De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U11 |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 35:54 |
Point | 68 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:03:06 |
Dato | 12. juni 2021 |
Detaljer
Teknikøvelse (straftid) | 0:39 |
Distance i alt | 8,4 km |
Distance (omgang) | 4,2 km |
Gennemsnit omgang | 17:37 14,29 km/t |
Hurtigste omgang | 16:02 15,71 km/t |
Langsomste omgang | 19:13 13,11 km/t |
UCI Point |
Deltager (#1808)
Nicolaj Göttsche | |
Aarhus MTB | |
Danmark | |
Mand, 10 år (12 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 16:02 | 15,71 km/t | 16:02 | 11 | 12:19:09 | |||
Omgang 2 | 19:13 | 13,11 km/t | 35:15 | 10 | 12:38:22 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Nicolaj
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cyklebørsen & KIDS LIGA MTB Vintercup #1 Gjern (2024) | 16-12-2023 | 2 KM | 1 | 5 omgange | 49:09 | 12,21 km/t | 4:54 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 24-09-2023 | 4,2 KM | 2 | 3 omgange | 37:12 | 20,32 km/t | 2:57 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C1 | 17-09-2023 | 4,2 KM | 3 | 4 omgange | 37:42 | 26,74 km/t | 2:14 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C2 | 20-08-2023 | 4 KM | 4 | 2 omgange | 31:04 | 15,45 km/t | 3:53 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 13-08-2023 | 4,6 KM | 2 | 3 omgange | 41:48 | 19,81 km/t | 3:01 min/km |
Shimano MTB Liga #3- Varde C2 | 11-06-2023 | 3 KM | 2 | 5 omgange | 50:27 | 17,83 km/t | 3:21 min/km |
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 28-05-2023 | 1,1 KM | 6 | 10 omgange | 26:59 | 24,45 km/t | 2:27 min/km |
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 27-05-2023 | 4,2 KM | 4 | 6 omgange | 49:46 | 30,38 km/t | 1:58 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 14-05-2023 | 3,8 KM | 5 | 3 omgange | 38:49 | 17,62 km/t | 3:24 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 2,65 KM | 4 | 4 omgange | 41:00 | 15,51 km/t | 3:52 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2023 | 16-04-2023 | 1,5 KM | 4 | 6 omgange | 41:50 | 12,91 km/t | 4:38 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2,5 KM | 4 | 5 omgange | 40:28 | 18,53 km/t | 3:14 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2 KM | 3 | 4 omgange | 49:02 | 9,79 km/t | 6:07 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2 KM | 1 | 6 omgange | 46:43 | 15,41 km/t | 3:53 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 11-09-2022 | 4,2 KM | 6 | 3 omgange | 36:07 | 20,93 km/t | 2:51 min/km |
KidsLiga 2022 | 03-09-2022 | 2 KM | 2 | 6 omgange | 46:58 | 15,33 km/t | 3:54 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 28-08-2022 | 4,6 KM | 1 | 3 omgange | 49:44 | 16,64 km/t | 3:36 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #7 Randers | 24-08-2022 | - | 6 | 3 omgange | 43:54 | 0,00 km/t | - min/km |
KidsLiga 2022 | 21-08-2022 | 2 KM | 1 | 5 omgange | 47:17 | 12,69 km/t | 4:43 min/km |
MTB Randers Street Challenge 5.2 - 2022 | 18-08-2022 | 5 KM | 2 | 7 omgange | 1:07:21 | 31,18 km/t | 1:55 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Holte C2 | 14-08-2022 | 4,2 KM | 8 | 5 omgange | 45:07 | 27,93 km/t | 2:08 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #6 Gjern | 10-08-2022 | - | 7 | 3 omgange | 57:44 | 0,00 km/t | - min/km |
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold | 26-06-2022 | 1,1 KM | 9 | 5 omgange | 21:07 | 15,62 km/t | 3:50 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 4,2 KM | 12 | 3 omgange | 43:05 | 17,55 km/t | 3:25 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #5 Hinnerup | 15-06-2022 | - | 6 | 2 omgange | 48:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Varde C2 | 12-06-2022 | 4,2 KM | 17 | 3 omgange | 54:57 | 13,76 km/t | 4:21 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #4 Viborg | 08-06-2022 | - | 5 | 3 omgange | 37:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 2,65 KM | 11 | 4 omgange | 44:39 | 14,24 km/t | 4:12 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #3 Randers | 18-05-2022 | - | 7 | 2 omgange | 47:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #2 Hammel | 04-05-2022 | - | 7 | 2 omgange | 55:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 4,2 KM | 13 | 4 omgange | 37:54 | 26,59 km/t | 2:15 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #1 Aarhus MTB | 20-04-2022 | - | 3 | 2 omgange | 35:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Påskeløbet i Slettestrand | 10-04-2022 | 10 KM | 7 | 34:08 | 34:08 | 17,58 km/t | 3:24 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 1,5 KM | 6 | 6 omgange | 48:09 | 11,21 km/t | 5:21 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 12-12-2021 | 2 KM | 5 | 7 omgange | 40:19 | 20,83 km/t | 2:52 min/km |
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 2021 | 24-10-2021 | 4,5 KM | 2 | 2 omgange | 27:09 | 19,89 km/t | 3:01 min/km |
Sparekassen Vendsyssel - MTB Plantageløbet | 16-10-2021 | 3 KM | 2 | 5 omgange | 36:42 | 24,52 km/t | 2:26 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 09-10-2021 | 2 KM | 6 | 3 omgange | 35:20 | 10,19 km/t | 5:53 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C2 | 19-09-2021 | 2,65 KM | 8 | 2 omgange | 25:02 | 12,70 km/t | 4:43 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 12-09-2021 | 2 KM | 5 | 5 omgange | 38:51 | 15,44 km/t | 3:53 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4 KM | 5 | 2 omgange | 32:40 | 14,69 km/t | 4:05 min/km |
Allbike - KidsLiga 2021 | 12-08-2021 | 2 KM | 5 | 7 omgange | 36:47 | 22,83 km/t | 2:37 min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 6 | 4 omgange | 38:03 | 0,00 km/t | - min/km |
Saltum MTB børneløb | 22-05-2021 | 3 KM | 2 | 5 omgange | 35:38 | 25,25 km/t | 2:22 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 9 | 3 omgange | 35:51 | 20,08 km/t | 2:59 min/km |