Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Results

Daniel Lond
Amager Cykle Ring
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 9
Samlet tid 2:38:51
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 5 af 23
Mænd 5 af 23
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 17:39
41,47 km/t
Hurtigste omgang 16:40
43,89 km/t
Langsomste omgang 19:40
37,21 km/t
Deltager (#130)
Daniel Lond
Amager Cykle Ring
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:40 37,21 km/t 19:40 2 11:19:40
Omgang 2 18:06 40,43 km/t 37:46 6 11:37:46
Omgang 3 17:28 41,88 km/t 55:15 7 11:55:15
Omgang 4 17:10 42,61 km/t 1:12:26 1 12:12:26
Omgang 5 16:47 43,58 km/t 1:29:14 5 12:29:14
Omgang 6 16:40 43,89 km/t 1:45:54 2 12:45:54
Omgang 7 17:35 41,62 km/t 2:03:29 5 13:03:29
Omgang 8 17:47 41,15 km/t 2:21:17 6 13:21:17
Omgang 9 17:33 41,67 km/t 2:38:51 5 13:38:51
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM32:21:28
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM32:53:51
ABC Linjeløb 202117,6 KM52:27:13,36
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM82:26:19,16
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM32:02:09,24
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM22:14:56,37
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM1344:43
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM62:32:54,93
ABC / PI 202011 KM282:04:33
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM52:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM272:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM1529:22,68
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM421:40:59
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM282:30:07
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202025 KM632:30
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM262:48:50
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM96:33:01
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM182:29:41
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM131:00:12
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM131:00:12
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM1114:18
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com