Allbike CX cup 20/21 #1 Randers

Allbike CX cup 20/21 #1 Randers

Results

Claudiu Vasile
Nordjysk Bicycle Club - Frederikshavn Motion
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance Herrer
Omgange 2
Samlet tid 11:09
Placering
Samlet 32 af 32
Mænd 32 af 32
20-29 år mænd 6 af 6
Detaljer
Gennemsnit omgang 5:34
Hurtigste omgang 4:56
Langsomste omgang 6:13
Deltager
Claudiu Vasile
Nordjysk Bicycle Club - Frederikshavn Motion
Rumænien
Mand, 27 år (28 i dag)
20-29 år mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2020.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 6:13 6:13 27 13:06:13
Omgang 2 4:56 11:09 26 13:11:09
 
Omgangstider
Andre resultater for Claudiu
ArrangementDistanceNettotid
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM2:20:09
Herning JFM TT 202027 KM37:07
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM2:50:21
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:45:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:49:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:09:31
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM15:34
Hobro løbet 201925,3 KM2:36:47
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:28
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:16:29
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM43:16,45
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM36:13,36
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:25:05
CK Aarhus18,2 KM3:12:31
Randers Bike Week #415,5 KM3:06:05
Randers Bike Week #415,5 KM3:06:05
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #215,4 KM2:46:11
Randers Bike Week #215,4 KM2:46:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:19:26
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:04:22
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:18:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:00:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:22:35
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:09:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:00:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:49:18
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:02:28
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:57:15
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:50:55
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:30:14
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:46
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:46
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM6:43:57
Randers Bike Week #312,4 KM2:07:50
Randers Bike Week #312,4 KM2:09:50
Randers Bike Week #215,5 KM2:46:21
Randers Bike Week #215,5 KM2:46:21
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:04
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:04
Rødspætteløbet 2018100 KM2:38:50
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:19:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:16:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:58:02
RUNDT OM ROLD 201855 KM1:27:03
Tidtagning ved AllBike Cup. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.