De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Elitekvinder (DA,DB,U19P) |
Point | 20 |
Detaljer
Distance | 132,5 km |
Nettotid | 3:44:21 |
Starttidspunkt | 10:00:00 |
Sluttidspunkt | 13:44:21 |
Dato | 20. juni 2021 |
Detaljer
Hastighed | 35,43 km/t |
Tempo | 1:41 min/km |
Deltager (#8)
Marita Jensen | |
Team ABC Dame Elite | |
Danmark | |
Kvinde, 29 år (32 i dag) | |
Elite kvinder
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 20. juni 2021. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
93,8 Km | 93,8 km | 2:43:02 | 34,52 km/t | 2:43:02 | 12:43:02 | |||
103,5 Km | 9,7 km | 14:49 | 39,28 km/t | 2:57:51 | 12:57:51 | |||
113,2 Km | 9,7 km | 16:32 | 35,20 km/t | 3:14:23 | 13:14:23 | |||
122,9 Km | 9,7 km | 15:19 | 38,00 km/t | 3:29:42 | 13:29:42 | |||
Mål | 9,6 km | 14:39 | 39,29 km/t | 3:44:21 | 13:44:21 | |||
Total | 132,5 km | 3:44:21 | 35,43 km/t | 3:44:21 | 13:44:21 | |||
Andre resultater for Marita
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:39:32,14 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 2 | 8 omgange | 1:46:32 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 1 | 3 omgange | 1:52:01 | 39,85 km/t | 1:30 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 1 | 8 omgange | 2:05:32,08 | 39,38 km/t | 1:31 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 6 | 6 omgange | 2:48:43 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
ABC Københavns klubmesterskab 2023 | 16-08-2023 | 7 KM | 3 | 6 omgange | 1:08:54 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 6 | 3:29:36 | 3:29:35 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 22-06-2023 | 26,3 KM | 14 | 38:00 | 38:00 | 41,51 km/t | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 3 | 5 omgange | 2:49:50 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 1 | 10 omgange | 2:11:04,85 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 3 | 39:17 | 39:17 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 3 | 7 omgange | 1:58:20,82 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 1 | 7 omgange | 2:24:00,36 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 1 | 6 omgange | 2:37:20,59 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:37:39,80 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 26 KM | 6 | 35:54,83 | 35:54,83 | 43,44 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 2 | 5 omgange | 2:25:43 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 4 | 5 omgange | 1:56:29 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 3 | 4 omgange | 2:17:05 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 1 | 7 omgange | 2:40:09,34 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 1 | 10 omgange | 1:14:31,73 | 41,86 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 2 | 4 omgange | 2:47:13,45 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 3 | 8 omgange | 1:49:34 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 4 | 3 omgange | 1:52:50 | 39,56 km/t | 1:30 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 1 | 9 omgange | 2:16:24,29 | 40,78 km/t | 1:28 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 1 | 36:34,21 | 36:33,20 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 2 | 4 omgange | 2:32:19 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 7 | 3:29:30 | 3:29:30 | 36,43 km/t | 1:38 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 6 | 38:23 | 38:23 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 1 | 6 omgange | 3:28:23 | 32,65 km/t | 1:50 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 5 | 7 omgange | 2:27:18 | 34,21 km/t | 1:45 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:31:09 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 3 | 7 omgange | 2:20:57 | 34,86 km/t | 1:43 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 2 | 7 omgange | 2:23:13 | 35,77 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 2 | 9 omgange | 2:23:01,50 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 7 | 11 omgange | 52:55,15 | 34,67 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 3 | 8 omgange | 1:41:58,80 | 35,30 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 5 | 13 omgange | 1:37:24,82 | 32,03 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 1 | 21:48,17 | 21:48,17 | 41,28 km/t | 1:27 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:21:44,85 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 1 | 7 omgange | 2:19:12,62 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 3 | 5 omgange | 2:25:08 | 37,00 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 1 | 5 omgange | 1:51:59 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 4 | 4 omgange | 2:21:21 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 1 | 5 omgange | 2:28:44,20 | 35,10 km/t | 1:42 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 