DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus

Results

Gustav Frederik Dahl
Team Give Elementer
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U23 (U23)
Omgange 7
Samlet tid 47:28
Placering
Samlet 2 af 14
U23 2 af 14
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 21 km
Distance (omgang) 3 km
Gennemsnit omgang 6:46
26,54 km/t
Hurtigste omgang 5:04
35,42 km/t
Langsomste omgang 7:09
25,12 km/t
Deltager (#34)
Gustav Frederik Dahl
Team Give Elementer
Danmark
20 år
U23

Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 10. januar 2021.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 5:04 35,42 km/t 5:04 4 12:55:04
Omgang 2 6:54 26,06 km/t 11:59 2 13:01:59
Omgang 3 7:03 25,52 km/t 19:02 1 13:09:02
Omgang 4 7:06 25,32 km/t 26:09 1 13:16:09
Omgang 5 7:09 25,12 km/t 33:19 2 13:23:19
Omgang 6 7:04 25,42 km/t 40:23 1 13:30:23
Omgang 7 7:05 25,40 km/t 47:28 2 13:37:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Gustav Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM1:21:02
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM1:06:44
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup5,5 KM1:32:46
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM59:38
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM37:26
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM1:46:43
DM XCM 2019 - Aarhus MTB75 KM3:22:20
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:17:02
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:20:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:40:23
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,66 KM56:47
Cross - Marselisborg CC2,3 KM1:01:43
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:11
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM59:26
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:24:05
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:46:42
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM2:36:28
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM6:24:24
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-28:35
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:03:35
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:43:14
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM3:45:48
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:56:05
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM3:48:12
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20204,7 KM1:29:56
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS2,5 KM52:17
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2,3 KM1:04:57
Cross Odense 6. dec. 2020.2,65 KM1:02:10
Cyklecross //ABC-48:32
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM2:27:55,12
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk