Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 57:15 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:49:00 |
Dato | 24. oktober 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 27,5 km |
Distance (omgang) | 5,5 km |
Gennemsnit omgang | 11:27 28,82 km/t |
Hurtigste omgang | 11:10 29,55 km/t |
Langsomste omgang | 11:41 28,24 km/t |
Deltager (#1)
Tristan Gilbert Jørgensen | |
Holstebro Cycleclub af 1960 | |
Danmark | |
Mand, 12 år (15 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 11:20 | 29,10 km/t | 11:20 | 6 | 13:00:20 | |||
Omgang 2 | 11:28 | 28,77 km/t | 22:48 | 2 | 13:11:48 | |||
Omgang 3 | 11:41 | 28,24 km/t | 34:29 | 5 | 13:23:29 | |||
Omgang 4 | 11:35 | 28,46 km/t | 46:05 | 4 | 13:35:05 | |||
Omgang 5 | 11:10 | 29,55 km/t | 57:15 | 6 | 13:46:15 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Tristan Gilbert
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 11 | 7 omgange | 42:19 | 23,81 km/t | 2:31 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 8 | 6 omgange | 43:12 | 20,83 km/t | 2:52 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 10 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 21 | 3 omgange | 50:56 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 28 | 6 omgange | 1:15:11 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 23 | 26:23 | 26:23 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 17 | 2 omgange | 1:17:44 | 33,34 km/t | 1:47 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 15 | 3 omgange | 1:13:40 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 18 | 3 omgange | 1:18:34 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 19 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 30 | 7 omgange | 52:52 | 33,36 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 31 | 8:26 | 8:26 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 3,8 KM | 12 | 10 omgange | 1:07:17 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 20 | 4 omgange | 1:24:35 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 22 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 21 | 2 omgange | 1:07:42 | 34,03 km/t | 1:45 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 7,6 KM | 16 | 4 omgange | 57:11 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 11 KM | 14 | 3 omgange | 57:29 | 34,44 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 19 | 7 omgange | 1:14:46 | 30,89 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 7 | 6 omgange | 50:07 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 13 | 3 omgange | 1:07:17 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 13 | 2 omgange | 1:23:46 | 32,94 km/t | 1:49 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 10 | 6 omgange | 39:02 | 13,83 km/t | 4:20 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 16 | 4 omgange | 55:52 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 22 | 3 omgange | 56:37 | 34,33 km/t | 1:44 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 12 | 2 omgange | 1:43:19 | 29,38 km/t | 2:02 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 16 | 4 omgange | 1:03:25 | 32,17 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 37 | 3 omgange | 1:28:40 | 31,67 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 37 | 3:43:40 | 3:43:40 | 4,18 km/t | 14:20 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 37 | 3 omgange | 1:10:56 | 31,46 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 35 | 7 omgange | 54:54 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 41 | 9:10 | 9:10 | 34,68 km/t | 1:43 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 23 | 4 omgange | 1:36:47 | 29,76 km/t | 2:00 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 25 | 3 omgange | 1:07:14 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 8 | 3 omgange | 55:14 | 32,59 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 16 | 7 omgange | 1:09:17 | 33,33 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 25 | 6 omgange | 55:23 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 16 | 3 omgange | 1:14:09 | 31,80 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 4 | 10 omgange | 1:12:46 | 31,33 km/t | 1:54 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 14 | 2 omgange | 1:24:13 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 10 | 5 omgange | 49:00 | 9,18 km/t | 6:32 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 6 | 5 omgange | 51:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21-11-2021 | - | 5 | 5 omgange | 39:51 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 6 | 4 omgange | 33:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 3 | 6 omgange | 41:26 | 10,42 km/t | 5:45 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 5 | 6 omgange | 41:21 | 21,76 km/t | 2:45 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 5 | 6 omgange | 41:33 | 19,06 km/t | 3:08 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 7 | 4 omgange | 38:47 | 30,93 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 6 | 25:45 | 25:45 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 7 | 2 omgange | 54:51 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 8 | 2 omgange | 51:06 | 31,84 km/t | 1:53 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 6 | 4 omgange | 57:34 | 30,22 km/t | 1:59 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 4 | 1 omgange | 21:11 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 13 | 2:51:23 | 2:51:23 | 5,46 km/t | 10:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 14 | 2 omgange | 46:01 | 32,33 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 18 | 6 omgange | 51:50 | 29,17 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 9 | 9:09 | 9:09 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 3 | 2 omgange | 51:21,22 | 32,71 km/t | 1:50 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 6 | 4 omgange | 40:29,92 | 30,82 km/t | 1:56 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 5 | 6:17,90 | 6:17,90 | 49,54 km/t | 1:12 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 8 | 1 omgange | 44:33 | 29,08 km/t | 2:03 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 6 | 1 omgange | 44:40 | 30,89 km/t | 1:56 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 15 | 2 omgange | 47:36 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 7 | 3 omgange | 26:39 | 27,69 km/t | 2:10 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 4 | 5 omgange | 34:40 | 19,90 km/t | 3:00 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 3 | 3 omgange | 29:52 | 13,86 km/t | 4:19 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 8 | 3 omgange | 47:33 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 9 | 3 omgange | 47:48 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 10 | 2 omgange | 38:51 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 8 | 2 omgange | 51:04 | 31,86 km/t | 1:53 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 8 | 17:20 | 17:20 | 33,92 km/t | 1:46 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 6 | 6 omgange | 12:56 | 33,39 km/t | 1:47 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17-09-2020 | 1,2 KM | 5 | 1:57 | 1:57 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 14 | 2 omgange | 1:04:46 | 28,90 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 13 | 0:00 | 2:54:27 | 5,37 km/t | 11:10 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 12 | 2 omgange | 47:49 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 15 | 6 omgange | 52:00 | 29,07 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 15 | 9:52 | 9:52 | 32,18 km/t | 1:51 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum) | 14-12-2019 | - | 6 | 2 omgange | 22:50 | 0,00 km/t | - min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,65 KM | 3 | 3 omgange | 32:52 | 14,51 km/t | 4:08 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 7 | 3 omgange | 22:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 27 | 2 omgange | 43:23 | 29,04 km/t | 2:03 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 6 | 20:14,38 | 20:14,38 | 29,64 km/t | 2:01 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,1 KM | 4 | 4 omgange | 30:35 | 32,16 km/t | 1:51 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 9 | 22:37,52 | 22:37,52 | 29,97 km/t | 2:00 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 5 | 2 omgange | 28:26 | 31,23 km/t | 1:55 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 3 | 2 omgange | 34:43 | 26,60 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 | 1 omgange | 33:57 | 27,38 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 | 1 omgange | 33:57 | 27,38 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 5 | 1 omgange | 25:36 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 5 | 1 omgange | 25:36 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 5 | 2 omgange | 25:56 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 5 | 2 omgange | 25:56 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 4 | 10:17 | 10:17 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 4 | 10:17 | 10:17 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 4 | 3 omgange | 33:28 | 30,65 km/t | 1:57 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 5 | 2 omgange | 35:21 | 30,54 km/t | 1:57 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 6 | 1 omgange | 24:28 | 29,91 km/t | 2:00 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 4 | 1 omgange | 30:14 | 28,37 km/t | 2:06 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 2 | 2 omgange | 27:27 | 27,97 km/t | 2:08 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 4 | 2 omgange | 42:13 | 21,31 km/t | 2:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 3 | 3 omgange | 23:32 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 15,6 KM | 2 | 1 omgange | 54:41 | 17,12 km/t | 3:30 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 3 | 1 omgange | 28:48 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 4 | 3 omgange | 36:22 | 27,22 km/t | 2:12 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 3 | 2 omgange | 30:20 | 27,68 km/t | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 4 | 1 omgange | 29:01 | 27,08 km/t | 2:12 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 3 | 1 omgange | 26:49 | 12,98 km/t | 4:37 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 2 | 2 omgange | 30:40 | 28,21 km/t | 2:07 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 2 | 1 omgange | 16:56 | 9,21 km/t | 6:31 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk