Resultat
9 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 9 |
Samlet tid | 2:07:42 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:00:00 |
Dato | 4. september 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 75,6 km |
Distance (omgang) | 8,4 km |
Gennemsnit omgang | 14:11 35,52 km/t |
Hurtigste omgang | 12:56 38,97 km/t |
Langsomste omgang | 15:38 32,22 km/t |
Deltager (#59)
Nicolai Bujakewitz Kristensen | |
Team Herning CK Junior | |
Danmark | |
Mand, 18 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 12:56 | 38,97 km/t | 12:56 | 4 | 13:12:56 | |||
Omgang 2 | 13:50 | 36,40 km/t | 26:46 | 10 | 13:26:46 | |||
Omgang 3 | 13:28 | 37,42 km/t | 40:14 | 5 | 13:40:14 | |||
Omgang 4 | 13:57 | 36,11 km/t | 54:12 | 3 | 13:54:12 | |||
Omgang 5 | 13:59 | 36,01 km/t | 1:08:12 | 4 | 14:08:12 | |||
Omgang 6 | 15:38 | 32,22 km/t | 1:23:50 | 19 | 14:23:50 | |||
Omgang 7 | 13:51 | 36,37 km/t | 1:37:42 | 17 | 14:37:42 | |||
Omgang 8 | 14:56 | 33,73 km/t | 1:52:38 | 16 | 14:52:38 | |||
Omgang 9 | 15:03 | 33,46 km/t | 2:07:42 | 14 | 15:07:42 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Nicolai Bujakewitz
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 15 | 35 omgange | 1:12:40 | 40,45 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 21 | 8 omgange | 3:09:38 | 39,48 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 37 | 7:39:55 | 7:39:55 | 2,04 km/t | 29:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 47 | 10 omgange | 3:12:19 | 38,68 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 33 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 46 | 14:40 | 14:40 | 43,32 km/t | 1:23 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 21 | 4:01:51 | 4:01:51 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 28 | 9 omgange | 4:16:27 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 20 | 12 omgange | 3:30:01 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 36 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 16 | 12 omgange | 3:21:49 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 12 | 14 omgange | 2:46:11 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 12 | 8 omgange | 2:46:27 | 43,26 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 32 | 6 omgange | 2:53:15 | 47,79 km/t | 1:15 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 61 | 7 omgange | 2:46:49 | 45,07 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 56 | 8 omgange | 2:34:57 | 46,46 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 45 | 3:37:56 | 3:37:53 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 28 | 1 omgange | 3:16:37 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 34 | 8 omgange | 3:18:39,91 | 42,04 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 41 | 6 omgange | 3:20:57 | 41,20 km/t | 1:27 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 3 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 12 | 6 omgange | 2:11:14 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 26-08-2021 | 1,4 KM | 13 | 36 omgange | 1:13:07 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 12 | 8 omgange | 2:34:17 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 | 7 omgange | 3:56:26 | 27,71 km/t | 2:09 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 11 | 6:39:33 | 6:39:33 | 2,34 km/t | 25:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 3 | 9 omgange | 2:40:32 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 35 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 36 | 14:24 | 14:24 | 44,14 km/t | 1:21 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 10 | 2:52:00 | 2:52:00 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 16 | 19:11,07 | 19:11,07 | 43,79 km/t | 1:22 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 17 | 1:00:32 | 1:00:31 | 2,38 km/t | 25:12 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 124 KM | 2 | 3:04:55 | 3:04:54 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 52,5 KM | 6 | 1:19:13 | 1:19:13 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 123,5 KM | 3 | 2:56:29 | 2:56:28 | 41,99 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 15 | 4:48,35 | 4:48,35 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give | 19-06-2021 | 132,5 KM | 22 | 3:19:53 | 3:19:53 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 51 | 42:09 | 42:09 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 14 | 5 omgange | 2:45:42 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 16 | 5 omgange | 3:09:36 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 20 | 8 omgange | 1:57:46,52 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 7 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 15 | 10 omgange | 2:51:21 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 14 | 8 omgange | 2:25:34 | 39,57 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 16 | 5 omgange | 2:55:35 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:43:09 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 30 | 6 omgange | 2:32:06,21 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 20 | 7 omgange | 2:05:06,09 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 10 | 7 omgange | 1:52:16,17 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 2 | 21 omgange | 46:32,84 | 44,20 km/t | 1:21 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 17 | 19:57,91 | 19:57,91 | 43,58 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 5 | 10 omgange | 1:47:16,87 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 6 | 21 omgange | 43:36 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 19 | 18 omgange | 1:51:37 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 19 | 18 omgange | 3:31:07 | 20,97 km/t | 2:51 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 23 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 30 | 6 omgange | 2:07:44 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 26 | 8 omgange | 1:46:11 | 38,88 km/t | 1:32 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 3 | 3 omgange | 2:03:50 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 28 | 3 omgange | 2:03:35 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 16 | 4 omgange | 1:53:50 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 37 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 13 | 19:55,83 | 19:55,83 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 2:02:26 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 3 | 4 omgange | 1:57:34 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 17 | 5 omgange | 2:01:31 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 29-06-2019 | 130 KM | 78 | 3:12:52 | 3:12:52 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 12 | 5 omgange | 1:34:20 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 23 | 3 omgange | 1:44:53 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 19 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 10 | 4 omgange | 2:08:47 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 10 | 6 omgange | 2:16:16 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 10 | 4 omgange | 1:44:22 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 4 | 4 omgange | 2:27:00 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 16 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 19 | 3 omgange | 1:46:04 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 23 | 3 omgange | 1:32:31 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 11 | 4 omgange | 1:59:44 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 12 | 6 omgange | 1:54:44 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 16 | 3 omgange | 1:48:04 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 41 | 8 omgange | 1:51:59 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 46 | 3 omgange | 2:33:50 | 32,18 km/t | 1:51 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 19 | 3 omgange | 2:08:18 | 32,97 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 9 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 31 | 4 omgange | 2:00:39 | 36,40 km/t | 1:38 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 56 | 5 omgange | 2:02:11 | 35,36 km/t | 1:41 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: schultz.flemming@gmail.com