Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Ungdom (U11,U11P,U13,U13P,U15,U15P) |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 24:56 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 13. december 2020 |
Detaljer
Gennemsnit omgang | 8:18 |
Hurtigste omgang | 8:04 |
Langsomste omgang | 8:31 |
Deltager (#52)
Asger Bak Jepsen | |
Ordrup Cykle Club | |
Danmark | |
Mand, 13 år (16 i dag) | |
U15 mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 13. december 2020. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tid | Placering | Klokken | |||||
Omgang 1 | 8:20 | 8:20 | 1 | 09:08:20 | ||||
Omgang 2 | 8:04 | 16:24 | 1 | 09:16:24 | ||||
Omgang 3 | 8:31 | 24:56 | 1 | 09:24:56 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Asger Bak
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 10 | 6 omgange | 46:22 | 20,96 km/t | 2:51 min/km |
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 30-12-2023 | - | 2 | 8 omgange | 53:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 2 KM | 28 | 2 omgange | 23:31 | 10,20 km/t | 5:52 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 2 KM | 19 | 6 omgange | 44:39 | 16,12 km/t | 3:43 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 15 | 7 omgange | 1:52:26,59 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 1 | 5 omgange | 1:57:11 | - | - |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 8 | 4 omgange | 1:32:13 | 37,48 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 34 | 5 omgange | 1:35:39 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 7 | 10 omgange | 1:02:56 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 10 | 14:40 | 14:40 | 43,34 km/t | 1:23 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 1 | 5 omgange | 41:56 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 1 | 6 omgange | 36:51 | 14,65 km/t | 4:05 min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | 3000 Meter | 1 | 5 omgange | 36:55 | 24,37 km/t | 2:27 min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 1 | 4 omgange | 39:16 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 2 | 5 omgange | 43:45 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 1 | 8 omgange | 42:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 1 | 6 omgange | 41:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 12 | 8 omgange | 40:25 | 17,81 km/t | 3:22 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 9 | 8 omgange | 39:49 | 18,08 km/t | 3:19 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 7 | 7 omgange | 1:34:22 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 14 | 4 omgange | 1:57:43,02 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 17 | 5 omgange | 1:42:40,96 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 20 | 4 omgange | 1:48:05 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 1 | 6 omgange | 39:33 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 3 | 6 omgange | 38:11 | 14,14 km/t | 4:14 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 1 | 5 omgange | 37:03 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 2 | 5 omgange | 39:59 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 1 | 5 omgange | 39:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21-11-2021 | - | 4 | 6 omgange | 38:41 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 4 | 6 omgange | 40:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 10 | 7 omgange | 38:41 | 23,88 km/t | 2:30 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 8 | 4 omgange | 2:01:41,00 | 37,87 km/t | 1:35 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 18 | 8 omgange | 1:08:23,91 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 8 | 4 omgange | 1:11:15,58 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:09:50,82 | 34,53 km/t | 1:44 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 2 | 4 omgange | 1:07:45 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 4 | 21:25,63 | 21:25,63 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 1 | 10 omgange | 31:05,18 | 38,60 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 23 | 3:39:06 | 3:39:06 | 4,27 km/t | 14:02 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 29 | 3 omgange | 1:00:06 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 38 | 7 omgange | 1:10:37 | 24,98 km/t | 2:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 7 | 7:43 | 7:43 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 4 | 3 omgange | 1:09:26,63 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 2 | 4 omgange | 1:06:16,21 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 26 | 12 omgange | 33:52,61 | 34,71 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 5 | 14:53,40 | 14:53,40 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 2 | 5 omgange | 1:04:22,97 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 2 | 4 omgange | 1:07:23,46 | 32,41 km/t | 1:51 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 2 | 5 omgange | 1:03:30,45 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 2 | 4 omgange | 33:23 | 16,53 km/t | 3:37 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 1 | 5 omgange | 35:12 | 21,30 km/t | 2:49 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 9 | 5 omgange | 58:47 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 4 | 4 omgange | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 13 | 3 omgange | 51:49 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 1 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 2 | 18:43,39 | 18:43,39 | 36,21 km/t | 1:39 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 1 | 2 omgange | 50:23 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 1 | 2 omgange | 56:03 | 30,61 km/t | 1:57 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 1 | 5 omgange | 50:53 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 1 | 3 omgange | 37:13 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 1 | 2 omgange | 46:22 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 1 | 1 omgange | 42:50 | 8,12 km/t | 7:23 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 1 | 2 omgange | 23:00 | 13,56 km/t | 4:25 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 1 | 5 omgange | 19:30 | 13,84 km/t | 4:20 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 1 | 2 omgange | 54:49 | 31,08 km/t | 1:55 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 1 | 2 omgange | 44:38 | 32,80 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 1 | 2 omgange | 51:39 | 33,45 km/t | 1:47 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: sjdcu@cyklingdanmark.dk // +4524750015