Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 1:43:40 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:30:00 |
Dato | 12. september 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 67,8 km |
Distance (omgang) | 13,56 km |
Gennemsnit omgang | 20:44 39,24 km/t |
Hurtigste omgang | 19:41 41,31 km/t |
Langsomste omgang | 21:43 37,46 km/t |
Deltager (#64)
Jonathan Aagaard Hansen | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 15 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 19:59 | 40,71 km/t | 19:59 | 14 | 08:49:59 | |||
Omgang 2 | 21:12 | 38,35 km/t | 41:11 | 17 | 09:11:11 | |||
Omgang 3 | 19:41 | 41,31 km/t | 1:00:53 | 7 | 09:30:53 | |||
Omgang 4 | 21:43 | 37,46 km/t | 1:22:36 | 18 | 09:52:36 | |||
Omgang 5 | 21:03 | 38,63 km/t | 1:43:40 | 1 | 10:13:40 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jonathan Aagaard
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 35 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 10 | 8 omgange | 2:50:02 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 8 | 8 omgange | 2:28:50,57 | 43,21 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 39 | 9 omgange | 2:38:56 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 55 | 10 omgange | 1:02:35 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 60 | 14:38 | 14:38 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 31 | 3:02:53 | 3:02:52 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 29 | 5 omgange | 2:33:11 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 32 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 54 | 5 omgange | 1:59:08 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 75 | 18:12,43 | 18:10,42 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 100 | 3 omgange | 40:46 | 7,50 km/t | 7:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 57 | 4 omgange | 1:48:27 | 42,71 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 61 | 6 omgange | 2:13:36 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 29 | 5 omgange | 3:06:56,53 | 41,40 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 11 | 5 omgange | 2:45:49 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 23 | 5 omgange | 3:15:35 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 39 | 7 omgange | 2:42:58 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 37 | 6:44:29 | 6:44:29 | 2,31 km/t | 25:55 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 3 | 9 omgange | 2:44:50 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 6 | 10 omgange | 1:01:54 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 59 | 14:52 | 14:52 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 14 | 3:09:06 | 3:09:03 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 55 | 36:54 | 36:54 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:58:10 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 6 | 8 omgange | 3:22:27 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 2 | 5 omgange | 1:59:19 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 46 | 17:37,26 | 17:37,26 | 42,22 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 3 | 16 omgange | 39:40 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 27 | 18 omgange | 1:13:09,17 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 29 | 10 omgange | 2:02:05,69 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 12 | 15 omgange | 1:26:25,20 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 37 | 21:48,52 | 21:48,52 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 11 | 6 omgange | 2:32:31 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 8 | 6 omgange | 2:03:48 | 43,62 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 25 | 5 omgange | 2:41:53 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 4 | 5 omgange | 1:48:46,75 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 13 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 20 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 12 | 19:53,66 | 19:53,66 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 20 | 5 omgange | 2:10:07 | 34,58 km/t | 1:44 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 25 | 6 omgange | 1:50:48 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 7 | 2 omgange | 1:26:52 | 34,95 km/t | 1:43 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 15 | 2 omgange | 1:01:19 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 8 | 25:00,33 | 25:00,33 | 36,23 km/t | 1:39 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 18 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 21 | 21:56,09 | 21:56,09 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 7 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 8 | 5 omgange | 1:07:51 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 3 omgange | 1:20:18 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 3 omgange | 1:20:18 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:04:32 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:04:32 | 34,59 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 4 | 7 omgange | 1:14:31 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 4 | 7 omgange | 1:14:31 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 14 | 8:23 | 8:23 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 14 | 8:23 | 8:23 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 11 | 4 omgange | 59:59 | 34,01 km/t | 1:45 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 9 | 4 omgange | 58:18 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 24 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 14 | 3 omgange | 1:15:00 | 34,32 km/t | 1:44 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 5 | 2 omgange | 1:05:42 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 9 | 6 omgange | 1:33:48 | 28,78 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 14 | 10 omgange | 1:03:18 | 36,02 km/t | 1:39 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 8 | 2 omgange | 1:17:31 | 33,43 km/t | 1:47 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 8 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 27 | 3 omgange | 55:04 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 17 | 2 omgange | 1:34:13 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 21 | 2 omgange | 1:28:26 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 12 | 3 omgange | 1:01:26 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 19 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 12 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 25 | 5 omgange | 1:14:29 | 31,01 km/t | 1:56 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 15 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 19 | 1:09:24 | 24:24 | 34,33 km/t | 1:44 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk