Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19-herrer (U19,U17) |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 29,4 km |
Nettotid | 42:14 |
Starttidspunkt | 10:38:00 |
Sluttidspunkt | 11:20:14 |
Dato | 17. juni 2021 |
Detaljer
Hastighed | 41,75 km/t |
Tempo | 1:26 min/km |
Deltager (#82)
Patrick Boje Frydkjær | |
Næstved Bicycle Club | |
Danmark | |
Mand, 16 år (19 i dag) | |
U17 mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 17. juni 2021. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
15,0 KM | 15 km | 22:12 | 40,54 km/t | 22:12 | 11:00:12 | |||
Mål | 14,4 km | 20:02 | 43,10 km/t | 42:14 | 11:20:14 | |||
Total | 29,4 km | 42:14 | 41,75 km/t | 42:14 | 11:20:14 | |||
Andre resultater for Patrick Boje
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
FBL - Lumsås | 26-08-2023 | 12,35 KM | 7 | 6 omgange | 1:59:33 | 37,19 km/t | 1:36 min/km |
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 16 | 30 omgange | 1:08:09,04 | 0,00 km/t | - min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 1 | 5 omgange | 2:56:36 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 14 | 5 omgange | 2:45:49 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 7 | 10 omgange | 2:33:50,32 | 40,95 km/t | 1:27 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 2 | 9 omgange | 2:36:26 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 4 | 7 omgange | 2:11:06,04 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 3 | 6 omgange | 2:40:26,60 | 39,04 km/t | 1:32 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 12 | 6 omgange | 2:56:36,98 | 39,14 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 22 | 11 omgange | 2:18:53 | 40,87 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 10 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 14 | 4 omgange | 2:35:25 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 19 | 11 omgange | 2:50:34,77 | 42,95 km/t | 1:23 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 27 | 6 omgange | 2:14:27 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 12 | 7 omgange | 2:17:02,50 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 4 | 7 omgange | 1:49:03 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 13 | 19:30,67 | 19:30,67 | 46,43 km/t | 1:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 76 | 5 omgange | 2:03:38 | 30,09 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 35 | 15:15 | 15:15 | 41,69 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 6 | 3 omgange | 1:56:39 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 6 | 6 omgange | 1:33:33,39 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 6 | 2 omgange | 1:22:23,30 | 41,25 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 2 | 5 omgange | 1:46:24 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 3 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 5 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 19 | 5 omgange | 1:26:51,34 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 5 | 18 omgange | 43:09,38 | 40,87 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 8 | 21:17,80 | 21:17,80 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 11 | 8 omgange | 1:32:18,46 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 6 | 5 omgange | 1:42:13,80 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 2 | 2 omgange | 1:17:51,41 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 4 | 10 omgange | 1:04:04 | 38,39 km/t | 1:33 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 6 | 8 omgange | 1:42:14 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 4 | 6 omgange | 1:14:48 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 28 | 3 omgange | 2:06:22 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 18 | 23:49 | 23:49 | 37,78 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 19 | 5 omgange | 2:03:56 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 27 | 0:00 | 4:53:25 | 3,19 km/t | 18:48 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 20 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 13 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 48 | 16:14 | 16:14 | 39,14 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 14 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 4 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 18 | 21:39,34 | 21:39,34 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 10 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 10 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 21 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 21 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 30 | 5 omgange | 1:58:49 | 38,88 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 30 | 5 omgange | 1:58:49 | 38,88 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 49 | 16:48 | 16:48 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 49 | 16:48 | 16:48 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 4 | 3 omgange | 1:00:25 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 8 | 4 omgange | 58:18 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 7 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 4 | 3 omgange | 1:13:29 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 6 | 7 omgange | 1:04:16 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 5 | 5 omgange | 55:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 4 | 3 omgange | 1:03:45 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 4 | 1 omgange | 1:09:52 | 4,98 km/t | 12:02 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 11 | 2 omgange | 1:17:16 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 9 | 3 omgange | 53:16 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 5 | 2 omgange | 1:25:37 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 7 | 10 omgange | 23:55 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 13 | 4 omgange | 1:28:56 | 32,65 km/t | 1:50 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 9 | 5 omgange | 58:04 | 43,91 km/t | 1:21 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 21 | 3 omgange | 1:15:53 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 9 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 21 | 3 omgange | 1:20:58 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 5 | 7 omgange | 1:09:20 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 5 | 5 omgange | 1:11:17 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 9 | 3 omgange | 1:14:02 | 31,85 km/t | 1:53 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk