Resultat
2 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 2 |
Samlet tid | 39:53 |
Nettotid | 39:53 |
Point | 6 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:04:00 |
Dato | 25. september 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 21 km |
Distance (omgang) | 10,5 km |
Gennemsnit omgang | 19:57 31,57 km/t |
Hurtigste omgang | 19:43 31,94 km/t |
Langsomste omgang | 20:11 31,21 km/t |
Deltager (#63)
Julius Tange | |
Hvidovre Cykle Klub | |
Danmark | |
12 år (14 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 19:43 | 31,94 km/t | 19:43 | 3 | 10:23:43 | |||
Omgang 2 | 20:11 | 31,21 km/t | 39:54 | 6 | 10:43:54 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Julius
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 10 | 3 omgange | 2:00:30,06 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 9 | 8 omgange | 1:44:23 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 2 | 3 omgange | 1:49:07 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 7 | 7 omgange | 1:51:06,37 | 38,94 km/t | 1:32 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 1 | 6 omgange | 1:11:52 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 2 | 24:01 | 24:01 | 41,38 km/t | 1:27 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:05:05,69 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 3 | 3 omgange | 1:18:15 | 35,88 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 2 | 7 omgange | 48:06 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 2 | 7:21 | 7:21 | 43,26 km/t | 1:23 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 9,1 KM | 8 | 4 omgange | 58:43,68 | 37,19 km/t | 1:36 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 2 | 4 omgange | 58:22,19 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 14,3 KM | 1 | 21:29 | 21:29 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 4 | 4 omgange | 1:18:46 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 1 | 2 omgange | 1:05:03 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:24:16 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 1 | 4:20:20 | 4:20:20 | 10,09 km/t | 5:56 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 2 | 3 omgange | 1:15:07 | 37,62 km/t | 1:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 3 | 18:37,28 | 18:35,20 | 25,82 km/t | 2:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 3 | 7 omgange | 17:38 | 40,46 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 3 | 2 omgange | 1:05:02 | 35,61 km/t | 1:41 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 4 | 3 omgange | 1:13:11,96 | 35,90 km/t | 1:40 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 3 | 5 omgange | 1:25:00 | 32,39 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 2 | 5 omgange | 1:00:45 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 3 | 35:25 | 35:25 | 62,10 km/t | 0:57 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 1 | 1 omgange | 6:21 | 25,51 km/t | 2:21 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 7,1 KM | 2 | 5 omgange | 55:40,67 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 2 | 3 omgange | 1:04:02,57 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 3 | 7 omgange | 1:04:24 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 4 | 6 omgange | 50:06 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:04:13 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 2 | 2 omgange | 1:21:43 | 33,77 km/t | 1:46 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 1 | 6 omgange | 55:36,51 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 4 | 5 omgange | 1:00:03,39 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
DM HOLD DCU 2022 - Hvidovre CK | 01-10-2022 | 23 KM | 1 | 36:10 | 36:10 | 38,15 km/t | 1:34 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 8 | 4 omgange | 55:44 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 4 | 3 omgange | 51:25 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 6 | 3 omgange | 49:47,49 | 37,24 km/t | 1:36 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 5 | 23:27,71 | 23:27,71 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:15:47,29 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 11 | 21:01,10 | 21:01,10 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 15 KM | 6 | 22:13 | 22:13 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 12 | 4 omgange | 1:12:52,89 | 34,58 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 21 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 9 | 3:30:51 | 3:30:51 | 4,44 km/t | 13:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 6 | 7 omgange | 48:46 | 36,16 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 11 | 7:52 | 7:52 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 6 | 8 omgange | 1:11:34,25 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 5 | 4 omgange | 1:23:31 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 11 | 3 omgange | 1:06:55 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 7 | 4 omgange | 1:24:15 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:32:34 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 19 | 3 omgange | 1:22:14 | 34,36 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 20 | 20:39,62 | 20:39,62 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 22 | 7 omgange | 20:41 | 34,51 km/t | 1:44 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 5 | 6 omgange | 1:15:30,54 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 9 | 3 omgange | 1:16:01,01 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 13 | 7 omgange | 1:09:16 | 33,34 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 11 | 6 omgange | 52:51 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 15 | 3 omgange | 1:14:09 | 31,80 km/t | 1:53 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:28:27,77 | 27,27 km/t | 2:12 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 7 | 19:55,03 | 19:55,03 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 2 | 2 omgange | 55:42,86 | 31,45 km/t | 1:54 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 6 | 3 omgange | 48:33 | 31,87 km/t | 1:52 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 3 | 5 omgange | 50:25,92 | 30,93 km/t | 1:56 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 4 | 2 omgange | 38:23,39 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 15-08-2021 | 5,2 KM | 3 | 22:02,00 | 20:02,00 | 15,57 km/t | 3:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 26 | 2 omgange | 1:06:25 | 22,40 km/t | 2:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 11 | 6 omgange | 48:27 | 31,20 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 14 | 9:18 | 9:18 | 34,18 km/t | 1:45 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 5 | 2 omgange | 51:21,60 | 32,71 km/t | 1:50 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 5 | 4 omgange | 40:27,93 | 30,84 km/t | 1:56 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 7 | 6:26,00 | 6:26,00 | 48,50 km/t | 1:14 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:00:08,31 | 31,43 km/t | 1:54 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 8 | 2 omgange | 44:10 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 9 | 2 omgange | 47:22 | 30,90 km/t | 1:56 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 7 | 3 omgange | 55:15,64 | 29,87 km/t | 2:00 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 | 9 omgange | 27:20,93 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 7 | 17:15,73 | 17:15,73 | 32,67 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 3 | 3 omgange | 43:14,45 | 31,24 km/t | 1:55 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 2 | 3 omgange | 57:43,87 | 28,37 km/t | 2:06 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 6 | 2 omgange | 27:40,90 | 31,65 km/t | 1:53 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 3 | 3 omgange | 24:23 | 30,26 km/t | 1:58 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 10 | 2 omgange | 52:11 | 30,34 km/t | 1:58 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 7 | 3 omgange | 46:20 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2017 | 24-09-2017 | 49 KM | 93 | 2:29:36 | 2:28:51 | 19,75 km/t | 3:02 min/km |
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2016 powered by Comwell Hotels | 25-09-2016 | 49 KM | 75 | 2:47:37 | 2:47:06 | 17,59 km/t | 3:24 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk