Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Frederikshøj Windowmaster løbet 2021

Results

Alexandru-Ionut Antoniu
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance A
Omgange 5
Detaljer
Distance i alt 61 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 15:15
47,96 km/t
Hurtigste omgang 10:02
72,89 km/t
Langsomste omgang 17:15
42,41 km/t
Deltager (#63)
Alexandru-Ionut Antoniu
Alexandru-Ionut Antoniu
Team Sparekassen Vendsyssel Aalborg
Rumænien
Mand, 26 år (27 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 10:02 72,89 km/t 10:02 14:00:02
Omgang 2 16:33 44,20 km/t 26:36 14:16:36
Omgang 3 16:20 44,81 km/t 42:56 14:32:56
Omgang 4 16:07 45,41 km/t 59:03 14:49:03
Omgang 5 17:15 42,41 km/t 1:16:19 15:06:19
 
Omgangstider
Andre resultater for Alexandru-Ionut
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hadsten Gadeløb 20221400 Meter81:12:02
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM83:09:27
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM137:21:14
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM132:54:03
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM191:03:18
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM3614:26
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18,9 KM254:15:55
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM182:46:11
Kolding BC Løbet 202215 KM182:46:31
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM542:53:15
Visit Vejle løbet 202213 KM93:12:13
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM972:47:04
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM522:34:56
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM553:38:09
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM753:30:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM292:34:37
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM352:25:09
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM352:41:03
Hobro løbet 202114,4 KM442:46:22
Odder CK25,3 KM213:42:16
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM253:17:36
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM542:49:40
Fredericia CC 20219 KM323:02:26
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM267:03:17
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM572:49:52
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM331:01:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM6414:05
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM294:19:47
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM562:54:03
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM243:33:30
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM192:27:36,94
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM173:19:13
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5,2 KM412:39:24,27
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM152:29:43
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-5234:59
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM223:12:54
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM407:26:41
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM502:54:42
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM241:04:59
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM231:04:59
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2514:06
Hobro løbet 201925,3 KM182:26:27
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM32:16:22
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM736:25,48
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM32:24:39
CK Aarhus18,2 KM22:56:33
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM22:01:46
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM12:16:26
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM101:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM22:20:07
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM32:09:14
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup2,2 KM145:34
Tour de Aars (Motion) 2018104,4 KM42:43:07
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com