t | 1:21 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 37 | 4 omgange | 2:30:31 | 44,01 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 3 | 5 omgange | 2:17:57 | 44,15 km/t | 1:21 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 9 | 34:46 | 34:46 | 46,57 km/t | 1:17 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 10 | 6 omgange | 2:06:21 | 41,03 km/t | 1:27 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 3 omgange | 50:12 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 11 | 7 omgange | 2:42:11 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 9 | 0:00 | 6:21:16 | 2,45 km/t | 24:26 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 4 | 8 omgange | 2:24:30 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 18 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 18 | 10 omgange | 59:52 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 25 | 14:46 | 14:46 | 43,05 km/t | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 11 | 4 omgange | 2:23:34 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 22 | 37:05,55 | 37:05,55 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 13 | 35:57,54 | 35:57,54 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 7 | 6 omgange | 2:48:09 | 40,46 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 7 | 7 omgange | 2:42:21 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 9 | 9 omgange | 2:44:07 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 8 | 8 omgange | 3:00:16 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 9 | 14:15 | 14:15 | 44,63 km/t | 1:20 min/km |
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 29-06-2019 | 130 KM | 18 | 3:01:21 | 3:01:14 | 43,04 km/t | 1:23 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 75 | 35:56 | 35:56 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 6 | 6 omgange | 3:06:22 | 36,70 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 6 | 8 omgange | 2:37:33 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 8 | 7 omgange | 3:04:47 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 1 | 6 omgange | 3:01:16 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 26 | 4 omgange | 2:12:14 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 50 | 5 omgange | 2:39:12 | 40,32 km/t | 1:29 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 19 | 11 omgange | 2:24:51 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 59 | 4 omgange | 2:35:09 | 39,13 km/t | 1:31 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 42 | 5 omgange | 2:56:31 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 31 | 6 omgange | 2:27:32 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 13 | 6 omgange | 3:15:48 | 34,75 km/t | 1:43 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 1 | 4 omgange | 1:55:46 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 7 | 20 omgange | 42:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 6 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 32 | 0:00 | 6:46:33 | 0,62 km/t | 1:36:47 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 13 | 6 omgange | 1:57:46 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 6 | 6 omgange | 1:55:00 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 28 | 5:50:43 | 23:43 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 1 | 6 omgange | 1:32:37 | 43,92 km/t | 1:21 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 15 | 1:10:56 | 19:56 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 5 | 3 omgange | 1:55:14 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 6 | 4 omgange | 1:54:51 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 18 | 2:18:08 | 21:08 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 6 | 5 omgange | 1:50:08 | 38,68 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 13 | 3 omgange | 1:45:20 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 9 | 5 omgange | 1:50:06 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 5 | 4 omgange | 1:56:06 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 4 | 7 omgange | 1:32:50 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:59:44 | 38,18 km/t | 1:34 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 13 | 4 omgange | 1:45:59 | 37,14 km/t | 1:36 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: nikolajrichardt@gmail.com