Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Results

Mikkel Kastrup
Aalborg Cykle-Ring
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 9
Samlet tid 2:38:51
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 6 af 23
Mænd 6 af 23
Point
Point 6
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 17:39
41,47 km/t
Hurtigste omgang 16:40
43,88 km/t
Langsomste omgang 19:41
37,16 km/t
Deltager (#144)
Mikkel Kastrup
Aalborg Cykle-Ring
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:41 37,16 km/t 19:41 14 11:19:41
Omgang 2 18:04 40,50 km/t 37:46 4 11:37:46
Omgang 3 17:28 41,91 km/t 55:14 2 11:55:14
Omgang 4 17:13 42,51 km/t 1:12:27 7 12:12:27
Omgang 5 16:46 43,66 km/t 1:29:13 3 12:29:13
Omgang 6 16:40 43,88 km/t 1:45:54 1 12:45:54
Omgang 7 17:36 41,57 km/t 2:03:31 12 13:03:31
Omgang 8 17:45 41,20 km/t 2:21:17 5 13:21:17
Omgang 9 17:34 41,65 km/t 2:38:51 6 13:38:51
 
Omgangstider
Andre resultater for Mikkel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup12,2 KM52:06:49
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM162:21:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM163:16:50
Hobro løbet 202214,4 KM12:28:11
Kolding BC Løbet 202215 KM12:34:09
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM132:35:28
Visit Vejle løbet 202213 KM22:54:51
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM122:31:23
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM142:04:07
Ronde van Borum 202299 KM473:31:14
Saltum klassikeren 202130 KM291:26:14
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM562:42:59
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM32:42:59
Hobro løbet 202114,4 KM162:03:45
Odder CK25,3 KM123:05:26
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM182:44:51
Tour de Aars 202134,8 KM41:02:38
Vejle CK 202113 KM122:52:41
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart)26 KM634:55,32
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM330:42
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM52:44:43
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM26:47:01
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM72:43:14
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM171:04:46
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM1114:20
Spar Nord Mors Rundt 2021112 KM22:30:07
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM521:09:38
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM133:32:43
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM41:57:40,59
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM112:46:35
Rødspætteløbet 2021 (M) 100 KM12:33:25
CK Djurs 202111,8 KM92:11:17
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM132:24:50
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM62:47:11
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM62:53:51
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM92:26:19,26
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM182:04:27,71
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM21:58:09,05
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM244:14
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM22:38:14,13
Ronde van Borum 202172 KM121:56:53
Horsens AC - 20201 KM142:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM61:35:06
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM122:41:40
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM11:53:16
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U15 KM51:52:07
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM41:53:46
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM182:46:06
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM256:40:13
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM312:25:32
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM481:12:48
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM22:05:05
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM12:01:59
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM31:58:01
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM152:20:40
Race Days Vejle p/b SRAM #14,8 KM51:23:36
DCU XCO - Viborg MTB5,2 KM41:30:04
DM XCM 2019 - Aarhus MTB75 KM123:45:00
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM51:24:37
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM81:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM132:22:35
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM82:10:50
RUNDT OM ROLD 2019 - Bike Challenge110 KM193:02:06
Integoløbet Hedensted 11,23 KM21:49:20
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM81:10:28
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM31:51:35
Silkeborg MTB 201976 KM63:21:24
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM71:12:47
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM3656:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM52:02:28
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg5 KM41:26:36
Tour de Aars (Motion) 2018104,4 KM52:43:10
DCU MTB XCO Viborg5,2 KM31:07:09
MTB Randers Street Challenge 3.0 - 20185 KM811:02:19
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 20184,8 KM21:20:24
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM31:08:50
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM71:24:15
MTBRanders XCM DM 201825 KM33:39:25
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors5,9 KM61:07:45
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM302:01:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM112:39:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM281:54:55
Silkeborg MTB 201850 KM22:16:04
Red Bull Rævejagt 201712 KM1540:21
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C14,8 KM211:23:22
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C15 KM301:32:20
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde6 KM181:18:44
Marselisborg MTB Marathon 201732,2 KM61:35:22
Red Bull Rævejagt 201612 KM2235:48
Aalborg MTB Marathon 201655 KM552:20:50
TV2 på Tour Øster Hurup 201535,7 KM121:03:54
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com