Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021

Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021

Results

Christian Gorm Albrechtsen
Antiga Casa Bellsolà-Girona
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 7
Samlet tid 3:12:14
Nettotid 3:12:14
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 19 af 33
Mænd 19 af 33
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 142,1 km
Distance (omgang) 20,3 km
Gennemsnit omgang 27:27
44,35 km/t
Hurtigste omgang 26:26
46,08 km/t
Langsomste omgang 28:55
42,11 km/t
Deltager (#143)
Christian Gorm Albrechtsen
Antiga Casa Bellsolà-Girona
Danmark
Mand, 23 år (24 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 26:26 46,08 km/t 26:26 24 10:36:26
Omgang 2 28:00 43,48 km/t 54:26 22 11:04:26
Omgang 3 26:50 45,37 km/t 1:21:17 30 11:31:17
Omgang 4 28:05 43,37 km/t 1:49:22 15 11:59:22
Omgang 5 26:27 46,04 km/t 2:15:49 16 12:25:49
Omgang 6 27:29 44,30 km/t 2:43:19 23 12:53:19
Omgang 7 28:55 42,11 km/t 3:12:15 19 13:22:15
 
Omgangstider
Andre resultater for Christian Gorm
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM132:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM112:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM735:23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM452:42:07
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM453:07:29
Hobro løbet 202114,4 KM392:46:19
Odder CK25,3 KM243:43:23
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM192:47:33
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM121:16:03
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM381:06:36
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM213:17:19
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM322:52:33
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM403:34:09
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM5041:47
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2433:06
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM181:11:09
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM793:38:19
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM523:01:16
Hobro løbet 201925,3 KM243:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM453:47:11
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM433:04,30
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM141:17:02
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM43:38:24
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM42:52:16
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1533:26
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM313:44:00
Skive Gadeløb (DCU) -211:10:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM253:44:03
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM2231:42
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3040:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM493:02:23
CK Djurs 201819,7 KM123:48:04
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM323:36:42
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM124:01:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk