Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:57:49 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:18:00 |
Dato | 5. juni 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 115 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 35:33 38,80 km/t |
Hurtigste omgang | 33:11 41,58 km/t |
Langsomste omgang | 37:19 36,96 km/t |
Deltager (#40)
Magnus Lorents Nielsen | |
Team Mascot WorkWear | |
Danmark | |
Mand, 17 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 35:41 | 38,66 km/t | 35:41 | 17 | 11:53:41 | |||
Omgang 2 | 35:16 | 39,12 km/t | 1:10:58 | 9 | 12:28:58 | |||
Omgang 3 | 33:11 | 41,58 km/t | 1:44:09 | 12 | 13:02:09 | |||
Omgang 4 | 36:20 | 37,98 km/t | 2:20:29 | 2 | 13:38:29 | |||
Omgang 5 | 37:19 | 36,96 km/t | 2:57:49 | 21 | 14:15:49 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Magnus Lorents
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 14 | 7 omgange | 4:08:25,43 | 43,62 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 39 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 51 | 6 omgange | 3:10:15 | 46,92 km/t | 1:16 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 21 | 14 omgange | 2:44:06 | 40,95 km/t | 1:27 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 31 | 10 omgange | 21:16 | - | - |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 58 | 11 omgange | 1:23:01 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 54 | 15:03 | 15:03 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 30 | 9 omgange | 4:16:27 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 33 | 12 omgange | 3:32:49 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 54 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 25 | 12 omgange | 3:25:01 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 42 | 14 omgange | 2:46:34 | 45,74 km/t | 1:18 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 21 | 8 omgange | 2:46:55 | 43,13 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 53 | 6 omgange | 2:53:15 | 47,79 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 19 | 10 omgange | 3:12:37 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 73 | 7 omgange | 2:46:51 | 45,06 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 65 | 8 omgange | 2:34:59 | 46,46 km/t | 1:17 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 7 | 6 omgange | 3:12:30 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 20 | 6 omgange | 2:58:46,14 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 34 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 16 | 6 omgange | 2:10:54 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 17 | 4 omgange | 2:35:25 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 19 | 5 omgange | 2:27:10 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 16 | 36:52,58 | 36:52,58 | 22,29 km/t | 2:41 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 14 | 6 omgange | 2:11:15 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 9 | 9 omgange | 2:03:56 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 13 | 8 omgange | 2:34:17 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 9 | 34:40,07 | 34:40,07 | 45,00 km/t | 1:20 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 42 | 3:01:16 | 3:01:16 | 39,55 km/t | 1:31 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 17 | 39:44 | 39:44 | 44,38 km/t | 1:21 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 16 | 5 omgange | 2:46:07 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 18 | 5 omgange | 3:09:41 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 16 | 4 omgange | 2:44:07,84 | 41,41 km/t | 1:26 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 28 | 10 omgange | 2:51:27 | 41,29 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 38 | 8 omgange | 2:32:20 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 27 | 7 omgange | 2:55:20 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 38 | 6 omgange | 2:32:21,65 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 22 | 7 omgange | 1:52:21,69 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 5 | 21 omgange | 46:39,62 | 44,10 km/t | 1:21 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 21 | 20:16,26 | 20:16,26 | 42,92 km/t | 1:23 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 25 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 7 | 21 omgange | 43:36 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 6 | 4 omgange | 2:42:15,64 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 5 | 18 omgange | 1:51:09 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 16 | 18 omgange | 1:51:37 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 18 | 18 omgange | 3:31:07 | 20,97 km/t | 2:51 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 16 | 8 omgange | 2:04:33 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 7 | 7 omgange | 2:10:57 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 35 | 5 omgange | 2:22:45 | 42,66 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 28 | 37:57 | 37:57 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 18 | 6 omgange | 2:07:29 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 5 | 3 omgange | 2:03:54 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 10 | 3 omgange | 1:58:12 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 15 | 3 omgange | 1:57:57 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 17 | 4 omgange | 1:53:50 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 23 | 23:41,35 | 23:41,35 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 22 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 38 | 20:42,32 | 20:42,32 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 19 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 6 | 4 omgange | 2:01:07 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 8 | 15 omgange | 33:59 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 34 | 5 omgange | 2:03:50 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 34 | 5 omgange | 2:03:50 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 14 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 14 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 31 | 16:00 | 16:00 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 31 | 16:00 | 16:00 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 21 | 5 omgange | 1:39:15 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 20 | 5 omgange | 1:55:48 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 27 | 3 omgange | 1:44:53 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 28 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 14 | 4 omgange | 2:08:54 | 35,38 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 17 | 6 omgange | 2:18:20 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 14 | 4 omgange | 1:44:22 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 14 | 4 omgange | 2:43:18 | 31,74 km/t | 1:53 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 17 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 31 | 3 omgange | 1:46:05 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:32:31 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:00:11 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 33 | 3 omgange | 1:51:41 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 8 | 6 omgange | 45:17 | 21,46 km/t | 2:47 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 9 | 5 omgange | 45:13 | 17,58 km/t | 3:24 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 11 | 5 omgange | 35:50 | 19,25 km/t | 3:07 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 20 | 5 omgange | 33:58 | 20,31 km/t | 2:57 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 58 | 8 omgange | 1:59:11 | 34,63 km/t | 1:43 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 41 | 3 omgange | 2:20:54 | 35,13 km/t | 1:42 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 21 | 3 omgange | 1:55:41 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 25 | 3 omgange | 2:03:45 | 34,18 km/t | 1:45 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 18 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 26 | 4 omgange | 2:07:09 | 35,67 km/t | 1:40 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 32 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 24 | 4 omgange | 2:09:48 | 33,65 km/t | 1:46 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 24 | 6 omgange | 2:15:20 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 36 | 6 omgange | 1:43:13 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 55 | 5 omgange | 2:06:40 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 48 | 3 omgange | 1:45:31 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 58 | 5 omgange | 2:02:15 | 35,34 km/t | 1:41 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 30 | 7 omgange | 1:48:35 | 34,81 km/t | 1:43 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 25 | 4 omgange | 1:49:26 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ejnert@mail.com