Resultat
Bruttotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 178,5 km |
Nettotid | 4:24:50 |
Bruttotid | 4:24:50 |
Starttidspunkt | 12:45:00 |
Sluttidspunkt | 17:09:50 |
Dato | 12. juni 2021 |
Detaljer
Hastighed | 40,44 km/t |
Tempo | 1:29 min/km |
Deltager (#83)
Lasse Mikkelsen | |
Team Kvickly Odder Elite | |
Danmark | |
Mand, 25 år (27 i dag) |
Andre resultater for Lasse
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 3 | 7 omgange | 2:26:48 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 8 | 7 omgange | 2:41:24 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 6 | 9 omgange | 2:40:59 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 31 | 10 omgange | 1:02:39 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 36 | 14:55 | 14:55 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 5 | 5 omgange | 2:33:42 | 44,89 km/t | 1:20 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 6 | 9 omgange | 2:48:19 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 13 | 7 omgange | 2:51:42 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 21 | 9 omgange | 2:41:53 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 19 | 5 omgange | 2:41:33 | 44,19 km/t | 1:21 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 10 | 10 omgange | 2:12:32 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 12 | 7 omgange | 2:13:54 | 38,27 km/t | 1:34 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 26 | 7 omgange | 2:36:52 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 17 | 28 omgange | 1:04:20 | 45,70 km/t | 1:18 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 1 | 6 omgange | 3:22:29 | - | - |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 47 | 15 omgange | 2:50:31 | 45,39 km/t | 1:19 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 24 | 14 omgange | 2:48:41 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 19 | 15 omgange | 1:38:26,92 | 0,09 km/t | 10:56:19 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 31 | 12 omgange | 2:58:54,11 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 30 | 11 omgange | 24:42 | 37,39 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 40 | 8 omgange | 3:11:02 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 39 | 7:40:15 | 7:40:15 | 2,03 km/t | 29:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 45 | 10 omgange | 3:09:50 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 47 | 11 omgange | 1:04:11 | 43,18 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 57 | 15:12 | 15:12 | 41,82 km/t | 1:26 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 55 | 9 omgange | 4:21:34 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 37 | 12 omgange | 3:38:50 | 39,48 km/t | 1:31 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 48 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 43 | 12 omgange | 3:35:38 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 44 | 14 omgange | 2:46:42 | 45,70 km/t | 1:18 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 21 | 8 omgange | 3:35:12 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 81 | 3:54:24 | 3:54:24 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 53 | 6 omgange | 3:21:06 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 18 | 6 omgange | 2:34:27 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 30 | 7 omgange | 2:25:08 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 29 | 9 omgange | 4:11:42,28 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 42 | 14 omgange | 2:42:01 | 44,59 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 30 | 8 omgange | 2:46:09 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 31 | 6 omgange | 3:43:23 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 31 | 7 omgange | 3:26:21 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 42 | 8 omgange | 2:47:35 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 21 | 10 omgange | 3:03:52 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 29 | 7:04:16 | 7:04:16 | 2,21 km/t | 27:11 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 50 | 10 omgange | 2:49:52 | 43,80 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 60 | 11 omgange | 1:01:46 | 44,88 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 88 | 14:35 | 14:35 | 43,60 km/t | 1:22 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 47,8 KM | 45 | 1:08:27 | 1:08:27 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 31 | 6 omgange | 3:17:21 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 40 | 8 omgange | 3:11:43,81 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 29 | 8 omgange | 3:01:45,26 | 45,69 km/t | 1:18 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 72 | 9 omgange | 2:36:54,87 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 50 | 6 omgange | 3:41:17,87 | 44,57 km/t | 1:20 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 54 | 3:24:11 | 3:24:10 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 19 | 7 omgange | 3:41:51 | 43,73 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 27 | 10 omgange | 1:56:05 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 54 | 6 omgange | 3:42:29 | 44,66 km/t | 1:20 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 22 | 7 omgange | 3:16:21 | 43,42 km/t | 1:22 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 16 | 36:03 | 36:03 | 44,94 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 19 | 7 omgange | 2:29:43 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 46 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 70 | 17 omgange | 4:48:24 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 18 | 9 omgange | 2:40:39 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 38 | 11 omgange | 1:05:03 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 39 | 11 omgange | 1:05:03 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 37 | 14:30 | 14:30 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 19 | 12 omgange | 2:31:41 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 7 | 4 omgange | 2:43:29 | 40,52 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 14 | 4 omgange | 2:26:05 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 10 | 5 omgange | 3:07:07 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 15 | 6 omgange | 2:38:32 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 7 | 6 omgange | 2:45:17 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 4 | 7 omgange | 3:21:22 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 17 | 7 omgange | 2:37:53 | 39,90 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 2 | 9 omgange | 3:35:32 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 10 | 9 omgange | 3:35:32 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 11 | 10 omgange | 3:07:02 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 24 | 10 omgange | 3:07:02 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 7 | 9 omgange | 3:30:01 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 20 | 9 omgange | 3:30:01 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 9 | 14:51 | 14:51 | 42,80 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 25 | 14:51 | 14:51 | 42,80 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 4 | 8 omgange | 2:25:21 | 39,96 km/t | 1:30 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 3 | 4 omgange | 2:32:39 | 40,09 km/t | 1:29 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:17:10 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 11 | 4 omgange | 2:20:17 | 40,71 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 6 | 7 omgange | 2:40:54 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 4 | 7 omgange | 2:19:24 | 36,76 km/t | 1:37 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 7 | 7 omgange | 2:22:06 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 1 | 5 omgange | 2:08:11 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 4 omgange | 2:16:32 | 37,97 km/t | 1:34 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 20 | 4 omgange | 2:00:52 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 15 | 4 omgange | 1:45:17 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 7 | 4 omgange | 2:10:50 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 4 | 4 omgange | 2:00:17 | 36,51 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 4 | 6 omgange | 1:49:20 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 18 | 3 omgange | 1:51:41 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2018 | 23-09-2018 | 100 KM | 17 | 2:42:09 | 2:41:58 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: qqqper@gmail.com