4 | 38:30,52 | 38:30,52 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 1 | 6 omgange | 3:07:53,26 | 36,79 km/t | 1:37 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 7 omgange | 2:39:08,52 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:16:22,05 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 3 | 38:15,25 | 38:15,25 | 40,78 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 5:24:54 | 5:24:54 | 2,88 km/t | 20:49 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:01:48 | 36,65 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 1 | 8 omgange | 54:05 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 3 | 15:20 | 15:20 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | - | 2 | 3:14:33 | 3:14:33 | 0,00 km/t | - min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 2 | 7 omgange | 2:14:10,75 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 11 | 44:17 | 44:17 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | - | 1 | 4 omgange | 2:46:26 | 0,00 km/t | - min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 1 | 8 omgange | 2:04:14,92 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 3 | 7 omgange | 2:35:28 | 32,42 km/t | 1:51 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:30:00 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:24:27 | 35,89 km/t | 1:40 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 2 | 5 omgange | 2:21:22,27 | 37,35 km/t | 1:36 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 1 | 5 omgange | 2:01:36,13 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:02:33,71 | 36,42 km/t | 1:38 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:46:33,73 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1 KM | 2 | 19 omgange | 45:29 | 25,06 km/t | 2:23 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 1 | 4 omgange | 3:01:45,45 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 1 | 7 omgange | 2:53:01 | 35,44 km/t | 1:41 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 5 | 2 omgange | 21:11 | - | - |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 10 | 6 omgange | 47:49 | 18,82 km/t | 3:11 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 3 | 6 omgange | 1:57:20 | 33,75 km/t | 1:46 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 3 | 4 omgange | 2:29:54 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 7 omgange | 1:33:18 | 38,71 km/t | 1:32 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 2 | 3 omgange | 2:11:16 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 11 | 17 omgange | 47:09 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:23:40 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 2 | 5 omgange | 2:12:31 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 13 | 0:00 | 5:27:17 | 2,86 km/t | 20:58 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 5 | 6 omgange | 2:02:54 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 11 | 8 omgange | 53:06 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 2 | 8 omgange | 1:58:21 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 3 | 3 omgange | 2:25:09 | 34,22 km/t | 1:45 min/km |
Esrum Sø Rundt 2019 | 25-08-2019 | 27 KM | 32 | 2:20:27 | 2:19:32 | 11,61 km/t | 5:10 min/km |
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 30-06-2019 | 130 KM | 14 | 3:17:05 | 3:17:05 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Etape København 2019 | 21-06-2019 | 7,4 KM | 12 | 33:14 | 31:59 | 13,88 km/t | 4:19 min/km |
Etape København 2019 | 20-06-2019 | 11,8 KM | 17 | 55:34 | 54:19 | 13,03 km/t | 4:36 min/km |
Etape København 2019 | 19-06-2019 | 5 KM | 27 | 23:38 | 22:37 | 13,26 km/t | 4:31 min/km |
Etape København 2019 | 18-06-2019 | 10 KM | 168 | 57:54 | 56:26 | 10,63 km/t | 5:38 min/km |
Etape København 2019 | 17-06-2019 | 8 KM | 125 | 44:38 | 42:42 | 11,24 km/t | 5:20 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 2 | 5 omgange | 2:10:00 | 34,61 km/t | 1:44 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 2 | 4 omgange | 2:34:50 | 36,89 km/t | 1:37 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 1 | 6 omgange | 2:31:07 | 34,07 km/t | 1:45 min/km |
Copenhagen Runners High- Frederiksberg 2019 | 26-05-2019 | 6 KM | 2 | 22:07 | 22:07 | 16,27 km/t | 3:41 min/km |
HCA Marathon 2018 | 30-09-2018 | 42,2 KM | 148 | 4:11:49 | 4:10:47 | 10,09 km/t | 5:56 min/km |
Esrum Sø Rundt 2018 | 26-08-2018 | 27 KM | 61 | 2:22:20 | 2:20:50 | 11,50 km/t | 5:12 min/km |
Born Fondo 2018 - Bornholms Bjergløb | 27-05-2018 | 123,5 KM | 21 | 4:49:48 | 4:49:48 | 25,57 km/t | 2:20 min/km |
Born Fondo 2018 - Bjerg enkeltstart | 26-05-2018 | 8300 Meter | 10 | 20:38 | 20:38 | 24,12 km/t | 2:29 min/km |
Nordic Race Hasle Bakker 2017 | 27-05-2017 | 8 KM | 350 | 3:48:27 | 1:15:09 | 6,39 km/t | 9:23 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk