Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Results

Jacob Christian Vestergaard
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 9
Samlet tid 2:38:35
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 23
Mænd 2 af 23
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 17:37
41,54 km/t
Hurtigste omgang 16:26
44,50 km/t
Langsomste omgang 19:41
37,18 km/t
Deltager (#1)
Jacob Christian Vestergaard
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:41 37,18 km/t 19:41 7 11:19:41
Omgang 2 18:07 40,40 km/t 37:48 12 11:37:48
Omgang 3 17:28 41,88 km/t 55:16 15 11:55:16
Omgang 4 17:12 42,54 km/t 1:12:29 14 12:12:29
Omgang 5 17:02 42,94 km/t 1:29:32 15 12:29:32
Omgang 6 16:26 44,50 km/t 1:45:59 22 12:45:59
Omgang 7 17:31 41,77 km/t 2:03:30 8 13:03:30
Omgang 8 17:47 41,14 km/t 2:21:18 14 13:21:18
Omgang 9 17:17 42,33 km/t 2:38:35 2 13:38:35
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Christian
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM342:21:01
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM133:16:40
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM102:34:38
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM52:58:47
CC Hillerød Grand Prix 202217,4 KM43:02:58,17
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM836:09,91
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM192:51:15
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM52:40:14
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM81:48:18
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM338:15
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM182:27:24
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM132:42:59
Hobro løbet 202114,4 KM102:03:44
Odder CK25,3 KM163:12:03
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT13,7 KM437:46,34
Fredericia CC 20219 KM132:31:01
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM833:32
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM42:43:00
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM311:09:50
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM1514:32
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM53:18:59
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM72:32:42
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM231:59:48,10
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM232:53:47
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM172:54:36
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM122:59:06
ABC Linjeløb 202117,6 KM152:27:18,75
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM202:26:24,41
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM222:05:13,69
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master1 KM1744:44
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM272:34:30,41
ABC / PI 202011 KM182:04:33
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM372:45:05
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM4631:14,04
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM351:36:13
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM602:40:01
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM282:22:26
Herning JFM TT 202027 KM1335:23
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM272:07:41
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-1428:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM391:24:28
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM222:48:39
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM176:36:46
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM162:29:41
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM291:03:51
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM281:03:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM223:07:25
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM202:57:54
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM213:08:08
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM122:39:33
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1936:44,82
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM1436:29,06
CK Aarhus18,2 KM103:07:52
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM112:28:08
Randers Bike Week #415,5 KM232:45:50
Randers Bike Week #312,4 KM342:44:07
Randers Bike Week #215,4 KM233:02:05
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM4215:06
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM473:01:33
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM5334:18
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM513:33:16
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM392:34:58
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM372:44:22
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM122:42:01
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM253:14:57
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM382:35:06
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM532:12:18
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM562:47:49
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM173:05:51
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM323:02:12
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM461:54:39
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM382:20:33
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM332:06:27
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM242:01:31
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM292:13:46
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM381:46:02
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM4021:30
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM3522:12
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM251:44:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM492:04:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM402:00:09
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com