Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 13,7 km |
Nettotid | 38:04,48 |
Starttidspunkt | 13:15:00 |
Sluttidspunkt | 13:53:04 |
Dato | 11. september 2021 |
Detaljer
Hastighed | 21,59 km/t |
Tempo | 2:46 min/km |
Deltager (#61)
Mathias Møller Jørgensen | |
Team Herning CK Junior | |
Danmark | |
Mand, 18 år (21 i dag) |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
6 Km | 6 km | 8:20,82 | 43,20 km/t | 8:20,82 | 13:23:20 | |||
13,7 Km | 7,7 km | 10:57,57 | 42,13 km/t | 19:18,39 | 13:34:18 | |||
19,7 Km | 6 km | 8:23,51 | 42,94 km/t | 27:41,91 | 13:42:41 | |||
Mål | - | 10:22,57 | 38:04,48 | 13:53:04 | ||||
Total | 13,7 km | 38:04,48 | 21,59 km/t | 38:04,48 | 13:53:04 | |||
Andre resultater for Mathias Møller
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 53 | 36:38,28 | 36:38,28 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 72 | 6 omgange | 3:28:22 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 18 | 41:03 | 41:03 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 7 | 6 omgange | 2:55:52,66 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 7 | 7 omgange | 2:46:58,23 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 19 | 11 omgange | 2:18:39 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 3 | 6 omgange | 2:10:43 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 14 | 19:07,01 | 19:07,01 | 43,94 km/t | 1:21 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 7 | 1:00:31 | 1:00:31 | 2,38 km/t | 25:12 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 124 KM | 22 | 3:05:05 | 3:05:04 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 52,5 KM | 33 | 1:20:13 | 1:20:13 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 123,5 KM | 48 | 3:17:08 | 3:17:08 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 33 | 5:05,47 | 5:05,47 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 39 | 5 omgange | 3:23:58 | 37,50 km/t | 1:35 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 10 | 8 omgange | 1:57:44,63 | 42,80 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 30 | 5 omgange | 3:09:05 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 39 | 7 omgange | 2:26:05,93 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 33 | 7 omgange | 1:54:16,82 | 38,77 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 42 | 21 omgange | 50:18,01 | 40,91 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 30 | 21:18,54 | 21:18,54 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 8 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 12 | 18 omgange | 1:51:34 | 39,68 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 16 | 18 omgange | 3:31:04 | 20,98 km/t | 2:51 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 34 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 31 | 30:11,86 | 30:11,86 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 12 | 8 omgange | 1:34:35 | 43,64 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 44 | 4 omgange | 2:39:49 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 12 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 33 | 6 omgange | 2:16:23 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 10 | 2 omgange | 28:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 19 | 13 omgange | 3:02:38 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:26:49 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 4 | 3 omgange | 1:57:55 | 38,62 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 12 | 4 omgange | 1:53:49 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 17 | 23:17,89 | 23:17,89 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 8 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 8 | 5 omgange | 2:01:29 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 54 | 5 omgange | 2:36:05 | 29,60 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 54 | 5 omgange | 2:36:05 | 29,60 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 20 | 15:41 | 15:41 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 20 | 15:41 | 15:41 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 76 | 36:00 | 36:00 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 16 | 3 omgange | 2:02:04 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 10 | 5 omgange | 1:55:48 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 1 | 3 omgange | 1:37:45 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 8 | 5 omgange | 1:54:38 | 37,42 km/t | 1:36 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 8 | 4 omgange | 1:44:22 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 4 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:32:28 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 11 | 6 omgange | 1:54:44 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 21 | 3 omgange | 1:51:21 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 3 | 8 omgange | 1:45:09 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 13 | 4 omgange | 2:03:50 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 6 | 20 omgange | 42:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 1 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 20 | 0:00 | 6:12:04 | 0,68 km/t | 1:28:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 18 | 6 omgange | 2:03:25 | 36,17 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 28 | 5 omgange | 2:22:28 | 32,64 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 23 | 15 omgange | 36:11 | 34,82 km/t | 1:43 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 30 | 6 omgange | 2:18:46 | 31,39 km/t | 1:54 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 14 | 5:32:34 | 22:34 | 41,20 km/t | 1:27 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 6 | 6 omgange | 1:32:42 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 11 | 1:15:49 | 19:49 | 42,27 km/t | 1:25 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 20 | 3 omgange | 1:55:20 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 24 | 2:22:30 | 21:30 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 31 | 5 omgange | 1:55:58 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 16 | 3 omgange | 2:00:27 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 22 | 4 omgange | 1:50:55 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 12 | 3 omgange | 1:56:05 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 41 | 3 omgange | 2:00:41 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk