Resultat
Udgået før start
Distance | U19-herrer (U19,U17) |
Detaljer
Distance | 29,4 km |
Starttidspunkt | 10:36:00 |
Dato | 17. juni 2021 |
Deltager (#84)
Mads Schulz Jørgensen | |
Holbæk Cykelsport | |
Danmark | |
Mand, 15 år (18 i dag) | |
U17 mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 17. juni 2021. |
Andre resultater for Mads Schulz
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CX - Næstved BC | 10-12-2023 | - | 3 | 7 omgange | 1:00:01 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 3 | 11 omgange | 56:15 | 28,16 km/t | 2:07 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 9 | 10 omgange | 57:30 | 26,08 km/t | 2:18 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1500 Meter | 23 | 4 omgange | 43:10 | 8,34 km/t | 7:11 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1500 Meter | 28 | 5 omgange | 47:50 | 9,41 km/t | 6:22 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 6 | 5 omgange | 2:46:38 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 11 | 6 omgange | 2:05:03 | 41,45 km/t | 1:26 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11-08-2023 | 1 KM | 21 | 33 omgange | 1:07:08 | 29,49 km/t | 2:02 min/km |
Hadsten Gadeløb 2023 | 10-08-2023 | 1,4 KM | 5 | 16 omgange | 35:26 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 29 | 9 omgange | 2:38:56 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 17 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 16 | 13:40 | 13:40 | 46,49 km/t | 1:17 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 37 | 3:02:54 | 3:02:52 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 30 | 5 omgange | 2:33:11 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 5 | 6 omgange | 2:46:36,22 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 2 | 10 omgange | 2:13:55,09 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 3 | 9 omgange | 2:37:25 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 6 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 10 | 6 omgange | 2:48:49 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 3 | 2:43:06,56 | 2:43:06,56 | 38,62 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 16 | 16:25,23 | 16:23,97 | 46,83 km/t | 1:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 4 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 3 | 7 omgange | 2:27:25,87 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 4 | 7 omgange | 2:07:08 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 36 | 12 omgange | 2:54:52 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 19 | 1:05:56 | 1:05:56 | 38,12 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 16 | 1 omgange | 7:54 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 10 | 7 omgange | 3:00:15,39 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 6 | 4 omgange | 2:15:26,49 | 44,83 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 33 | 34:33,00 | 34:33,00 | 43,94 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 27 | 6 omgange | 2:37:32 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 5 | 6 omgange | 2:01:18 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 2 | 5 omgange | 2:33:17 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 4 | 7 omgange | 2:18:45,94 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 13 | 5 omgange | 49:23 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | - | 20 | 7 omgange | 56:38 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 5 | 11 omgange | 1:00:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2022 | - | 17 | 9 omgange | 53:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 13 | 34:32,21 | 34:31,88 | 45,18 km/t | 1:19 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 25 KM | 12 | 33:54 | 33:54 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 13 | 10 omgange | 2:34:38,75 | 40,74 km/t | 1:28 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:11:06,60 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 15 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 11 | 10 omgange | 1:04:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 29 | 11 omgange | 2:19:02 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 17 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 29 | 7 omgange | 1:49:05 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 39 | 20:57,03 | 20:57,03 | 43,24 km/t | 1:23 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 6 | 15 omgange | 41:09,76 | 43,73 km/t | 1:22 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 9 | 17:35,23 | 17:35,23 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 62 | 5:24:23 | 5:24:23 | 2,89 km/t | 20:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 22 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 81 | 10 omgange | 1:18:11 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 44 | 15:26 | 15:26 | 41,20 km/t | 1:27 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 23 | 5 omgange | 1:39:22,12 | 42,27 km/t | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 4 | 7 omgange | 1:40:22,75 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 11 | 3 omgange | 1:56:39 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 11 | 6 omgange | 1:34:20,58 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 15 | 2 omgange | 1:22:24,98 | 41,23 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 15 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 8 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 5 | 5 omgange | 1:22:56,99 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 11 | 18 omgange | 43:13,61 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 21 | 22:38,06 | 22:38,06 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 26 | 8 omgange | 1:54:58,00 | 31,33 km/t | 1:54 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 17 | 5 omgange | 1:42:14,55 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 27 | 2 omgange | 1:21:04,32 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 5 | 7 omgange | 46:28 | 22,60 km/t | 2:39 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 10 | 33 omgange | 41:42 | 47,47 km/t | 1:15 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 18 | 6 omgange | 1:15:53 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 22 | 3 omgange | 2:03:04 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 53 | 5 omgange | 1:34:32 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 35 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 73 | 17:14 | 17:14 | 36,90 km/t | 1:37 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 27 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 39 | 23:08,86 | 23:08,86 | 36,03 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:20:18 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:20:18 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 15 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 15 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 5 | 7 omgange | 1:14:31 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 5 | 7 omgange | 1:14:31 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 19 | 8:33 | 8:33 | 37,14 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 19 | 8:33 | 8:33 | 37,14 km/t | 1:36 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 9 | 4 omgange | 59:56 | 34,03 km/t | 1:45 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 25 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 11 | 3 omgange | 1:14:31 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 12 | 5 omgange | 55:32 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 8 | 3 omgange | 1:03:47 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 15 | 0:05 | 0:05 | - | - |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 7 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 15 | 3 omgange | 53:16 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 10 | 8 omgange | 54:53 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 10 | 8 omgange | 54:53 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 11 | 0:00 | 3:55:17 | 1,07 km/t | 56:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:07:20 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:07:20 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 14 | 3 omgange | 1:27:18 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 14 | 3 omgange | 1:27:18 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 17 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 16 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 14 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 14 | 59:18 | 23:18 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 11 | 5 omgange | 58:05 | 43,89 km/t | 1:22 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 17 | 3 omgange | 1:15:04 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 19 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 13 | 3 omgange | 1:20:51 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 17 | 7 omgange | 1:09:20 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 7 | 5 omgange | 1:11:17 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 6 | 3 omgange | 1:14:01 | 31,86 km/t | 1:53 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk