DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give

DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give

Results

Frederik Lykke
Team Mascot WorkWear
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance DM U19-herrer (U19, U17)
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 6 af 43
Mænd 6 af 43
U19 mænd 6 af 35
Detaljer
Hastighed 39,80 km/t
Tempo 1:30 min/km
Deltager (#28)
Frederik Lykke
Team Mascot WorkWear
Danmark
Mand, 17 år (18 i dag)
U19 mænd

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 19. juni 2021.

Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
93,8 Km 93,8 km 2:24:45 10 38,88 km/t 2:24:45 10 15:09:45
103,5 Km 9,7 km 13:53 32 41,92 km/t 2:38:38 7 15:23:38
113,2 Km 9,7 km 14:35 30 39,91 km/t 2:53:13 18 15:38:13
122,9 Km 9,7 km 13:11 17 44,15 km/t 3:06:24 18 15:51:24
Finish 9,7 km 13:20 6 43,65 km/t 3:19:44 6 16:04:44
Total 132,6 km 3:19:44 6 39,83 km/t 3:19:44 6 16:04:44
 
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup12,2 KM12:09:19
Visit Vejle løbet 202213 KM52:48:35
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM53:04:26
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM2436:06,20
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM12:50:15
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter339:30
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-41:06:31
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM41:02:26
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM252:18:58
Hobro løbet 202114,4 KM52:10:43
Odder CK25,3 KM202:35:35
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM152:27:02
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM82:11:14
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM923:17:09
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM1101:21:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM11326:22
Holte MTB DM 2021-81:21:39
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM12:42:16
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM193:09:55
CK Djurs 202111,8 KM32:51:19
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM192:55:42
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM132:45:09
ABC Linjeløb 202117,6 KM22:29:07,81
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM41:17:25
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM31:55:31,92
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM448:15,42
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM1219:59,37
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM51:51:03,21
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM12:45:22,13
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM12:04:09
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM31:51:45
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag2,3 KM852:14
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20204,7 KM156:04
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20204,8 KM61:07:26
DM XCO - Vejle 20204800 Meter81:03:22
Cyklebørsen MTBvintercup # 5 (2019/20)4,5 KM157:21
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM122:03:45
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM174:52:18
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM31:30:09
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM21:03:06
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2915:28
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20)4,5 KM11:02:31
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2019/20)4,5 KM159:40
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2019/20)4,5 KM11:04:15
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM128:45
Cross - Marselisborg CC2,3 KM130:55
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM134:42
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM234:37
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM126:58
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg4,1 KM1258:57
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM372:10:01
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM121:51:50
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM3220:32,80
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM91:13:04
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM211:44:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM141:54:42
DCU XCO - Viborg MTB5,2 KM81:14:15
DM XCM 2019 - Aarhus MTB50 KM82:22:51
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM121:06:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM211:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM11:46:03
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM151:32:30
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM753:52
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter739:47
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM133:35
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM138:50
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM138:41
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM21:01:32
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM230:56
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM429:04
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg5 KM548:58
Herning City Gadeløbet 1,6 KM222:46
Randers Bike Week #44,2 KM654:53
Randers Bike Week #44,2 KM654:53
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM43:50:29
Randers Bike Week #312,4 KM51:07:20
Randers Bike Week #312,4 KM51:07:20
Randers Bike Week #215,5 KM61:24:06
Randers Bike Week #215,5 KM61:24:06
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM224:20
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM224:20
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM550:05
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM548:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM61:10:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM61:02:57
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM101:20:51
CK Djurs 201814,1 KM21:06:08
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM456:49
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM31:23:22
DCU MTB XCO Racing Kolding4,3 KM449:12
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM21:09:20
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM31:11:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM31:06:05
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 6-41:05:34
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 54 KM755:26
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 45 KM350:00
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-41:00:33
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM758:48
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1-132:06
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 14,5 KM459:22
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C15 KM1548:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk